Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

problem z cerą:(

09 paź 2010, 17:06

hej dziewczyny mam bardzo wazne dla mnie pytanie i mam nadzieje ze pomozecie

czy brala ktoras z was lek o nazwie Izotek?
przepisala mi go dermatolog na cere i problemy z nia ale jest bardzo duzo przeciwskazan ogolnie jest to bardzo silny lek i ma silne dzialanie kuracje zaczne za tydzien a bedzie trwala pol roku <nie ukrywam ze jest droga>

moje glowne pytanie to takie czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z tym lekiem ewentulanie z opowiesci znajomych jak dziala ten lek moglaby mi powiedziec czy warto?

dzieki.pozdrawiam

[ Dodano: 2010-10-09, 17:07 ]
ahaa..i jeszcze bym zapomniala najwazniejszego czy powinnam zbadac hormony? jesli tak to jakie na cere?

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

10 paź 2010, 07:00

kasieŃka, co do leku nie potrafię ci odpowiedzieć
ale drugie pytanie o hormony , owszem powiennas zbadać , jakie to powinien juz dobrac lekarz , moja kuzynka miała olbrzymie problemy z cerą , a w przyszłości ślub juz zaplanowany , ona była załamana , smarowała sie różnymi lekami drogimi , tanimi , nawet takimi z medycyny zielarskiej itp. dopiero po leczeniu hormonalnym na jakies 3 miesiące przed ślubem twarz zaczęła wglądać lepiej , ale jakie badania , czy jakie leki konkretnie brała nie wiem .

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 paź 2010, 08:53

kasieŃka, no od badania hormonow powinno sie zaczac. nie wiem czy ma sens droga kuracja bez badan najpierw. tradzik moze byc spowodowany hormonami,zla dieta czy kosmetykami..
ja na tradzik bralam pigulki anty :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

10 paź 2010, 10:13

Po pierwsze dieta
Jeśli nie przestrzega się zdrowej diety to cała kuracja może być nieskuteczna, a o najlepsze, jeśli zacznie się jeść odpowiednio to kuracja może być poprostu niepotrzebna.

Więc pytanie, jak się odżywiasz?
Ile razy dziennie jesz słodkie (jaki rodzaj słodyczy,jaka ilość i ile razy dziennie)
Jak często jesz ostre rzeczy? w jakich ilościach?
Ile pijesz płynów w ciągu dnia?
Jaki rodzaj płynów? Czy są słodzone?
Proszę szczerze odpowiedzieć, a pomogę
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

10 paź 2010, 21:14

zaczarowana,

szczerze powiedziawszy to moja dieta a wlasciwie odzywianie jest rozne..
dlodycze uwielbiam jem czesto bardzo duze ilosci najczesciej przed okresem a wmiesiacu roznie jesli najdzie mnie ochota to jem ciastka czekolade lubie bardzo chipsy sporadycznie nie potrafie okreslic bo mowie mam napady:D:D czasem sie obzeram w miesiacu a czasem nie jem nic dlugo..
pije soki, wode, herbaty czasem cole ile plynow? mysle ze z 2l spokojnie dziennie

co do ostrych rzeczy bardzo lubie w miesiacu jem moze pare razy do 5,6 x trudno okreslic takze

za to duzo bardzo sie stresuje mam klopoty z wyproznianiem :ico_noniewiem: i zastanawiam sie czy czasem nie trzeba oczyscic organizmu np hydrokolonoterapia czy slyszalas o tym moze? czy cos takiego by mi pomoglo??

nie wiem juz co mam robic :ico_placzek:

[ Dodano: 2010-10-10, 21:15 ]
dorotaczekolada,

tez bralam anty ale po 2 latach przestalam i minal rok tradzik wrocil ;/ nie podejrzewalabym ze z taka sila ;/;( nie wiem sprobuej kuracje tym lekiem ale tez zbadam hormony ..nie wiem tylko jakie sie bada ktore odpowiadaja za cere :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-10-10, 21:18 ]
Lady,

wyobrazam sobie co biedna musiala przechodzic znam ten bol :ico_noniewiem: :ico_placzek: dermatolog mi przepisala ten lek wierze ze mi pomoze napewno zbadam hormony..moze jescze w tym tygodniu ale nie wiem czy ma jakies znaczenie kiedy sie je bada ? :ico_noniewiem: ogolnie nie ma dnia zeby mnie nie wysypało
szczezre sie przyznam ladna ze mnie dziewucha a taka twarz :ico_szoking: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 paź 2010, 21:54

kasieŃka, to zamiast wydawac kase na leki to ty dziewczyno diete zmien :ico_nienie: bo wlasnie ostre rzeczy,czekolada i czarna herbata zawieraja toksyny ktore kumuluja sie w organizmie i maja wplyw na cere :ico_chory: no i skoro po anty nie mialas tradziku to mozliwe ze hormony u ciebie tez wariuja :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

12 paź 2010, 10:47

dorotaczekolada,

diete juz pare razy zmienialam nie dalo mi to wiekszej jakiejsc poprawy ;/
czemu moja Qpela moze jesc wszystko a ma piekna cere jak jedwab doslownie i nie tylko cere a cialo!!! kiedys brala jakies leki anty diane chyba i sie podleczyla teraz nie ma problemow ale nie dokonca chce mi powiedziec jak nabyla sobie taka cere chociaz ona nie objadala sie tak jak ja czekolada np moze to tez jest teraz przez to jakis skutek ; :ico_noniewiem: co odbija sie na mojej cerze ..

trudno leki juz mam zalatwione a hormony bede badac tylko nie wiem w ktorych dniach sie robi takie badanie np progesteron testosteron? moze Ty sie dorotko orientujesz?

dzieki za pomoc :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 paź 2010, 10:53

kasieŃka, ja tez bralam diane i mi to poamgalo. poza tym ja mam wlasnie taak ze po najmniejszej ilosci czekolady dostaje pryszczy,inne rzeczy wlasciwie moge jesc.
niestety z badaniami hormonow nie pomoge bo sie nie orientuje,musialabys podpytac lekarza ogolnego lub ginka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

12 paź 2010, 11:32

dorotaczekolada,
ale Diane Ci tak pomogly ze potem nie wracal tradzik? ile czasu bralas?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 paź 2010, 12:03

kasieŃka, Diane mi pomagaly poki bralam :ico_noniewiem: potem byly ciaze i pryszcze wrocily..no i teraz tez mam :ico_olaboga:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość