Awatar użytkownika
krystyna_13
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2010, 12:36

zapalenie piersi a karmienie dziecka

19 paź 2010, 19:39

Witam
Bardzo proszę o radę może któraś z was miała zapalenie piersi, czy wtedy można karmić dziecko piersią?

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

19 paź 2010, 20:12

krystyna_13, ja miałam,i to chyba ze dwa razy,i jak najbardziej powinnas karmic piersią,to pomaga,dodatkowo okłady s lisci kapusty,na goraczke można wziąsc apap,a gdyby nie przechodziło to do lekarza,bo może trzeba wziąsc antybiotyk,ale mam nadzieje że jednak sobie z tym poradzisz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-10-19, 20:23 ]
O tym, że jest to zapalenie piersi, świadczą gorączka i złe samopoczucie (jak przy grypie). Takim objawom towarzyszy często zaczerwienienie i ból (boli, nawet jeśli nie dotyka się piersi), a czasem też miejscowe stwardnienie. W takiej sytuacji trzeba jak najczęściej przystawiać malucha do piersi. Można też odciągać mleko, ale absolutnie nie należy tej piersi rozgrzewać ani masować. Po karmieniu warto zrobić sobie okład z liści białej kapusty (lekko schłodzonych i zgniecionych). Jeśli w ciągu 24 godzin nie będzie poprawy, radzi-łabym skontaktować się z poradnią laktacyjną (możliwe, że potrzebny będzie antybiotyk

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

20 paź 2010, 09:10

krystyna_13, ja miałam,i to chyba ze dwa razy,i jak najbardziej powinnas karmic piersią,to pomaga,dodatkowo okłady s lisci kapusty,na goraczke można wziąsc apap,a gdyby nie przechodziło to do lekarza,bo może trzeba wziąsc antybiotyk,ale mam nadzieje że jednak sobie z tym poradzisz
zgadzam się z przedmówczynią
ja jak zaczynałam karmienie to przystawiałam dziecko najpier do tej bolącej piersi , ból duży owszem , ale po chwili czuje się ulgę , czasami między karmieniami odciągałam mleko z chorej piersi , u mnie to pomogło i liście kapuchy , obyło sie bez antybiotyku :ico_sorki:

Awatar użytkownika
krystyna_13
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2010, 12:36

20 paź 2010, 09:46

BARDZO DZIĘKUJE ZA RADY NA PEWNO SKORZYSTAM

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 paź 2010, 11:33

krystyna_13, nawet trzeba karmić :ico_sorki: możesz ze zdrowej piersi np ściągać pokarm a dawać do ssania najpierw tą "chorą" dziecko cudownie wyssa te zaczopowania kanalików ...poza tym u mnie sprawdził się dość ciepły prysznic i masaż na piersi a szczególnie na ta "chorą"w ogóle ciepło pomaga rozszerzyć kanaliki ,także możesz śmiało okryć piersi ciepłym szalikiem albo jakimś polerkiem oczywiście zarówno przed jak i po odessaniu mleka
chora pierś częściej"ściągaj "do uzyskania miękkości piersi ,ja robiłam to ręcznie bo tak szybciej i wygodniej mi było ale jak ty wolisz możesz laktatora użyć

jest to na pewno czasochłonne i męczące ale ulgę przynosi w 100% i pomogło mi ze nie musiałam brać antybiotyku

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość