Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

28 mar 2007, 09:54

My święta spędzamy w Dublinie w trójkę. Bardzo bym chciała pojechać do Polski, ponieważ tutaj nie czuć tej atmosfery. Nie ma pięknie przybranych koszyczków, gałązek borówki na stole. Mam z zeszłego roku barwniki do jaj to chociaż sobie pisanki zrobię :-/

Eve jak często podawałaś Jagódce Esputicon? Podaję Oscarkowi 1 kroplę raz dziennie, ale zastanawiam się czy może nie dawać mu częściej bo bidula nadal męczy się przed zrobieniem kupki

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

28 mar 2007, 10:01

Ja Małej espumisan podawałam 2x dziennie po 4 krople, gdy sie bardziej napinała. wtedy gazy jej lepiej odchodziły i nic w brzuszku nie zalegało :ico_haha_02: pediatra teraz kazała mi podawać 3xdziennie po 3 krople przez 2 tygodnie,potem zmniejszyć dawkę do 3xdziennie po 2 krople, a potem po jednej i w końcu odstawić po 4 tygodniach. A Oskarek ma jakieś problemy z brzuszkiem?

A co do świąt - rodzinnie i na miejscu je spędzamy. Moja mama pewnie do nas przyjedzie, bo nie wyobrażam sobie by sama siedziała w domku; do tego męża rodzinka najbliższa, czyli jak nic jakieś 15 osób się szykuje. Standard :ico_oczko:

A Jagusia dziś od rana w głos sie śmieje. Uwielbia gdy naśladuję zwierzątka, ale ani piesek ani kotek tak jej nie rajcuje jak owieczka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

28 mar 2007, 10:12

Oscar od drugiego miesiąca życia ma problem ze zrobieniem kupki. Podawałam mu już różne kropelki w tym INFACOL, BOBOTEC, ale to nie jes typowa kolka i te lekarstwa nie pomogły. Nawet kiedyś założyłam na ten temat topic w dziale karmienie piersią. Robi kupkę co drugi dzień, czasami codziennie. Stolce są prawidłowe bo luźne i o odpowiednim zabarwieniu, ale zanim zrobi tą kupę to się strasznie napina, napręża i okropnie stęka. Cały dzień sobie postękuję, jęczy, marszczy czółko. Szczególnie sprawia nam to obojgu problem przy dziennym karmieniu bo kiedy weźmie kilka łyczków mleka odrazu go wierci w brzuszku i zaczyna stękać i napinać się. Płacze i przez to mało zjada w ciągu dnia. Dziwne jest to, że w nocy nie ma tego problemu i Oscarek nadrabia z cycem nocą

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

28 mar 2007, 10:17

Majorowa a moze udało by ci sie załatwic Debridat. On nam pomógł bo tez były problemy z kupkami. Praktycznie po 4 dniach stosowania Marti zaczęła sama robić. Podaje jej do tej pory i jest wszsytko ok. Sama robi co dziennie :)
Espumisan na nia nie zadziałał.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

28 mar 2007, 10:33

Nam espumisan pomaga, choć jakiś poważnych problemów Mała nie miała..bardziej ze względu na tę alergię pokarmową go bierzemy, ale dzięki niemu ustabilizowały się kupki na równym poziomie - co drugi dzień jedna. No i gazy zaczęły częściej odchodzić.
A co do karmienia w dzień. Może nie z powodu brzuszka Oskarek się wierci? Bo moją jagusię w dzień nakarmić to wyczyn jest. wszystko ją interesuje- tam coś świeci, tutaj ktoś mówi, tam jest babcia - jejuś...wierci się, przekręca, śmieje się. Wystarczy że pierwszy głód zaspokoi i już do zabawy chce wracać. W nocy, jak jest ciemno i cicho nie ma takich problemów.
No chyba, ze to ewidentnie grymasy bólu i wysiłku widać...

Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

28 mar 2007, 11:23

U nas ewidentnie widać że Oscarkowi przeszkadza coś w brzuszku. Kpie, odpycha, wygina się i zaczyna płakać...
Moni a te kropelki są dostępne w PL? Jeśli tak to poproszę teściową żeby mi wysłała

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

28 mar 2007, 14:25

a my wlasnie po szczepieniu Kubus troszke poplakal i zasna to pochodzilismy troszke po miescie kupilam mu ten album dzieciecy :ico_haha_02:
co do kropelek to nam infacol tez nie pomagal choc nadal mu podaje jak go boli brzuszek to daje tez esputikon .
aha i najwazniejsze musze wam napisac Kubus wazy 6230g i ma 62,5 cm :ico_haha_01: rosnie moje sloneczko :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

28 mar 2007, 14:58

Brawo dla Kubulka, że taki dzielny dzisiaj był. My na szczepionkę zapisaliśmy się do przychodni na piątek... Tak swoją drogą to ja tak myślałam, że Kubuś już ponad 6 kg waży. Jak go wzięłam na ręce to czuć było te kilogramy haha

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

28 mar 2007, 15:39

majorowa, no niby dzielnie to zniusl ale teraz cogle plakal godzine mial goraczke biedny :ico_placzek: podalam mu calpol i zasnal tylko nie wiem na jak dlugo tak mi go szkoda tak sie smial ladnie w tej przychodni a tu takie cierpienia go spotkaly :ico_placzek:

Basiem44230
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2007, 15:47

28 mar 2007, 15:49

Czesc witam mam na imie Basia jestem 20-letnia mama slicznej lucynki moge przyaczyc sie do pogawedki z wami? :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość