Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

12 wrz 2010, 12:24

jejku to musiało bym przeżycie :)

coś wspaniałego.

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

13 wrz 2010, 11:20

Witam sie po weekendzie;)

W piatek bylismy w hurtowni i kupilismy troche rzeczy dla naszej kruszynki;) Uwielbiam takie zakupy;)
Ogolnie weekend dosc spokojnie i duzo odpoczywania...
pisalam juz wczesniej ze coraz czesciej napina mi sie brzuch i twardnieje... a przy tym boli... od czwartku towarzysza temu bolesne skurcze... kilka razy na dobe... niezaleznie od teg co akurat robie... mam nadzieje ze to normalne i w ten sposob objawiaja sie u mnie te skurcze przepowiadajace... aczkolwiek troche mnie to niepokoi... na szczescie w czwartek wizyta...;)
W piatek rano bylam na glukozie i na szczescie wszystko ok;) ale roztwor do wypicia to jakas masakra... mam nadzieje ze to badanie robi sie tylko raz...

Paulina446 wspolczuje cukrzycy... zawsze niedobrze jak cos jest nie tak a tu cukrzyca...dieta... moze dojdzie insulina... a w poprzedniej ciazy tez mialas???

Kasiek87 Witaj;) co do urzadzanie pokoiku to my jeszcze troche tymbardziej ze malenstwo bedzie mialo swoj kacik u nas w sypialni ale mysle ze jakos miesiac moze troche szybciej przed terminem bede chciala zeby bylo juz gotowe, chocby po to zebym ja czula sie bezpieczniej i pewniej... chociaz tak naprawde wystarczy ze wszystko bedzie kupione bo potem nawet jak my bedziemy w szpitalu to maz bedzie mogl wszystko przygotowac;) takze u nas raczej na spokojnie;)

magda7 super ze juz lepiej i ze juz w domku;) ja zawsze od razu lepiej sie czuje;) szpitale jakos mnie doluja...
Wiesz ja nigdy nie zapomne jak siedzialam pod porodowka i czekalam jak urodzi sie moj bratanek... kilka godzin spedzilam na korytarzu czekajac... z moja mama i mama bratowej... i wiesz to jest cos niesamowitego... caly czas slyszelismy krzyki bratowej straszne... i w pewnym momencie ona ucichla a uslyszelismy placz maluszka... wszystki trzy plakalysmy jednoczesnie... tego sie nie da opisac.... potem znajoma polozna pozwolila nam wejsc pojedynczo i zobaczyc malego... nigdy tego nie zapomne... to jest cos niewyobrazlnego... nosisz w sobie maluszka a za chwile on placze i tzrymasz go na rekach;) nie moge sie doczekac chwili w ktorej ja uslysze pierwszy placz mojej córuni;)

herbaciana gratuluje;) malutka ladnie juz wazy;) ja jestem strasznie ciekawa jak nasza;) w czwartek sie okaze;)

[ Dodano: 2010-09-13, 11:21 ]
spadlamznieba napisz jak bedziesz po wizycie co Twoj lekarz na te bole...

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

13 wrz 2010, 15:12

witam :-)

Jej,ja 2 razy witałam maleństwo na swiecie,w jednej sekundzie w brzuchu a w drugiej już na nim...I wierzę,że nawet obcy poród potrafi zrobić wrażenie,ja nawet jak programy jakieś oglądam o porodach to wyję.Nawet jak wy tu opisujecie to łezka w oku się kręci.

kruszynka05, w pl glukozę chyba 2 razy się robi...ja jakoś nie miałam z tym problemu tzn aż tak mi ciężko nie wchodziła :ico_haha_01:

Ja to bym chciała już za miesiąc zrobić wszystko dla maluszka,żeby było na cacy bo z tym rodzeniem to różnie bywa,czasem właśnie i w 7 miesiącu...ale na razie nie mam domu,wciąż czekamy chyba już w październiku się uda przeprowadzić,oj mam nadzieję a wtedy to już szybko,pokupić co trzeba i głowa spokojna a tak to siedzę ,planuję a nic nie mogę zrobić,chyba zwariuję :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

13 wrz 2010, 19:26

spadlamznieba napisz jak bedziesz po wizycie co Twoj lekarz na te bole...
powiedziała, że nic z tym nie da się zrobić. Taka moja natura. Wtedy jak tak mocno bolało w nocy, to najprawdopodobniej dzidzia nacisnęła swoim ciężarem na jakiś nerw. Jak boli mam brać nospę, to wszystko.

Będzie dziewczynka :) Dam jej chyba na imię Olivia.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

13 wrz 2010, 19:33

Będzie dziewczynka :) Dam jej chyba na imię Olivia.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

13 wrz 2010, 19:48

spadlamznieba, to było Twoje trzecie USG? ja nie mogę się doczekać kiedy zobaczę znów moje maleństwo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

13 wrz 2010, 19:55

zubelek, dzięki :-)

Miluśka, to było moje 7 badanie..

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

13 wrz 2010, 23:09

ojejku. jestem w szoku. Czytałam że USG szkodzi maleństwu i że teraz powinno się wykonywac 3 badania USG w I,II i III trymestrze.. :ico_noniewiem:

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

14 wrz 2010, 12:26

Witam,

Nie wiem czy usg tak szkodzi maleństwu. Miałam ich chyba około 20 w tej ciąży ponieważ jest to ciąża zagrożona. Za każdym razem jak sie cos dzieje to czy na izbie przyjęć czy w szpitalu od razu robią USG więc chyba nie jest to szkodliwe. Lekarze z którymi rozmawiałam nie mówili nic takiego. Zresztą czekam na kolejne USg 21 wrzesnia aby sprawdzic czy wszytsko ok więc dojdzie kolejne. :-)

Po szpitalu nie potrafie jakoś sie dobudzic w domu. Ciągle bym spała i spała. Nie narzekam bo w szopitalu to człowiek sie nie wyspi ponieważ ciągle budzą jak nie naszymi badaniami to badaniami współlokatorek. Moja niunia się od wczoraj zaczeła mocniej ruszać jak nie śpię. Wczoraj dała mi niźle popalić aż juz prosiłam aby przestala.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

14 wrz 2010, 12:49

z tego co wiem to takie badanie powinno być wykonywane tylko i wyłącznie jesli jest taka potrzeba.

W Polsce standard ultrasonograficznego badania położniczego opracowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne obejmuje trzy badania ultrasonograficzne - przesiewowe w ciąży wykonywane w: 11 - 14 tygodniu ciąży, 20 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie ), 30 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie).

Dodatkowe badania USG powinny być wykonywane, gdy istnieją konkretne wskazania kliniczne. Na przykład, gdy konieczne jest określenie aktywności serca płodu, położenia płodu lub poziomu płynu owodniowego. Pojedyncze, dodatkowe badania wykonywane są czasem w celu ponownej oceny masy dziecka w sytuacji podejrzenia opóźnienia wzrostu wewnątrzmacicznego lub ponownej oceny wykrytych nieprawidłowości (w takich przypadkach należy posiadać dokładny opis poprzedniego badania). Czasem konieczne jest wykonanie dodatkowego badania, aby uzyskać odpowiedź na konkretne pytanie - np. do oceny aktywności serca płodu w sytuacji krwawienia u matki.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość