Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

28 wrz 2010, 21:11

Isia a co byś tam robiła w tej pracy?
To już z Piotrkiem mieszkacie razem? coś przeoczyłam?
Do Oli będziesz nianię brała??

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

29 wrz 2010, 00:05

jestem wieczorkiem

zmęczona na maksa,ale musiałam odpalić kompa więci do was zaglądam :ico_oczko:

dziś byłam w realu po pampki i przy okazji zakupiłam dla Lolka samochod jeździk był przeceniony ze 140zł na 80zł, to ma być prezent od chrzestnej na roczek :ico_oczko:
a wy co planujecie kupić swoimpociechom , bo ja sięzastanawialam i jakoś nic mi nie wpadło do głowy a jęździk zarezerwowała właśnie ciocia więc już nie psułąm jej szyków :-D

a co do menu to też jeszcze sie nie zastanawiałam

isiawarszawa, no to niezła okazja ci się trafiła :ico_haha_02:
Zawsze mnie ciekawiło jak te dzieci tam śpią? wszystkie o jednej porze?
ujażmić w jednym czasie wszystkie dzieciaczki to jest umiejętość , ciekaw jak to robią ,
a ile wogóle jest opiekunek na grupę i jakie są grupy?

a mój Lol szalał dziś do 22 :ico_noniewiem:
normalnie to o 20 już spi , a dziś ja wróciłam o 21 a on w najlepsze szaleje z tatą i wogóle nie śpiacy , wykompałam go kładę a on schodzi z łózka do zabawek i jeszcze wędrówki po pokojach robił i dopiero na siłę go wziełam , posiławał się i padł :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

29 wrz 2010, 07:42

Witam,
matikasia opiekunka trochę się zdziwiła, ale powiedziała, że nie ma problemu i Zosi nie będą dawać masła czekoladowego :ico_brawa_01: Jeśli chodzi o spanie, to wszystkie dzieci kładą o jednej porze, około południa. Przebierają w piżamki i do łóżeczek. Oczywiście śmieją się, że Zośka potrzebuje towarzystwa i zanim położą wszystkie dzieci, to ta się trochę podenerwuje i krzyczy :ico_olaboga: Muszę ją w końcu nauczyć innego zasypiania niż przy cycusiu. Musi w końcu zasypiać sama, to możę przestanie odstawiać szopkę w żłobku :-D Oczywiście jest tam wyznaczona pora na drzemkę, ale jeśli dziecko chce spać, kilka razy, to nie ma problemu. Zosia spała na początku w żłobku dwa razy, zasypiała nawet na siedząco podczas zabawy i wtedy Panie przenosiły ją do łóżeczka. Niektóre dzieciaczki usypiają w krzesełkach podczas karmienia :-D

wiolaw na grupę 28 dzieciaczków jest 5 opiekunek. Jednak nie zawsze jest caly skład maluszków. Oczywiście z samego rana jest jedna Pani, ale około 8-ej są wszystkie.

isia chwal się, co to za praca? :-)

wiolaw ja właśnie się zastanawiam nad menu na urodzinki. Na pewno zrobię canelloni nadziewane z rybą, brokułami i pomidorami. Może część ze szpinakiem, bo Zośka uwielbia szpinak. Ale co jeszcze to nie wiem. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

29 wrz 2010, 07:42

wiolaw, włąsnie nie koniecznie, bo teraz za nic nierobienie mam 520 zł zasiłku, a tak pojde na 8 godzin stażu za jakies 750 a musze opiekunke wziąć... :/ jedyny plus to to że juz kiedys miałam tam staż i znam ludzi i w sumie tesknilam troche za nimi,
matikasia, piotr nie mieszka z nami ale my sie w sobote przeprowadzamy wiec przyjedzie i bedzie z nią siedział i rozpakowywał i wszystko na jego głowie hahaha :ico_brawa_01:
ale i tak mnie to wszystko zaczyna coraz bardziej wqr........

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

29 wrz 2010, 07:53

przypomniało mi się coś jeszcze :-D dziś w nocy około 3-ej moje dziecko było już wyspane, dałam jej butlę z nadzieją, że szybko zaśnie, ale nie, ją wzięlo na czułości :-D wdrapała się na mnie i zaczęła się przytulać i dawać mi buziole :-) później wypiła trochę mleczka, wodę i około 4-ej w końcu usnęła :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

29 wrz 2010, 07:57

ja to musze spadac... niestety odezwe sie po południu moze bede wiedziec cos wiecej
aha kupiłam wczoraj na allegro łóżeczko składane za 11,50 pekniete i z dziurką ale potrzebuje je tylko 2-3 razy w roku wiec nie jest zle :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

29 wrz 2010, 12:02

isia całuski dla Olisi z okazji ukończenia 11 miesiąca :ico_tort: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

29 wrz 2010, 13:13

Witam się ze stałym gronem :ico_haha_01: szkoda, że z tak małym.

Magda33 ale te nasze dzieci przewrotne są z tymi nocami.Mila też nie zasypia inaczej jak przy mleku. Moje czy z butelki byle mleko.

Dziś na 8.30 miałam usg jamy brzusznej. Naczyniak na wątrobie powiększył się o 1 mm ale to nic nie znaczy także jeszcze trochę pożyję :ico_haha_01: dobrze, że do dzieci kumpela podeszła bo akurat miała wolne. Tak musiałabym je ciągać po szpitalu.

Potem poszłam z nimi na miasto kupić Matemu obiecane autko karetkę na wypłatę. Ależ jest tam tych zabawek :ico_haha_01:
Jak co środę weszłam do lumpka, ale śliczną bluzeczkę jasną ze wstążeczką taką na golfik z h&m dorwałam za 1,45 zł :ico_brawa_01:
Milenka dostałą oczywiście 5 nowych owocowych słoiczków, żeby poszkodowana nie była.

Isia super zakup za te pieniądze.
A Wy w ogóle kiedyś będziecie razem mieszkać??

Magda33 te dzieci tak pewnie zasypiają, bo jednak ciężko zmienić wszystkie przyzwyczajenia co do pór zasypiania w domku.

Wiolaw my jako takiego prezentu ekstra nie kupujemy. Mila ma ubranka, mnóstwo zabawek i gier po Matim. Na 2 latka zacznie się kupować damskie zabawki, lalki, wózki, kuchnie, a na razie pewnie kupię jej jakąś jesienną czapeczkę.

Magda33
ja będę robić coś z ciasta francuskiego, może tosty hawajskie albo tartę z cukinią. Na pewno muffinki. Torta z bitą śmietaną i mascarpone. Koreczki, sałatkę z awokado i orzechami.W sumie takie przekąski. Nie mam zamiaru nic smażyć.
Napiszę wam potem jaki wierszyk ułożyłam na zaproszenia. Na razie na te do sali zabaw.

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

29 wrz 2010, 14:42

witam dziewczyny :ico_haha_01:
wiolaw ja właśnie chciałam uporządkować wszystko przed porodem :ico_noniewiem:

wychodzi jednak na to że jeszcze poczekam z porodem i będę jeszcze jakiś czas dźwigała brzuszek :ico_ciezarowka: :ico_noniewiem: Przed południem byłam u lekarza i niby coś się dzieje ale powolutku i pod kontrolą . Rozwarcie 1,5 cm i szyjka spłaszczona w iluśtam procentach... Jakby nic się samo nie rozwinęło to za tydzień czyli jak skończymy 38 tydzień to już wywołamy poród :ico_sorki: ale zalecił "masowanie przez męża" :-D dla naturalnego i bezbolesnego przyspieszenia :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-09-29, 16:46 ]
Magda33 Weronika średnio znosi te zastrzyki. Zinacef boli jak diabli :ico_olaboga: Rano jest lepiej bo w miarę wyspana po nocy. Wczoraj i dziś trzeba było ją rozbudzać ale w miarę szybko się uspokajała, mało płakała na szczęście... Ale wieczorem już od jakiejś 19tej albo wcześniej śpiąca jest a zastrzyk dopiero o 20:30 niestety. Rano też o 8:30... Ale w sobotę ostatnie zastrzyki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

29 wrz 2010, 18:25

własnie rano zapomniałam :ico_tort: :ico_tort: za 11 miesiecy

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość