Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 lip 2010, 20:43

Julchik, my infanrix 5w1 plus w drugie udo wzwB (ale engerix).
6w1 szczepiliśmy Damiana i potem okazuje się, że dziecko musi dostać IV dawkę żółtaczki wzwB (jako 18-miesięczniak), choć nie powinno. Dlatego teraz tak wymyśliłam, chociaż teraz te dwa wkłucia musiały być, zamiast ...

[ Dodano: 2010-07-29, 20:45 ]
Martalka, my jak byliśmy u lekarza z przeziebieniem, to kazał nam w razie gorączki u Małego brać czopki Efferalgan (na bazie paracetamolu) firmy UPSA - to jest dla niemowląt od 1 do 3 miesiąca 9waga od 4 do 6 kg), więc dla Milenki chyba też by były bezpieczne
chba miałam efferalgan w apteczce, ale nie wiem czy nie był już przeterminowany i nie wywaliłam...
miejmy nadzieję, że gorączki wysokiej nie będzie... Bo tak do 38 to nawet zbijać się nie powinno...hmm.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 lip 2010, 22:04

Martalka, u nas calkol jst od 2 miesiecy lub 4 kg wiec jak co to to podaje :ico_sorki: ale narazie mala ma 38 wiec nic nie daje.
ja narazie 5w1 i pneumokoki z tego co wiem na wzw tu szczepia dodatkowo,Ige zaszczepilam a z Amy nie wiem :ico_noniewiem:
Julchikdobrze ze przeziebienie mija :ico_sorki: i oszczedzaj sie jak mozesz-choc wiem latwo powiedziec przy malenstwie :ico_noniewiem:

dziewczyny czy w PL szczepia jeszcze na BCG

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 lip 2010, 22:21

BCG to gruźlica? To tak. W pierwszej dobie próba tuberkulinowa, a potem (nie wiem kiedy) jak wyjdzie ten strupek na ramieniu nie tak jak trzeba, to szczepią docelowo.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 lip 2010, 22:44

Martalka, BCG wlasnie mi tu odmowili powiedzili ze niby to i ak nie dziala i bez sesu i se lakarz nie zgodzil zeby szczepic i teraz nie wiem czy mam w PL szczepic...czy odposcic bo Iga tez na BCG nie zaszczepiona

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

31 lip 2010, 09:30

Jaka tu cisza...

My stawiamy spóźniony :ico_tort: za skończone 3 tygodnie Nikosia :-)

Taki wypełniony weekend nam się szykuje? :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

31 lip 2010, 10:09

karo-22, :ico_brawa_01: za 3 tyg Nikosia
ja do jutra wieczora sama z dzieciakami :-)
ciekawe jak mi pojdzie ukladanie do snu :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

31 lip 2010, 10:56

mmarta81, no to powodzonka! Ja bym się bała tylko kąpania :ico_oczko: Nie wiem jak bym utrzymała Małego jedną ręką a drugą myła...

slooowgirl
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 17 wrz 2007, 07:37

31 lip 2010, 12:11

Dzień dobry!
Brawa dla Nikosia za 3 tygodnie :ico_brawa_01:
A ja cały czas sama z dzieciaczkami... Wczoraj się dowiedziałam że mąż przyjeżdża 29-tego sierpnia na 2 tygodnie i znowu wraca... Przygnebiające lekko, ale pocieszające jest to że i Krzys z dnia na dzien coraz większy i bardziej samodzielny :ico_oczko: Dzisiaj od rana pomimo że krzys spał całe 15 minut to posprzątałam już całe mieszkanko, zrobiłam dwa prania, wymyłam lodówkę i teraz idziemy na spacer + zakupy. Z jednej strony takie wypełnione po brzegi obowiązkami dni są fajne bo lecą nie wiadomo kiedy, czas szybciej płynie... Ale przyznaję ze czasami chciałoby się chociaż na chwilke odsapnąć i siąść przed TV z filiżanką kawki i pół godzinki mieć tylko dla siebie... Ale szkoda czasu.... Zmykamy na dworek ..
Miłego dnia wszystkim życzymy!!!

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 lip 2010, 13:31

mmarta, będzie spoko :)
U nas jest tak, że ja lepiej się organizuję jak Męża nie ma do pomocy. Muszę i już. I zwykle dzieciaki już są po kolacji i w piżamach jak on wraca z pracy (po 20tej). :-D

Karo, wystarczy spróbować trzymać jedną ręką. Kark dziecka na przegubie dłoni, a kciuk i wskazujący palec trzymają dziecko pod paszkę i za ramię :) A druga ręka myje :ico_haha_01: Wszystko się da jak trza :ico_haha_01:
Ale tak szczerze- niech mężuś pomaga ile się da. To świetnie buduje więź z dzieckiem :-)

NICOLA_1985

31 lip 2010, 14:07

karo nie ma rzeczy niemożliwych :ico_oczko: jesli boisz sie kąpac Nikosia zakup sobie lezaczek do wanienki ale jak spróbujesz choc raz wykąpac malucha sama to zobaczysz ze wcale to nie takie trudne, ja czesto nawet nosze Krystiana na jednej rece mimo ze juz spory jest i ciezki bo wyglada i wazy tak jak moja Karolina jak miała 4 miesiace ale nie raz trzeba cos zrobic a Krystianek ma akurat inne plany to jak sie da to uzywam jednej reki do noszenia a drugiej do pracy :ico_oczko: tak jak teraz przy laptopku :ico_oczko:

mmarta bedzie dobrze dasz rade :-) ja tez sobie musze dawac rade sama najczesciej to ja kąpie karoline i krystiana i to nawet jednoczesnie :ico_oczko: oszczednosc czasu ... :ico_haha_01: karoline wsadzam do brodzika w prysznicu daje zabawki i w tym czasie co ona sie bawi kąpie młodego jak go juz ubiore wsadzam do łózeczka i kąpie karoline, ubieram i pozniej zabieram sie z krystiana z nim na rekach robie kolacje karolinie (chyba ze jest grzeczny to lezy sobie dalej i guga do jeżyka :ico_oczko: )a gdy ona je karmie krystiana cyckiem , a zebys ty widziala jakie ja mam przy tym ruchy :ico_oczko: pozniej nie dziwne ze waze tyle ile waze :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:


co do szczepionek to my mamy odroczone do 4 miesiaca po za wzwB 2 dawke

slooowgirl, no laska ukłony w twoja strone ze taka zorganizowana super jestes :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D jestes przykładem dla wszystkich kobiet ze jak trzeba to kobieta potrafi... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Martalka Ciebie oczywiscie tez podziwiam ze dajesz rade z 3 :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

jestescie dziewczyny super dzielne :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości