Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

24 paź 2010, 14:41

Samanta, to twoje malenkie 3-miesięczne dziecko waży tyle co mój pół roczny synek :ico_haha_01: Nasz też waży 7400g :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 paź 2010, 19:57

Samanta, oczywiście jak coś znajdziesz to pytaj. Postaram się pomóc.
Ja też ze względu na sporo innych wydatków i życie z jednej pensji musiałam sobie czegoś tam odmówić, ale i kupiłam chustę używaną. Używana ma wiele plusów :ico_brawa_01:
tańsza, mięciutka... :-D

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

25 paź 2010, 00:53

tibby, dokładnie!chodzimy z laurenka na fitness dla mam z dziecmi i tam jest sporo połrocznych maluchow to wygladaja tak jak laura a na szczepieniu lekarka nie chciała wierzyc ze dzecko jest tylko na cycu.niech rosnie w siłe zacznie sie wiecej ruszac to zeszczupleje.ucałuj tobiaszka w pietke!!Martalka, z gory dziekuje za pomoc w tym tygodniu zaczne poszukiwania.nom nam tez sie utnie niebawem.macierzynski sie konczy...ale nigdy nie byłam materialistka i nadal z cała odpowiedzialnoscia twierdze ze dzieci to najcudowniejsze co moze człowieka w zyciu spotkac! Cos ostatnio mam problemy ze spaniem ale nie chodze niewyspana i koszmarnie wypadaja mi włosy czy tez macie ten problem?jak dzialacie w tej kwesti? :ico_olaboga:

NICOLA_1985

25 paź 2010, 11:09

hej
stawiam za 5 miesiecy Krystianka :ico_tort: :-D
koszmarnie wypadaja mi włosy czy tez macie ten problem?jak dzialacie w tej kwesti?
spadający poziom estrogenów jest odpowiedzialny za wypadanie włosów miedzy 3 a 6 miesiącem po porodzie wiec sie nie martw to minie ja mam to samo mi wychodzą włosy garsciami.... uzywaj szamponów wzmacniających włosy i odżywek i możesz się wspomóc witaminami dla kobiet karmiących.. ale wiedz , że ten stan to fizjologia jednym kobietom wypada mniej włosów innym wiecej ale wypadaja kazdej .

chcialam dzisiaj na spacerek sie wybrac ale jest taka pogoda ze nawet psa mi byłoby szkoda na dwór wygonic wiec zrezygnuję.. :ico_noniewiem: a szkoda... liczyłam dzisiaj na coś lepszego niz chmury i deszcz i silny wiatr.. zeby chociaz tak nie wiało i nie padało.. to bym poszła :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

25 paź 2010, 12:45

Cześć Kobitki:)

Jakoś nie mogłam się zebrać do naskrobania czegoś, no i weekend wypełniony całkowicie. W sobotę była u nas moja przyjaciółka z mężem, a w niedzielę byliśmy u Teściowej na imieninach.

W czwartek mieliśmy drugie szczepienie Nikosia i nasz mały Bohater ani się nie skrzywił:) A ja się tak bałam ;) Nikoś waży 6kg. Widzę, że nasze dzieciaczki zupełnie różnie ważą, jedne mniej a inne więcej, jak Laurenka, która przebija wszystkie hihi:)

A propos wagi to dziewczyny rozszerzacie już dietę Maluchów? Zupki, czy owocki są już od 4 miesiąca...Nam właśnie lekarka mówiła by rozszerzać powoli dietę w piątym miesiącu.

Martalka, moja działalność związana byłaby z moimi studiami, uogólniając Systemy Zarządzania Jakością, ale zastanawiam się jeszcze czy nie działać z Mężem, bo Jemu pomoc by się przydała, a może być to bardzo dochodowe, no i pewniejsze, niż mój interes. Może, bo dopiero zaczynamy w tym temacie działać, Michała firma wprowadziła ostatnio nowy projekt, którym też mogłabym się zająć i chcemy zobaczyć jak to pójdzie... No a macierzyński się kończy, więc wypadałoby się jakoś ogarnąć. No i nie jest to takie czasochłonne, moglibyśmy się wymieniać opieką nad Nikim.

Juluś moja kochana, ja też czasem zacałowałabym Nikosia, chyba 1000 razy dziennie Go ściskam i całuję i jeszcze mi mało:)

Tibby spóźnione, ale najlepsze życzonka dla Tobiaszka za pół roczku!!! :ico_brawa_01: Zdrówka i uśmiechów jak najwięcej! :-)

Samanta, ja ostatnio też zauważyłam, że wypadają mi włosy bardziej niż zawsze. Ale nie jest aż taj tragicznie. Póki co ścięłam włosy:) A jak zauważę, że jest gorzej to zakupię jakieś preparaty...

Odnośnie usypiania, to u nas Nikoś jest kąpany o 19, czasem 19.30, dostaje witaminki i kładziemy się do łóżka na cycusia. Zazwyczaj usypia na cycu i ok. 20 już śpi. Jak nie uśnie - jak Go męczy kupka albo bączki, to chwilkę jest tulony, noszony i usypia. W nocy różnie budzi się na cyca, najczęściej kilka razy i śpi do 8, czasem 9.

Zgodnie z życzeniem dodaję fotki:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 paź 2010, 13:58

Mnie za każdym razem włosy wypadały. Straszne ilości. Ale odrastają potem :ico_haha_01:
Ja stosuję teraz i poprzednio też lotion Seboradin (do wcierania w skórę głowy) i poprzednio szampon Radical. Teraz też chyba kupię ten sam szampon.
Włosy muszę związywać bo zwyczajnie gubię włosy....


Karo, ja zdecydowanie czekam do ukończenia 6 miesiąca z pokarmami stałymi. Mleko mamy starcza w zupełności. A potem mam zamiar wystartować z jedzeniem z pominięciem papek babyledweaning.pl Sorki, że tak linkiem zarzucam ;)
Kupiłam sobie książkę i się dokształcam :ico_oczko:

Nicola, my wybraliśmy się na spacerek. U nas nie leje. Ale za to wieje dość mocno. brrrrrrrrrr

[ Dodano: 2010-10-25, 14:16 ]
a niektóre słoiki są od 4 mca ze względu na to, że prawo (nie zmieniane od wielu lat) na to pozwala. Więc dlaczego producent ma nie produkować? nie zarobić? Pewnie nie zaszkodzą, ale ...po co?
A i popyt wśród rodziców jest. Oj jak wielu się z tym spieszy, masakra. :ico_noniewiem:
Sąsiadka 7 mies. dziecku dawała.... parówy :ico_puknij: no mówię wam masakra.
A już danonek naszpikowany chemią to numer jeden dla niektórych :ico_noniewiem: bo wapń ma :ico_haha_01: tia... a na pudełku jak byk stoi (od 3 r.ż) :ico_noniewiem:

żeby nie było, Damian już jadł i parówkę i danonka (babcia kupuje czasem), ale ja traktuję to w kategoriach kolejno fast foodu i słodycza. Raz na ruski rok przymknę oko na junk food. :ico_oczko:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

25 paź 2010, 19:21

Wielkie dzięki za liczny odzew w sprawie wypadania włosów ;) Mam gęste, więc chyba nie wyłysieje ;)
Martalka, ten szampon Radical to gdzie kupię, w aptece czy drogerii?

Oj, wiem że Laurenka przebija wszystkich w swojej wadze ale to samo jakoś tak się ułożyło ;) duża kobitka jest i już :ico_haha_02:

W zupełności zgadzam się z Martalka, jeśli chodzi o żywienie niemowlaków. Ja też czekam do skończonego 6 m-ca życia i ruszam z metodą BLW :ico_haha_01: od razu sie do niej przekonałam jak tylko poznałam teorię :ico_haha_02:

My byłyśmy dzisiaj na spacerku w lesie z moim tata i psiakiem, oczywiście w chuscie bo moje dziecię ma fazę i tylko tak chce być noszone :-) pogoda nienajgorsza, słońca brak ale w miarę ciepło ;)

Podaję Wam stronę mojego bloga http://mama-samanta.blog.onet.pl/ nie ma tam jeszcze ćwiczeń tak jak bym chciała ale nie wykluczone, że rozszerzę niebawem temat ;)
I jeszcze raz zapraszam do zalogowania się i tworzenia z nami serwisu dla aktywnych mam http://www.mamafit.pl/?section=base im będzie nas więcej tym lepiej będzie pracował portal ;)

Spokojnego wieczoru Wam życzę

I oczywiście :ico_brawa_01: dla Krystianka za 5 m-cy :D

NICOLA_1985

25 paź 2010, 19:45

ja tez stosowałam Radical ale ja go dostałam od siostry wiec nie wiem gdzie był kupiony

teraz Krisek zasypia przy cycu , połoze go pspac troche ogarne po kolacji i wpadam tu spowrotem :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 paź 2010, 21:06

Ja Radical kupowałam w zielarskim. W aptece podejrzewam, że też dostaniesz.
Np. seboradin tam mają.
I w rossmannie chyba... chyba widziałam...

Karo, zapomniałam napisać :) Nikoś jest przeuroczy!! A Ty wyglądasz pięknie, co zresztą nie zmieniło się od czasów ciąży :)

[ Dodano: 2010-10-25, 21:17 ]
Samanta, próbuję się zarejestrować, ale coś mi nie idzie :ico_haha_01:
Nie wiem jaki mam login, bo nie wpisywałam tego w formularzu. :)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

25 paź 2010, 22:12

Martalka, dziękujemy bardzo bardzo za miłe słówka:) A Milenka ile waży?:)

Samanta, a ile mierzy Laurka?:)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości