Awatar użytkownika
magduś81
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1790
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:21

22 lut 2010, 22:25

anusiek, powinno minąć minimum 6 tygodni od ostatniego szczepienia, więc wydaje mi się że będzie oki jak pójdziesz po 8 tyg.
Ale najlepiej zadzoń do swojego pediatry i się upewnij.
Czasem jest tak że jak dziecko jest chore to nie można go zaszczepić po 6 tyg i czeka się jak się wyleczy i dopiero szczepi.

Lencik
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:17

24 lut 2010, 14:06

Ja obawiam się szczepień. Szczepiłam moją córkę na wszystkie podstawowe ale zawsze towarzyszył temu strach. Ostatnio przeczytałam artykuł na stronie dzieci sa wazne na temat szczepień

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

24 lut 2010, 16:37

hey magduś81, dzięki, spotkałam na spacerku naszą pielęgniarkę i się dopytałam. Masz rację minimum 6 tyg więc 8 też jest ok :)
:-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

25 lut 2010, 14:12

odnośnie tych dodatkowych szczepień,to my nie zamierzaliśmy i nie będziemy szczepić małej na pneumokoki i meningokoki :ico_noniewiem: żałuję tylko,że na rota nie szczepiliśmy jej,bo dostała biegunki i potem przez 5 dni dostawała zastrzyki domięśniowe :ico_olaboga: na szczęście obeszło się bez wyjazdu do szpitala :ico_sorki: drugie dziecko na pewno zaszczepię na rota :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

20 lip 2010, 22:06

a ja z córą rok temu spędziłam ponad tydzień w szpiatalu z powodu biegudnki i wymiotów i nie był to rotawirus...
także ja nie szczepię, bo teraz tyle jest mutacji tych wirusów, że objawy są, a nie wiadomo skąd i od czego....

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 lip 2010, 08:25

aniawlkp86, wiesz, ja mam akurat zupenie inne zdanie na ten temat

nie szczepilam ani na pneumokoki, meningokoki ani na rota
ale gdybym mia a szczepić córkę to waśnie na pneumo i meningokoki
darowaabym sobie rota bo akurat ten wirus nie zagraża bezposrednio życiu i zdrowiu dziecka- w skrajnych przypadkach dochodzi do poważnych powikań- w gruncie rzeczy to jest akurat najmniej groźny z tych trzech
gdyby dziecko sie zarazilo rota- jak szybko zareagujesz co najwyzej grozi wam wyjazd do szpitala w celu odpowiedniego leczenia i nawodnienia- potem jakgdyby nigdy nic wracacie do domu

a nie chce nawet myśleć jak mogloby sie skończyć zakazenie pneumo czy meningokokami :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: od tego wolalabym córkę uchronić :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lip 2010, 14:50

a nie chce nawet myśleć jak mogloby sie skończyć zakazenie pneumo czy meningokokami :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: od tego wolalabym córkę uchronić :ico_sorki:
a czemu nie zaszczepiłaś wcześniej na meningo i pneumo?
wiem że rota nie jest taki niebezpieczny dla życia,może się jedynie odwodnić i czeka nas wtedy szpital :ico_sorki:
ale wkurza mnie nasz system zdrowia,bo skoro pneumo i meningo są takie groźne to czemu ta szczepionka nie jest wpisana do obowiązkowych tylko trzeba dodatkowo za to płacić :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

21 lip 2010, 15:45


ale wkurza mnie nasz system zdrowia,bo skoro pneumo i meningo są takie groźne to czemu ta szczepionka nie jest wpisana do obowiązkowych tylko trzeba dodatkowo za to płacić :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Ja zawsze mówie jak za coś trzeba dopłacać dodatkowo, że to jest Polska i tu się płaci :-D
Ja wszystkie szczepioki miałam za free w Irlandii.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

21 lip 2010, 19:06

Ja zawsze mówie jak za coś trzeba dopłacać dodatkowo, że to jest Polska i tu się płaci :-D
Ja wszystkie szczepioki miałam za free w Irlandii.
no właśnie w polsce to sie za wszystko płaci,tylko po co te składki zdrowotne są :ico_zly:
przynajmniej ty miałaś za darmo :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

21 lip 2010, 19:43

No te składki są kretyńskie, bo w Irlandii nie ma czegoś takiego, jak idziesz do lekarza to płacisz sama za wizyte a dzieci są free.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość