megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

czy chusta do noszenia jest dobrym pomyslem? moze nosidło?

19 sie 2010, 09:32

Hej :ico_oczko:
Stanełam przed pytaniem - w czym nosić malenka. Mieszkam na 3 pietrze bez windy i targanie wozka po byle bulke czy olej do sklepu to nic przyjemnego, same wiecie jak to jest, a dzidzi przeciez nie zostawie u sasiadki ;)
Czytam te wszystkie fora i mam zupelny metlik, albo sama reklama albo nic sensownego.
Co polecacie chusta czy nosidełko? Asienka ma 7 miesiecy juz

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

19 sie 2010, 10:47

megan, myślę, że chusta jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Ja i kilka koleżanek z "mojego" wątku kupiłyśmy w ubiegłym roku u tej allegrowiczki - ja dokładnie taką http://allegro.pl/item1190057072_pentel ... tanio.html
Znam dziewczyny które długo nosiły w ten sposób swoje maleństwa i chwaliły sobie bardzo taką formę przemieszczania się ze skarbem poza tym bardzo dużym plusem jest bliskość z dzidziusiem.
Jeśli zdecydujesz się na zakup chusty tutaj są rożne formy jej wiązania http://www.chustomania.pl/online/chusto ... nia_chusty
wystarczy kliknąć na któryś z obrazków :-)

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

19 sie 2010, 11:26

Ja co prawda chusty nigdy nie używałam,ale za to korzystam z nosidła.Moja mała ma teraz prawie 7mcy i ją noszę,właśnie czy do sklepu czy do mojej babci (a wózka nie będę targać na 4piętro) itp. mam nosidło takie jak to http://allegro.pl/item1177709372_noside ... _w_wa.html (Możesz sobie też wpisać tą nazwę w wyszukiwarce i otwierasz stronkę na której jest dokładnie pokazane to nosidełko i krótki filmik instruktażowy.) ale jest wiele firm produkujących fajne nosidła.mnie się spodobało akurat to bo można w nim nosić dzidzię od 3-14kg,nosić można dziecko buźka skierowaną w moją stronę lub odwrotnie by ciekawska istotka mogła oglądać świat.Posiada ochronkę przeciwiatrową,która już sie u nas sprawdziła jak byliśmy pod koniec lipca z małą na wakacjach nad morzem. No i ma fajne usztywnienie na kręgosłup,a ja akurat mam z nim problem więc dla mnie to nosidło jest rewelacyjne.Ale poszperaj w necie,czy wybierz się do sklepu dla maluchów tam na pewno ci doradzą.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2010, 09:09 przez geheimnis, łącznie zmieniany 1 raz.

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

19 sie 2010, 18:45

Dusia ale to jest chusta elastyczna a takie to ponoć jak wyczytałam najpozniej do 5 miesiaca zycia, pozniej dzidzia ma juz odpowiednie sztywne cialko i nie ma potrzeby uzywać chusty. Także nie wiem ale na to sie raczej nie zdecyduje.
To może nosidełko. Rozejże się po necie.

lia9
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2010, 21:55

19 sie 2010, 22:44

Zdecydowanie w domu używałam chusty,poza domem nosidła.Jakoś chusta jest taka bliższa i przytulniejsza.Też kupowałam na allegro.

Awatar użytkownika
Mama Lenki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 70
Rejestracja: 02 lut 2009, 23:40

20 sie 2010, 08:12

Hej
u nas sprawdziło się nosidło - mała z niego widziała co się dzieje wokół i mogłam spokojnie robić zakupy. Warto popatrzeć w komisach - bo dzieci szybko wyrastają z tego a nowe nosidło to spory wydatek. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

20 sie 2010, 12:46

Dusia ale to jest chusta elastyczna a takie to ponoć jak wyczytałam najpozniej do 5 miesiaca zycia, pozniej dzidzia ma juz odpowiednie sztywne cialko i nie ma potrzeby uzywać chusty. Także nie wiem ale na to sie raczej nie zdecyduje.
megan bardzo Cię przepraszam :ico_sorki: no tak Twoja córunia ma już 7 m-cy to elastyczna raczej już nie wchodzi w grę.
Zgadzam się z Mama Lenki i jeśli mogę Ci coś doradzić to w momencie gdy wypatrzysz np. konkretne nosidełko dla córeczki myślę, że warto zapytać tutaj czy ma ktoś do odsprzedania takie jak chcesz http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=183
Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

23 sie 2010, 11:28

Obrazek

to my
bardzo chwale sobie chuste

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

24 sie 2010, 10:45

Widzę, że większość z Was korzysta jednak z nosidełka. Geheimnis - fajny model, ładne kolorki ale siedzisko takie dosyć wąskie, nie wiem czy przy mojej dzidzi gdy podrosnie się sprawdzi. Znalazłam inny model, z daszkiem, taki z wyglądu solidny, ładnie wykonany, siedzisko jest szerokie.
link został usunięty przez administratora forum Wielofunkcyjne nosidełko "rain"
Podjechałam do sklepu wczoraj przymierzyć bo nie chce kupować przez internet i chyba się zdecyduję. Cena też przystepna.

Ale bardzo ładnie się prezentujecie w tej chuście ;) A jak wygląda sprawa jesienią i zimą, czy można w takiej chuście wyjść na dwór gdy zimno na zewnątrz?

Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2010, 11:42 przez megan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

24 sie 2010, 13:01

ale siedzisko takie dosyć wąskie
Nie zgodzę się z Tobą.Siedzisko można regulować paskiem który masz ukryty sprytnie pod materiałem na pleckach nosidła.Nie ma najmniejszego problemu zeby umieścić w nim niemowlaka.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość