Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

09 kwie 2010, 21:20

Ja popieram teorię,że jeżeli ciąża jest zagrożona to należy unikać.Ja miałam 2 ciąże zagrożone i nie mogłam głaskać.Też dotykałam brzucha,bawiłam sie z dziećmi,dotykałam tam gdzie kopały ale nie masowałam,nie głaskałam tak długo i intensywnie.Jak smarowałam się kremem to już musiałam trochę pogłaskać ale właśnie wtedy bardzo "stawiała" mi się macica,a że miałam zakładane szwy to bardzo bałam się o szyjkę.
To nie chodzi o to żeby bać się dotknąć brzucha tylko żeby nie za długo i nie za mocno go głaskać czy masować.

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

30 sie 2010, 21:56

jejku ja sobie poprostu nie wyobrażam żeby nie głaskać brzusia. to tak zbliża z dzieckiem i nawiązuje taką więź...

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

31 sie 2010, 17:32

Można głaskać jeśli macica nie jest reaktywna.Mi zabraniali ,nawet zabierali mi truskawki brzoskwinie i pierogi!!(mama przynosiła :D bo nie mogłam sie patrzyc na chlep 5 dniowy i obiad z zupą w której jest mucha(raz się tak zdarzyło))Oczywisie sami wszystko jedli ,a że ja truskawki lubie to wyciągałam je z pod pościeli i jadłam:D niekiedy się natknełam na pielegniarke bo jej nie zauwazyłam i tez mi zabrała do pokoju pielegniarek i prznosila pustą miske z tekstem"ale pyszne!jak ja lubie truskawki!!mniam":D.Podobno tez wszystko co zbyma to powoduje skurcze,ale nie wiem jak to się ma.Mnie cały czas krzyczeli.

Awatar użytkownika
paulinki_2
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 167
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:27

01 wrz 2010, 15:37

A ja nawet gdzieś czytałam o specjalnych masażach w ciąży w gabinetach :ico_noniewiem: ciekawe

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość