layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Przedszkole montessoriańskie czy warto?

24 maja 2010, 13:15

W ostatnim czasie czytałam kilka ciekawych artykułów dotyczących metod edukacji według zasad M.Montessori. Trochę się głośno zrobiło o niej przy okazji powstawaniu prywatnych przedszkoli. I tu moje pytanie do znawczyń tej metody czy warto inwestować w taką formę edukacji, przedszkola stosujące te metody są prywatne więc od razu zakładam, że koszt takiego jest wyższy. A może to tylko okresowa moda wśród rodziców? Czy jednak dobry start w życiu dziecka? Czy tradycja się nie sprawdza?

Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

29 lip 2010, 11:28

Moim zdanie to zależy jakie jest podejście rodzica- mam w rodzinie chłopczyka po tym przedszkolu i teraz chodzi do szkoły podstawowej dalej. Przede wszystkim jest to odrobinę inny system edukacji z tego co wiem i z tego co rozmawiałam z mamą tego chłopca...
Ja jednak wolę tradycyjne przedszkole, bo mimo, że chłopiec bardzo inteligentny i fajny to jednak trochę w innych realiach... (tak to napiszę ;) ) Ja swoje dziecko posłałam do pobliskeigo bardzo fajnego przedszkole i nie narzekam :P

kasior
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 27 lis 2009, 14:45

09 sie 2010, 14:13

To nie jest argument:) Mój synek chodzi do takiego przedszkola i jestem bardzo zadowolona, z satysfakcją obserwuje jak fantastycznie się rozwija- pięknie maluje, śpiewa i stał się bardziej wrażliwy na potrzeby innych dzieci. Wcześniej zdarzało mu się wykazywać agresją a tam nauczył się radzić sobie ze złością. Jeśli macie jakiegoś konkretne pytania odnośnie tej metody, to chętnie udzielę na nie odpowiedzi

Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

26 sie 2010, 11:51

Ale ja nie odradzałam i nie dawałam argumentów "przeciw", nie było to moim zamiarem przynajmniej. Może zostałam źle odczytana.

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

27 sie 2010, 20:11

mój 5-letni synek przez dwa lata chodził do zwykłego przedszkola (gdzie miał już swoich przyjaciół i znajome twarze) teraz musielismy je zmienic i od września będzie własnie w grupie Montessori, gdzie bedą dzieci w wieku od 4 do 6 lat...

jesteśmy po spotkaniu integracyjnym i w sumie... troche sie boję, bo wyraźnie sie nudził... a wszystkie założenia ma już wdrożone.. więc musze teraz baczniej przyjrzec się tej metodzie.. jestem w sumie w kropce...

miałam jeszcze możliwośc wysłania mojej 3-latki do tej grupy, jednak zdecydowałam na grupę maluszków... i teraz nie wiem czy OK czy nie... bo jednak w domu i w przedszkolu ciągle razem...

:ico_noniewiem:

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

07 sty 2011, 20:27

Odśnieżam trochę temat bo mam pytanie do mam z Warszawy. Chodzi mi o ocenę, znajomość przedszkola "Mądre główki". Przyjaciółka właśnie ma dylemat czy wybrać to czy inne. Sama trochę poszperałam ale niewiele znalazłam.

Wenusjanka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2010, 16:22

13 sty 2011, 17:13

Laylo, ja tam właśnie posłałam córkę i jestem zadowolona.
Dzieci uczą się poprzez zabawę, mają specjalne zabawki-pomoce naukowe, zorganizowane w różnych działach tematycznych (kącik językowy, kącik zmysłów itd.). Moja Iza nigdy nie nudzi się w przedszkolu, codziennie opowiada o innych zajęciach i zawsze z wielkim entuzjazmem.
W przedszkolu jest dobra atmosfera, widać, że dzieciaki lubią to miejsce.
Aha i jest język angielski.

Jak szukasz dokładniejszych informacji to zajrzyj na stronę internetową przedszkola, umów się też na wizytę w przedszkolu.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

15 sty 2011, 15:07

Dziękuję Wenusjanka. :) Też tak kazałam jej zrobić - się umówiła na przyszły tydzień. Najgorzej to czekać i być niezdecydowanym. Chciałabym ale się boję. Na nudę to nie ma chyba miejsca bo zajęć jest cały wachlarz.

Wenusjanka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2010, 16:22

10 lut 2011, 14:49

I jak tam, Layla? Decyzja podjęta? :-) . Ja teraz namawiam koleżankę na to przedszkole, bo niedługo utworzą grupę dla dzieci z autyzmem, może jej syn na tym skorzysta. A na nudę to tam faktycznie nie ma miejsca. Moja Izka siedzi teraz ze mną w domu bo choruje (a właściwie obie chorujemy) i już mi marudzi kiedy pójdzie do przedszkola. Na szczęście znalazłam w piwnicy projektor do wyświetlania slajdów, będzie dziś po obiadku seans bajkowy.

KidiSklep
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

07 kwie 2011, 12:01

Najlepiej byłoby gdyby wypowiedziały się osoby mieszkające w Warszawie,takie które mają dzieci w tm przedszkolu. Wtedy opinia będzie najbardziej solidna. daj znać co postanowiła Twoja koleżanka w sprawie wyboru przedszkola.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość