Awatar użytkownika
doravision
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2010, 18:52

Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

31 paź 2010, 10:53

Tempo współczesnego życia zmusza nas do ciągłej walki ze stresem.Gdy jesteśmy młodzi stresują nas klasówki, egzaminy, a gdy jesteśmy dorośli znajdujemy się w ciągłym stresie próbując osiągnąć sukces w życiu osobistym i zawodowym. Nasze życie stało się bardziej wygodne, ale jednocześnie mamy znacznie mniej czasu i zarzucani jesteśmy mnóstwem informacji. Jesteśmy stale przeciążeni zarówno fizycznie jak i psychicznie.


Mamy coraz więcej obowiązków, próbujemy zdobyć w życiu jak najwięcej się da. Studia, praca, kontakty ze znajomymi, obowiązki rodzinne- bezustannie musimy znajdować rozwiązania coraz nowych problemów, jakie napotykamy. Każdy dzień przynosi nowe informacje, nowe doświadczenia, a my musimy cały czas być skupieni. Ważne w tym czasie jest życie zgodnie z samym sobą, a przede wszystkim ważna jest kondycja w jakiej jest nasz organizm. Zdrowy wzgląd i świetna kondycja psychofizyczna pomagają odnieść sukces zawodowy, zmienić swój status społeczny, założyć szczęśliwą rodzinę. Coraz częściej i coraz więcej ludzi zaczyna poważnie zajmować się swoim zdrowiem. Środowisko w którym żyjemy ze zwiększonym promieniowaniem, chemicznym zanieczyszczeniem wody i powietrza, zawierające spaliny i odpady przemysłowe, jest podstawowym źródłem naszych chorób. Oprócz tego ciągle szkodliwe oddziałuje na nas palenie tytoniu, sterydy, zażywanie antybiotyków, hormonów i preparatów chemioterapeutycznych. Dodatkowo stopień zubożenia gleby i przez to obniżenie jakości produktów żywnościowych, które jemy. Wiele z tych czynników trudno jest kontrolować, czy mieć na nie wpływ, ale możemy bronić przed nimi nasz organizm, dostarczając niezbędnych odżywek i wzmacniając nasz system immunologiczny. Wpływa to na oczyszczenie naszego organizmu, pozbycie się metali ciężkich i innych środków toksycznych oraz przemianę materii i zmobilizować do walki z chorobami wewnętrzne rezerwy organizmu. Dlatego w naszym życiu pojawia się coraz częściej filozofia wellness. Często wellness utożsamiany jest z fitnessem. Jednak są to nie tylko ćwiczenia. Na zdrowy tryb życia nie składają się bowiem jedynie zajęcia na siłowni, ale także sposób w jaki się odżywiamy i odpoczywamy. Wellness to filozofia łącząca zdrowy tryb życia z przyjemnością i dzieli się na główne trzy dziedziny: odżywianie, ruch i relaks.

kowalsek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:42

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

27 mar 2013, 13:55

Popieram takie inicjatywy. Często korzystam z usług wellnes i spa. Fajne są też różnego rodzaju blogi i gry pomagające na skupienie, depresje i inne schorzenia poważne np. http://thebiofeedback.com/pl/biofeedbackstone

Awatar użytkownika
Kumata
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2013, 00:07

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

29 kwie 2013, 13:40

Zgadzam się,w dzisiejszych czasach tylko zdrowia nie możemy sobie kupić.

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

29 maja 2013, 14:46

Popieram takie inicjatywy. Często korzystam z usług wellnes i spa. Fajne są też różnego rodzaju blogi i gry pomagające na skupienie, depresje i inne schorzenia poważne np. http://thebiofeedback.com/pl/biofeedbackstone
Cóż nie każdego stać na wellnes i spa, ale wystarczy sport i relaks na świeżym powietrzu żeby zauważyć różnicę w samopoczuciu.

pisanka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:32

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

25 cze 2013, 14:40

zdrowie to podstawa, żeby móc się cieszyć życiem. ja wiem po sobie jak zaczełam się zdrowo odżywiać, więcej ruszac itd od razu zaczełam się lepiej czuć,mieć więcej siły i deprecha minęła :)

Vitaminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 06 sty 2012, 12:56

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

18 lip 2013, 10:26

Problem polega na tym, że jeśli ktoś nie ma pojęcia o dietach to może sobie jedynie nią zaszkodzić a nie pomóc. A niestety nie każdego stać na zapłacenie specjalistom. Myślicie, że internet jest pewnym i BEZPIECZNYM źródłem informacji?

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

18 lip 2013, 10:47

Niestety w internecie jest wszystko i ... nic! Ułatwia życie, ale trudno przecedzić wiarygodne informacje. A juz na pewno najgłupsze jest czytanie, a raczej ufanie dietom celebrytów :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

18 lip 2013, 13:30

Celebryci wydaja tylko te swoje diety, żeby na nich zarobić. Dieta jest sprawą indywidualną i powinno się ją dobierać do osoby konkretnie. Najlepiej jest się poradzić dietetyka. Wiedzy nigdy dość tylko ważne, aby to była wiedza sprawdzona. Także lepiej nie czerpać takiej wiedzy z byle jakich źródeł. Ja się wybieram w poniedziałek na konferencję dotyczącą żywienie, gdzie będą dietetyce i trenerzy. Mam nadzieję że mnie to zmobilizuje do zmian :)

Vitaminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 06 sty 2012, 12:56

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

18 lip 2013, 13:36

Ale myślisz, że celebryci, którzy wydają takie poradniki korzystają z własnej wiedzy? Myślę, że prędzej posługują się po prostu swoim nazwiskiem, żeby zwiększyć sprzedać :P A co to za konferencja? Gdzie , kiedy i o co chodzi w ogóle? :D

Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Zdrowy człowiek- szczęśliwy człowiek

18 lip 2013, 13:52

Konferencja jest na temat zdrowego żywienie, z tego co czytałam to ma być bardzo praktyczna, bo poprowadzą ją dietetycy i co najbardziej interesujące trenerzy taki diet coaching można powiedzieć :) A będzie już niedługo bo 22 lipca w Warszawie, organizuje ją Uczelnia Korczaka. Jest bezpłatna także warto skorzystać :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość