Agaluk
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 20 cze 2009, 09:44

Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny

06 wrz 2010, 13:10

Być może komuś będzie ta informacja bardzo przydatna, iż Federacja na rzecz kobiet i planowania rodziny, utworzyła projekt, który ma na celu darmowe porady prawne z zakresu:
- praw pacjentki gabinetów ginekologicznych - wszystko o legalnej aborcji, badaniach prenatalnych w ciąży, uprawnieniach lekarza, wymaganej dokumentacji;
-praw osoby funkcjonującej w związku małżeńskim lub partnerskim - czego może kobieta wymagać od partnera w świetle Kodeksu Rodzinnego;
-praw pracowniczych w trakcie ciąży oraz okresu macierzyństwa;
-praw osoby pokrzywdzonej w kontaktach z policją i prokuraturą.

Na stronie federacji jest także telefon zaufania jak również porady prawne on-line.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

07 wrz 2010, 14:58

Bardzo przydatna informacja. Jednak mam związanych z nią kilka pytań. Czy ta pomoc jest rzeczywiście bezpłatna? Jak ona się odbywa? Czy pokrzywdzone pacjentki mogą także liczyć na pomoc prawną (np. poprzez zaskarżenie jakiegoś lekarza bo ten źle przeprowadził zabieg, czy źle potraktował swoją pacjentkę itp., itd.)?

Ta Federacja ma swoją stronę www? Pytam, bo tam pewnie byłoby więcej informacji.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

07 wrz 2010, 17:50

Ta Federacja ma swoją stronę www?
przypominam ,ze reklama na forum jest zabroniona

Awatar użytkownika
aska1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:50

09 wrz 2010, 18:30

Jak wpiszesz w google nazwę federacji, to trafisz na ich stronę.
Ja korzystałam z porady prawnej w ramach tej akcji, byłam mile zaskoczona że ktoś w końcu przejął się moim problemem i próbował razem ze mną go rozwiązać. Dyżury prawniczki w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:00 – 20:00
Dyżury ginekolożki w każdy poniedziałek w godzinach 16:00 - 20:00
Pomoc jest bezpłatna i są to porady przez telefon lub maila, osobiście wydaje mi się, że telefon jest lepszą opcją.

Awatar użytkownika
joruba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:46

Federacja

15 wrz 2010, 11:31

Fajna sprawa takie darmowe porady, szczególnie, że często nie znamy swoich praw i możliwości. Jestem zdecydowanie ZA :-)

Awatar użytkownika
aska1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:50

20 wrz 2010, 12:27

Superowe jest to, że rad udzielała mi kobieta, jakoś tak łatwiej jest opowiadać o problemach kobiecych kobiecie.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

22 wrz 2010, 16:26

Jejku, ale niczego ani nic nie reklamowałam ani nie mam zamiaru reklamować. Poprosiłam tylko o podanie strony www, ale jak to jest zabronione, to ok, ale po co od razu takie oburzenie :ico_szoking:

Dziewczyny, dziękuję za informacje. Chyba skorzystam z takiej bezpłatnej rozmowy i porady, ponieważ nie bez przyczyny zainteresowałam się tym tematem... zostałam źle potraktowana przez mojego ginekologa... ale to nie miejsce, abym o tym pisała, tym bardziej, że to dosyć przykra i osobista sprawa :/

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość