Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Pobieranie krwi pępowinowej.

29 paź 2010, 16:35

Nie mogłam znaleźć tematu odpowiadającemu zagadnieniu. Chciałam się zapytać Was jako przyszłym rodziców bądż już rodziców, czy myśleliście o pobieraniu krwi pępowinowej w celu posiadania komórek macierzystych?
Myślicie o tym, podjęlicie już decyzję, jesteście po porodzie i żałujecie że nie pobraliście czy raczej nie.
Słowem opinie, spostrzeżenia. Ciekawa jestem odbioru innych osób.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

29 paź 2010, 16:43

Ja cos o tym slyszalam :ico_noniewiem: Raczej nie zaluje ze pobralismy. Nie wiem po co to i do czego :-)

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

30 paź 2010, 22:48

a ja mam żal ze tego nie zrobiłam zamiast wydac kase na ciuszki wózek drogie mebelki , mogłam pobrać krew dla spokojnego życia a tak to nigdy nie wiadomo czy sie nie przyda .Moja sioastra rodziła po mnie i zainwestowała w córke pobrała krew i teraz śpi spokojnie , co prawda nie jest to tania rzecz ale nigdy nie wiadomo czy się nie przyda . Więc jeśli masz naszporowane na drogi wózek to lepiej kup tanszy a pobierz krew .

[ Dodano: 2010-10-30, 22:52 ]
A ja nie pobrałam bo bo nie wiedziałam za duzo na ten temat bo nikt z znajomych rodziny nie pobierał w gazetach typu M jak mama nic o tym nie pisano a u lekarza tez nie usłyszałam o takiej możliwości a szkoda bo pewnie bym to przemyslała z plakatem o pobieraniu krwi spotkałam się dopiero w szpitalu gdzie rodziłam

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 paź 2010, 08:55

slonko2008, a możesz napisać coś wiecej... tzn o co chodzi z tą krwią, bo ja nic nie słyszałam w jakim celu sie to robi :ico_noniewiem:

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

03 lis 2010, 18:40

krew pobierana jest w celu zachowania tzw komórek macierzystych które mogą zostać wykorzystane w momencie kiedy nasze dziecko zachoruje na jakąś chorobę. W internecie można znaleźć na jakiego typu choroby jest wykorzystywana, ale chociażby białaczka jest leczona taką właśnie własną krwią.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

03 lis 2010, 19:10

wszystko pieknie ladnie ale ja wyczytalam ze to tylko nabijanie kasy..bo nie da sie tej krwi dlugoterminowo przetrzymac tzn tych komorek,poza tym watpliwy jest sposob jej pobierania

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 lis 2010, 13:04

No ja tez nie i nawet nie wiedziałam, że cos takiego sie robi :ico_oczko:

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

20 lis 2010, 11:49

wszystko pieknie ladnie ale ja wyczytalam ze to tylko nabijanie kasy..bo nie da sie tej krwi dlugoterminowo przetrzymac tzn tych komorek,poza tym watpliwy jest sposob jej pobierania
czemu wątpliwy ? możemy się zatem przyczepić do każdej czynności medycznej którą się na nas wykonuje, że wątpliwy jest profesjonalizm osoby która je wykonuje. Sensem pobrania komórek macierzystych jest ich przydatność w momencie zachorowania na różne choroby, kiedy to komórki w naszym organizmie potrzebują nowych - zdrowych.
Wydaje mi się, że dużo osób po prostu nie ma świadomości c do możliwości dania swojemu dziecku takiego prezentu. Bo wydatek owszem jest jednorazowo może i dla niektórych znaczny - niecałe 2 tysiące a do tego roczny abonament 460 zł złotych. Dowiedziałam się tego własnie na warsztatach komórek macierzystych.

Adra
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2010, 13:33

22 lis 2010, 13:07

ja co prawda nie jestem jeszcze mamą, ale sporo o tym slyszalam i jesli zostanę mamą to z pewnościa zainwestuje w przyszlosc mojego maleństwa. Bo przeciez nic nie jest tyle warte ile zycie naszego dziecka,wiec uwazam,ze pobranie krwi pepowinowej to najlepsza inwestycja,choc mam nadzieję,ze nigdy nie bede zmuszona jej uzyc!

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

22 lis 2010, 18:32

prawda :) dzisiaj ponownie przysiadlam do materiałów otrzymanych na warsztatach o krwi pępowinowej o których mowa wyżej i natchnęło mnie na przeliczanie pienięzne. Niecałe 40 zł miesięcznie myślę, że nie jest wygórowaną kwotą.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość