Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

26 cze 2010, 16:25

ja ostatnie usg miałam w środę i teraz będę miała dopiero za jakieś 8 tygodni. ani ja, ani mój lekarz nie jesteśmy zwolennikami zbyt częstego usg jeżeli nie ma takiej potrzeby. on robi częściej usg na własne życzenie pacjentek. jeżeli jest wszystko ok to mówi, że 4 spokojnie na całą ciąże wystarczą. narazie wszystkie badania wychodziły bardzo dobrze więc teraz tylko standardowe badanie za 3 tygodnie i morfologia. super, że wam się w końcu udało i że będziecie mieć to upragnione dzieciątko :ico_brawa_01: i obyś już teraz nie miała żadnych komplikacji. my to stwierdzam, że mieliśmy szczęście bo to było nasze pierwsze podejście i od razu udane. jak zrobiłam test to skakałam z radości, że tak od razu łatwo poszło :-D no i właściwie od początku to brałam tylko kwas foliowy. później zaczęłam łykać witaminy ale strasznie po nich wymiotowałam i narazie nie biorę. teraz jedynie mi zapisał tardyferon bo choć hemoglobina jest w normie to stwierdził, że w ciąży chciałby widzieć jej więcej i to tyle. witaminy mam testować jakie mi będą pasowały, choć jeżeli dbam o to, żeby zjadać dużo witaminek w naturalnej postaci to jak na wszystkie będę tak reagowała to się nic nie stanie bo wyniki mam dobre więc bobas ma wszystko co potrzebne. żołądek mi dokucza ale jakoś da się z tym żyć. z większych perypeti to tylko miałam niemiłe przeżycie jak musiałam wybrać lekarza po powrocie do domu bo trafiłam na głupka. ale teraz już mam bardzo fajnego, konkretnego lekarza. sam stwierdził, że jak się zdecyduje na szpital, w którym on pracuje to 2 razy mnie tam weźmie przed porodem, pokaże pordówke itd. bo mówi, że dużo łatwiej się rodzi jak się zna teren hehe a to mój pierwszy poród więc łatwo nie będzie :ico_haha_01: no ale co do szpitala to wyboru jeszcze nie dokonaliśmy.

oj ale się rozpisałam :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Aneczka.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2010, 13:16

26 cze 2010, 16:27

Witam was grudniuweczki ja mam termin na 10
20 lipca mam 2 usg bede wtedy w 20tyg bardzo bym chciała wiedzieć już co mam:)

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

26 cze 2010, 16:31

no widzę, że grono się powiększa. gratulacje Aneczka.

a co do usg kruszynka to zapomniałam dodać, że w racie gdyby pojawił się jakiś problem to w międzyczasie będę musiała mieć, no ale mam nadzieję, że nic złego się nie będzie działo i nie będzie takiej potrzeby :-)

Awatar użytkownika
Aneczka.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2010, 13:16

26 cze 2010, 16:31

Gosiu B.
ja też trafiłam na głupka lekarza, jak mu powiedziałam że dużo wymiotuje to mi kazał brać pół tabl. aviomarinu :ico_puknij:
całe szczęście że się na tym znam i nie wzięłam bo przecież dziecku po aviomarinie nie zawiązują sie rączki i nóżki :ico_zly:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

26 cze 2010, 16:32

no jak widać można trafić na lekarzy, którzy nigdy nimi nie powinni zostać...

Awatar użytkownika
Aneczka.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2010, 13:16

26 cze 2010, 16:34

a jak się czujesz?

[ Dodano: 2010-06-26, 16:35 ]
fajnei byc w ciąży, byc przy nadziei, tylko czasem burza hormonów mnie dopada i wtedy biedny mężus cierpi na tym :ico_oczko:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

26 cze 2010, 17:18

ja ogólnie narzekam na żołądek. najgorzej jest wieczorami. niby teraz nie wymiotuje ale nudności nie przechodzą a mówili, że do 12 tygodnia i będzie spokój hehe no ale nic z tego

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

26 cze 2010, 20:23

ja brałam na mdłości jakieś leki homeopatyczne,trochę pomagały,ale nia pamiętam nazwy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

26 cze 2010, 23:23

cześć :-D
witam nowe mausie :ico_ciezarowka:

ejustysia, gratuluję synusia ,pięęęękny :-D

herbaciana gratuluję córusi :-D ot psikus :ico_haha_01:

a u mnie ok :ico_oczko:

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

27 cze 2010, 14:58

podziękuję za córeczkę za tydzień po szyciu,usg i potwierdzeniu płci przez innego lekarza :ico_ciezarowka:
miłej niedzieli i spokojnego tygodnia

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], DenAdhele i 1 gość