Chmurkkaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2010, 12:21

[1 trymestr] Ciąża

27 maja 2010, 12:29

Witajcie dziewczyny. No więc tak jestem w 6 tygodniu ciąży. Moja pierwsza ciąża i troszkę się boję bo niewiele wiem. Do wczoraj bolały mnie strasznie piersi a dzisiaj bolą już znacznie mniej ale nadal są twarde, powiększone i w niektórych miejscach wrażliwe ale nie tak bardzo jak wcześniej. Czy jest to jakiś zły znak?

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

27 maja 2010, 12:34

Chmurkkaa, witaj i gratuluję :ico_ciezarowka:
a byłas już u lekarza?

Myślę,że nie ma powodu do obaw.Ciesz się swoim stanem i powodzenia :ico_haha_02:
Jak chcesz popisać z mamuśkami ciężarówkami to zapraszam

http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=6

chyba jesteś styczniówką co?tzn termin na styczeń 2011?
Jeśli tak to tak jak ja :-D
Więc zapraszma do styczniówek :-D

Chmurkkaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2010, 12:21

27 maja 2010, 13:00

Jutro mam umówiona pierwszą wizyte. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. Bo szczerze mówiąc zaczynam się trochę martwić. ;( Tak na styczeń wypadnie termin porodu. ;)

Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

19 lip 2010, 13:07

Chmurkkaa, witaj i gratuluję :ico_ciezarowka:
a byłas już u lekarza?

Myślę,że nie ma powodu do obaw.Ciesz się swoim stanem i powodzenia :ico_haha_02:
Jak chcesz popisać z mamuśkami ciężarówkami to zapraszam

http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=6

chyba jesteś styczniówką co?tzn termin na styczeń 2011?
Jeśli tak to tak jak ja :-D
Więc zapraszma do styczniówek :-D

hejka jestem tu nowa jestem juz w 3 miesiacu i zapowiada sie ze urodze 25 stycznia 2011 roku. moje pierwsze obiawy bolace i dosyc duzo powiekszone piersi <powiekszyly ni sie o jeden rozmiar. :ico_olaboga: ale fajnie sie z nimi czuje.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

19 lip 2010, 13:11

martuska91, Witaj!!!
moje pierwsze obiawy bolace i dosyc duzo powiekszone piersi <powiekszyly ni sie o jeden rozmiar.
tak na poczatku ciazy jest. Mi jeszcze pozniej urosly piersi takze juz prawie o dwa rozmiary :ico_szoking:

Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

19 lip 2010, 13:16

hehe to mnie tez to czeka o losie a mam problem jak mam sie ubierac w ciazy ubranka dla nas sa dosc drogie achce cos mniec taniego a zarazem ladnego. doradzali mi tuniki luzne ciuszki dresy,smieje sie ze bede chodzic jak skatee lubie ten styl :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-07-19, 13:19 ]
Jutro mam umówiona pierwszą wizyte. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. Bo szczerze mówiąc zaczynam się trochę martwić. ;( Tak na styczeń wypadnie termin porodu. ;)
hej tez sie balam wizyty ale to nic strasznego obejrzy cie przeprowadzi wywiad i po krzyku. :) dobrze bedzie :ico_brawa_01:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 paź 2010, 18:46

podbijam temat, bo mam takie ogólne pytanie.
Leci mi 7 tydzień ciązy i zaczyna mnie bolec brzuch, tak jakby coś mnie mocno uciska. Rzorastająca się macica? Tez któras z was ma/miała takie bóle?

I jeszcze jedno. czy jest z nami lekarz? Bo pytanie jest takie: dlaczego okres ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki skoro w moim przypadku (no i w ogóle w tych czasach w większości) wiadomo kiedy nastąpiło zapłodnienie. Przez to jakby jest dwa tyg więcej, których w ogóle nie ma.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

27 paź 2010, 18:54

I jeszcze jedno. czy jest z nami lekarz? Bo pytanie jest takie: dlaczego okres ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki skoro w moim przypadku (no i w ogóle w tych czasach w większości) wiadomo kiedy nastąpiło zapłodnienie. Przez to jakby jest dwa tyg więcej, których w ogóle nie ma.
nie jestem lekarzem, ale mylisz uważając, że większość kobiet wie kiedy zaszła w ciążę. Najczęściej nie mają o tym pojęcia. Dlatego liczy się od jedynej wiarygodnej daty, ponieważ nawet usg nie jest w stanie idealnie określić wieku ciąży.

A takie bóle często są spowodowane zmianami w perystaltyce jelit, progesteron wydzielany w ciąży powoduje spowolnienie przemiany materii.
Chyba, że są to bóle jak na miesiączkę, wtedy lepiej skonsultować się z lekarzem.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

27 paź 2010, 19:49

własnie są jak na miesiączkę...bo na samym dole brzucha...to, ze bolą mnie jelita i żołądek ciągle i ciągle to oddzielam. Ten ból tak na samym dole to ewidentnie ucisk:/

a ja myślę, ze jednak dużó kobiet wie zwłaszcza te, które swiadomie planują macierzyństwo. na ogół wiedzą kiedy jest owulacja więc to kwestai kilku dni w tą czy w drugą.

Awatar użytkownika
martuska91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2010, 12:59

27 paź 2010, 20:21

I jeszcze jedno. czy jest z nami lekarz? Bo pytanie jest takie: dlaczego okres ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki skoro w moim przypadku (no i w ogóle w tych czasach w większości) wiadomo kiedy nastąpiło zapłodnienie. Przez to jakby jest dwa tyg więcej, których w ogóle nie ma.[/quote]


ja mialam taki bol ale rozmawiaalm z lekarzem i powiedzial ze to hormony i rozrastajaca sie macica. ja nap nie wiedzialam ze jestem w ciazy dopiero wykazal to test :ico_haha_01: ale moj maz mial pierwszy objawy ciazy ja sie czulam dobrze.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość