insearch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 12:31

wybór wody mineralnej

24 cze 2010, 14:55

Jakie wody mineralne pijecie? Czy dla smak wody ma duże znaczenie? Robię mały wywiad wśród kucharzy na ten temat, ale chciałabym też poznać zdanie smakoszy. Czy w wyborze wody przeważa dla was smak, czy wartości zdrowotne a może przyzwyczajenie?

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

24 cze 2010, 18:19

Zdecydowanie smak wody ma znaczenie!!! Poza tym skład również jeśli chodzi o podawanie małym dzieciom :ico_sorki: Najmłodszej córeczce daje wode do picia nie przegotowaną od wielu miesięcy :ico_sorki: ale wiem że wybieram wode dobrą :ico_sorki:

ryszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2010, 15:49

28 cze 2010, 10:46

Dla mnie smak wody ma znaczenie, ale najbardziej interesuje mnie jej skład. Nie wydaję kasy na wody źródlane. Kupuję tylko wody, które zawierają potrzebne minerały. Najbardziej zasmakowała mi Staropolanka. Lekarz mojej mamy też ją wskazał jako jedną z najlepszych wód mineralnych na naszym rynku.

insearch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 12:31

29 cze 2010, 13:50

co do Staropolanki, to już kilka osób mi o niej wspomniało. Możesz coś więcej o niej napisać? Zbieram info o dobrych wodach - takich które na polski rynku można zarekomendować koneserom

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

30 cze 2010, 08:09

a na co patrzec w składzie wody zeby była ona dobrą wodą? bo ja nie znam sie patrze tylko na smak i cene a wiem ze te taniochy to pewnie w składzie są nieciekawe.

insearch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 12:31

07 lip 2010, 11:34

przeklejam ci fragment artukułu, JoannoS:
„Jeśli kupi pani butelkę wody źródlanej i ją wypije, w organizmie nie zostanie nic z pożytecznych składników mineralnych. Z butelki wody mineralnej z dużą zawartością minerałów pozostanie ich odpowiednia ilość. Wody źródlane to wody o śladowej ilości składników mineralnych, a im mniej w wodzie minerałów, tym wartość zdrowotna mniejsza. Ba, woda pozbawiona składników mineralnych jest dla zdrowia wręcz szkodliwa. Widziała pani kiedyś rury, którymi płynie woda zdemineralizowana? Są wyżarte od środka. Bo ta woda jest tak chłonna, że zabiera ze sobą wszystko, co się da. Udowodniono, że po wypiciu pięciu litrów wody destylowanej, człowiek umiera, bo ona rozrzedza elektrolity, wypłukuje wszystkie potrzebne składniki mineralne”.
Czasem warto zainwestować kilkanaście albo kilkadziesiąt groszy więcej, aby mieć pewność, że kupujemy wodę zdrową dla naszego organizmu. Jest też cała gama wód leczniczych, które należy spożywać tylko pod okiem lekarza (można przedawkować zawarte w nich minerały).
To, czy pijemy wodę gazowaną czy niegazowaną, jest kwestią gustu. Jak mówią specjaliści - powinna być mineralna. Kupując, sprawdzajmy zawartość SODU (zatrzymuje wodę w organizmie i podwyższa ciśnienie), WAPNIA (tego powinno być jak najwięcej, ponieważ ciągle go brakuje), MAGNEZU (bierze udział w większości reakcji zachodzących w naszym ciele).

bez źródła, bo mi link wyżera;)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

07 lip 2010, 12:26

świetny artykuł, wielkie dzięki przydał się :ico_haha_02:

insearch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2010, 12:31

08 lip 2010, 15:45

nie ma za co;)

[ Dodano: 2010-07-09, 15:46 ]
polecam jeszcze poczytanie o fajnych wodach na tej stronie: Link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 20:54 przez insearch, łącznie zmieniany 1 raz.

ryszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2010, 15:49

12 lip 2010, 09:44

Jeśli chodzi o Staropolankę, to mnie przekonuje jej pochodzenie - wydobywana jest ze źródeł w Polanicy. Ludzie od lat jeżdżą w te okolice, żeby wodą leczyć różne schorzenia i dolegliwości. Poza tym lekarze polecają Staropolankę alergikom (ja niestety borykam się z tym problemem), ale także osobom mającym problemy z krążeniem, trawieniem, sportowcom, pracoholikom (duża zawartość magnezu pomaga lepiej znosić stres).
No a w takie upały, to nie wyobrażam sobie zostać bez wody..... :ico_olaboga:

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

24 sty 2011, 19:37

Dla mnie ma znaczenie i smak i pochodzenie. Od mniej wiecej roku piję cisowiankę niegazowana.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość