gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 sie 2010, 16:34

ja przez całą ciążę miałam infekcję. Ledwo jedna się skończyła to od razu zaczynała druga, ale mnie strasznie swędziało. Nystatyna działa na mnie.

galicja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 09 wrz 2010, 12:33

09 wrz 2010, 12:54

chyba lepiej nie lekceważyć takiego problemu, skoro lekarka dała nystatynę to pewnie podejrzewa jakąś infekcję grzybiczą, ale raczej powinna Ci zrobić wymaz żeby to dokładnie stwierdzić.Ja pod koniec ciązy miałam duże upławy-ale lekarz stwierdził że nie oznaczają niczego złego,poprostu taka fizjologia.Ale możliwe jest też sączenie się wód płodowych a to już może być poważna sprawa.Wody można chyba sprawdzić papierkiem. Warto sobie przed porodem wziąść ze dwa opakowania provagu-lekarz mi tak pwoedział zeby sobie wzocnic florę bakteryjna-bo przecież dziecko ją od nas otrzymuję, przy porodzie sn oczywiście.Lepiej dmuchać, nawet na zimne.Pozdr

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lut 2011, 19:21

Pytanko mam: od poniedziałku (od pocz 22 t.c.) leci ze mnie ogromna ilość białego śluzu o konsystencji wody, tylko taki mlecznobiały. Akurat w pon byłam u gina na kontroli i on stwierdził, ze to nie wody płodowe, wyniki badań moczu w normie, bo mam robione za każdym razem, posiew też od razu zrobił. Wsyzstko jest w porządku a śluz jak leciał tak leci.
Aha dodam, ze nie mam zadnych innych obajawów typu ból, pieczenie, swędzenie.
Co to?? bo ja już sama nie wiem... :ico_noniewiem:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 lut 2011, 22:29

askra, ciężko doradzić,może załóż podpaskę i zobacz co ile musisz ja zmieniać ,bowiem wody płodowe mogą wyglądać jak woda i są bez zapachu ,mogą równie dobrze się sączyć...poza tym skoro stwierdził upławy to czemu jakiegoś leku nie zapisał...a możesz przejść się do szpitala i tam jeszcze zasięgnąć opinii ,powiedz że się mocno martwisz że to mogą być wody płodowe ,jak nic nie będzie to zwyczajnie pójdziesz do domu albo i zostaniesz na obserwacji

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 lut 2011, 12:45

poza tym skoro stwierdził upławy to czemu jakiegoś leku nie zapisał...
lekarz nie powiedział, ze to upławy. tylko ja to wstawiłam w tym watku, bo juz nie chciałam dawac nowego. On sam powiedział, że nie wie co to... :ico_noniewiem: bo skoro zadna infekcja, bo posiew zrobiony, ani wody plodowe, bo sprawdzał dwa razy to on nie wie.
Dziś się już tak nie sączy.
Czy możliwe to, że z jakichś zmian hormonalnych "wyprodukowałam" aż tyle jakby to powiedzieć...płynu z pochwy?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

10 lut 2011, 12:59

askra, ciężko mi doradzić ,wiem jedno że wyciek z pochwy jakikolwiek w czasie ciąży nie jest normalną sprawą ,bo gdy np są upławy to lek może spowodować że tak "cieknie" ale skoro ich nie masz to tylko się cieszyć.....skoro on zrobił badanie że to nie wody ciekną to dobrze
naprawdę nie wiem co mogłoby to być :ico_sorki:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 lut 2011, 13:02

dzięki dziewczyny! :ico_sorki:
ja tez nie wiem...a jak nie wiem to mnie troszke przeraza... ale jakby sie utrzymywalo dluzej to pojde jeszcze raz do gina i moze jakies dodatkowe badania.... :ico_noniewiem:

kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

10 lut 2011, 14:03

askra, więc tak biały śluz w ciąży miał ale on jest bardziej mazisty i zupełnie biały i to w ciąży normalne. A co do wód płodowych to mi się sączyły. I jak poszłam i powiedziałam że odchodzą mi wody to położna mnie zbadała i powiedziała że to nie wody tylko pewnie popuściłam :ico_puknij: ale zrobili takie badanie że na podpaskę polała taki płyn i on pokazuje czy to wody czy nie i u mnie się okazało że to wody a pęcherz płodowy pękł mi u góry i leciało dość powoli jak masz taką możliwość to idź na izbę przyjęć niech to sprawdzą po co masz się denerwować. Ale myślę że to raczej jakiś śluz :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

10 lut 2011, 14:18

a może się oczyszcza organizm??? czasem tak bywa, jak nie upławy ze swędzeniem to dobry znak bo jakie kolwiek zapalenie w trakcie ciaąży nie jest korzystne ani dla mamy ani dla dziecka, choć czesto wystepuje na początku i na końcu ciąży.
Z ciekawości postaram się coś poszukac na necie i czytam, że wiele kobiet miewa wydzielinę bezbarwną bądź białawą bez zapachową i że jest to normalne w ciąży, że jest to wydzielina fizjologiczna która ma znaczenie bariery ochronnej, tak piszą kobiety z uzyskanych informacji od ginekologa, więc askra, jeżeli nie towarzyszy temu żaden zapach, swędzenie, pieczenie to nie masz czym się martwić, ale przy najbliże=szej okazji skonsultuj to z lekarzem, bo lekarz najlepiej wytłumaczy czym jest taka wydzielina, a wtedy podziel się informacjami z nami:):):)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

10 lut 2011, 15:21

mnie się wydaje, że to normalna wydzielina, ja też taką miewam :ico_oczko: jeżeli boisz się, że to mogą być wody płodowe, to w aptece można kupić specjalny test, który to stwierdzi

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość