Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

15 lip 2010, 12:29

Dobrze, że Karo juz na prostej ;) niech wraca już do domku z maleństwem, bo gdzie im będzie lepiej ;)

My ważymy Laurę co tydzień w niedzielę, na tej samej wadze i nanoszę wynik na siatkę centylową tygodniową ;) i mam obraz dosyć dokladny. To samo jest z pomiarem obwodu głowy ;)

U nas nocka przerwana o godzinie 2 i czuwanie do 3:30 ale już się przyzwyczaiłam, bo tak jest codziennie ;) a potem śpimy do 6:30 wszyscy :ico_brawa_01:

Dzisiaj od rana przewierty jakieś robili w bloku w związku z ocieplaniem ;( masakra.

Idę poćwiczyć swój kręgosłup w pozycjach niskich - córcia śpi więc muszę sensownie ten czas wykorzystać ;)

Miłego popołudnia mamuśki

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

15 lip 2010, 13:14

no dokładnie, waga powinna być ta sama, więc po ki czort ważono mi ją na 4 różnych (czwarta u dzieci zdrowych w przych) i siano panike, ze nie przybiera???. :ico_haha_01:
W szpit na oddziale miałam wage w sali. Kazali wazyc codziennie. Miałam jak na dłoni ile tyje. Ale imo co 6 tyg- na szczepieniu wystarczy :ico_noniewiem:

julchik, nie pamietam jak dokładnie robiłam z glutenem.
Teraz wprowadza sie od 4 mca, co dla mnie jest bzdetem, bo ja karmiłam/karmie wył.cycem do 6 mca i to mi się wydaje własciwe bo ukł. pok musi się przystosować, zeby potem być na tyle mocny, by nie przepuszczać byle alergenu. Potem z miesiąc przeznacze na wprowadzenie zup (i obserwacja ) i ew. owoców.... potem po mcu obserwacja w zw. z wprow mięsa do zup. pooootem ew jakieś kaszki z glutennem jak jakaś pszenna, manna... ale dokładnie kiedy nie wiem :ico_haha_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

15 lip 2010, 14:45

Martalka, no to faktycznie trzeba obserwowac jak i co. Nam położna na szkole rodznia tłumaczyła, że gluten teraz wprowadza się wczesniej bo ponoć im wczesniej sie wykryje nietolerancję na niego, tym łatwiej z nią walczyć :ico_noniewiem: Myślę, że dużo właśnie zależy od tego jak się karmi. Ja też bym chciała do 6 miesiąca karmić wyłącznie piersią, ale gdyby była taka sytuacja że mojego pokarmu by nie wystarczało i musialabym dokarmiać czymś innym to wówczas wczesną próbę wprowadzenia glutenu można by było uwzglednić :ico_noniewiem:

Dziewczyny, a dzieciaczkom karmionym piersią podajecie dodatkowo troche wody?

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

15 lip 2010, 16:47

julchik22, nie nie nie :ico_nienie: wody nie :ico_nienie: ma wode na poczatku karmienia :ico_sorki: nic nie podaje obsolutnie i oczywiscie mowie wielkie NIE durnym herbatka koperkowym i tym innym :-)

a gluten ja zdecydowanie po 6 nawet po 7 miesiacu podam :-)
Ige karmilam do 7 miesiaca tylko cycem pozniej kilka zajec zabawy z jedzeniem i zaczela jesc :-D super jest to pierwsze jedzonko dawac :ico_brawa_01:
Iga jako pierwsze dostala rozyczke bokul zaraz wpakjowala do buzi i byla mega zdziwiona :ico_brawa_01: miny takie robila ze koniec oczy wielkie :ico_haha_01: czesc zjadla czecs jej bokeim wyleciala ale radocha niesamowita :ico_brawa_01:
pierwsze tygodnie jadla to co mogla sama chwycic w raczke i jesli miala ochote sama wsadzala do buzi absolutnie zadnych papek pchanych na sile lyzeczka do buzi :-)
efekt tego zabiegu ( dodam ze na poczatku sie bala ale srodowiskowa mnie przekonala ze tu wszyscy tak robia ze to super metoda) jest taki ze Iga je absolutnie wszystko :-D co jej sie nie da to zje :-D wszystkie owoce wszystkie warzywa lacznie ze szpinakiem ktory uwielbia :-)
mam nadzieje ze z Amy tez tak bedzie

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

15 lip 2010, 17:05

słyszałam o tej metodzie... to baby led weaning? (jakos tak) jest nawet na polski ksiazka na ten temat przetłumaczona. nowosc jakas :)
a sama podawałam papki, ale bardzo szybko przeszłam na warzywa dziabane widelcem, a nie mixowane (tzn jesli o Damiana chodzi).
im później dziecko dostanie twardsze kawałki, tym łatwiej i chętniej potem je nowosci.
ta teoria sprawdza mi się na chłopakach
Bartek- niejadek, długo jadł słoiczkowe papiszony... potem miał 2 lata niejedzenia mięsa (brał do buzi, ale nic dalej), do tej pory nie przepada.
Damian- papiszony jadł :ico_haha_01: ale szybko dosiadał się do naszych talerzy. Np. ok 7-8 mca wyjadał z talerza ziemniaki i pieczeń na wielkanoc, żółtka z jajek, warzywa :) Do tej pory je super.

[ Dodano: 2010-07-15, 17:08 ]
a co do nietolernacji na gluten i celiakii, to walczyć się z nią nie walczy, tylko nie daje nic a nic glutenu w diecie. A to moge zrobić jak i dzieć ma rok. No nie wiem, tak mi się wydaje.
no chyba, ze trudno potem to zaobserwować, tzn. ew. nietolerancję???

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

15 lip 2010, 17:24

Kurde, jest tych dylematów trochę :ico_noniewiem: mmarta, no faktycznie - fajna metoda z tym wprowadzaniem posilków. Ciekawa jestem jakie preferencje będzie miał mój szkrab :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

15 lip 2010, 18:49

julchik22 zazwyczaj jak na poczatek da sie cos w stylu jabuszko czy marchewka czyli slodkie jedzonko to pozniej z brokulami czy szpinakiem moze byc problem...wiec chyba lepiej zaczynac od tych mniej slodkich w jakiejkolwiek postaci :-)

jeju przedwczoraj Iga mi caly dzien siadala na nocnik wic zdjelam jej pieluche i zrobila siusiu na nocnik :-D wczoraj siusiu kupka wszystko na nocnik :-D a dzis cos sie przestraszyla ( chyba tej wczorajszej kupy) i robi po kropeczce i ucieka :ico_olaboga: tak juz od 2 godzin :ico_olaboga: wiec zalozylam jej pampersa niech sobie spokojnie w niego zrobi bo nie wiem jak ja przekonac zeby zrobila pozadnie na ten nocnik :/
...ciagle cos z tymi dziecmi :ico_oczko:

slooowgirl
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 17 wrz 2007, 07:37

16 lip 2010, 09:00

Nie ma mnie na pierwszej stronie :-( /Krzyś ur.4.06.2010/
Dzień dobry, odzywam się tak szybciutko z wczasów cudownych, poczytam i napiszę więcej wieczorkiem jak dzieci pójdą spać....
Pozdrawiam was batdzo serdecznie i wszystkie dzieciaczki oczywiście też!!!

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

16 lip 2010, 11:22

slooowgirl, witaj
:ico_tort: a ja dzis torcik urodzinkowy stawiam :-D

slooowgirl
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 17 wrz 2007, 07:37

16 lip 2010, 11:34

mmarta81, wszystkiego najlepszego, przede wszystkim spełnienia marzeń a co za tym idzie trzeciego dzieciaczka Ci życzę, 100 lat zycia w szczęściu radości i miłości, i wszystkiego czego sobie zapragniesz !!! :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

a nam jest tu cudownie. Dzieci całymi dniami na dworzu, rano tylko smaruje je całe kremem z filtrem, Krzysiu tylko karmiony w domku, a tak cały czas na dworku jesteśmy. Nie wiem jak w mieście znieślibyśmy te upały. Krzyś już buźkę lekko opaloną nawet ma (samym powietrzem się opala,a Karol lata w samych gatkach, więc też łapie słoneczko. Oczywiście uważam na nie jak tylko mogę, ale wieczorem obydwoje padają około 20-stej i wtedy mamusia odpoczywa ;-)
Nieprzeczytałam jeszcze co u was, nie wiem nawet kiedy karo urodziła... spróbuję poczytać, i wieczorem skrobnę jeszcze (wpadnę na szampana urodzinowego Marty - mam nadzieję że jakieś Piccollo postawi ;-))

[ Dodano: 2010-07-16, 11:35 ]
a, tak tylko npomknę że dzisiaj małżonek do Szwecji mi wyjechał...
troszkę szczęśliwa, troszkę przerażona jestem, ale za późno już na rozmyslanie..... ;-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość