karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

21 lis 2010, 17:53

ostatnio mi po jogusrcie naturalnym skoczyl cukier :O musze sie tej doktor zapytac, bo przeciez glodzic sie tez nie moge
ja też tak miałam na początku,mało co mogłam jeść.Po wszystkim mi cukier skakał za bardzo i dlatego na insulinie się skończyło :ico_szoking: Musisz wyczuc co możesz jeść.U mnie najgorzej było po śniadaniu.Małą krimkę razowego zjadłam i miałam cukier 140 albo i wiecej,a z kolei po kolacji było ok.

[ Dodano: 2010-11-21, 17:01 ]
Mój ginekolog ze względu na tą cukrzycę za każdym razem Filipa ważył.
Moja okazała się ciażową.Po 8 tygodniach trzeba znowu zrobić krzywą po 75g g;ukozy.Wcześniej nie ma sensu,bo hormony ciążowe mogą jeszcze zaburzać wynik.
Ja dostałam tez skierowanie na badanie hemoglobiny glikowanej.
Życzę ci dużo wytrwałości i siły,bo ciężko jest w ciaży z cukrzycą.Jedynym plusem jest to,że ma się naprawdę zdrowa dietę i nie tyje sie zbyt wiele.Mi przybyło trochę ponad 8kg.
Plusem było to,ze mi nie pozwolili rodzić po terminie,wiec sie nie martwiłam,że przenoszę.Poród wywoływali w dniu terminu.
Cukrzyca jest groźna jeśli nie ustabilizuje sie poziomu cukru,ale jeśli zastosujesz sie do wskazówek lekarza będzie dobrze.Wiadomo,ze się martwisz...też tak miałam.Cukier skakał a ja chodziłam i płakałam,bo się bałąm o dziecko i głodna ciągle byłam,ale jak mi dał insulinę to było już lepiej.No,ale diate była nadal.Dla dziecka się zrobi wszystko :-)
Pewnie ci to diabetolog powie,ale dopilnuj,aby po porodzie dziecku zbadali poziom cukru we krwi.To bardzo ważne,a w szpitalach zapominają o tym.

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

21 lis 2010, 21:23

Kurcze ale tu dzić pustki, zresztą tak jak chyba na całym forum
Jutro mam lekarza o 16 ciekawe, co z tym szpitalem? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

21 lis 2010, 22:01

Mania strasznie mi przykro :ico_pocieszyciel:
da babci
Obrazek

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

21 lis 2010, 23:11

Mania, bardzo mi przykro :(

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

21 lis 2010, 23:16

U mnie najgorzej było po śniadaniu
u mnie po śniadaniu źle nie jest zawsze lekko ponad 100 (nie przekracza 120)
i dzisiaj przeszłam szok- na obiad zjadłam kotlet rybny plus ziemniaki (niewielka ilość bo wiem że skacze po nich cukier) i do tego kanapkę.. poszłam do koleżanki po 1h zmierzyłam i cukier miałam 178 :O i dosłownie za 5 s zmierzyłam bo wydało mi się to dziwne i wynik był -153 :ico_szoking: zapytam doktor w środe dlaczego w ciągu 5s tak się obniżył :/
Mój ginekolog ze względu na tą cukrzycę za każdym razem Filipa ważył.
moja ostatnio także - malutka ma 1280g i gin pwoiedziała że jest dobrze
Ja dostałam tez skierowanie na badanie hemoglobiny glikowanej.
mi w środę także pobrali hemoglobinę
Dla dziecka się zrobi wszystko :-)
także jestem tego zdania, dla malutkiej wszystko :ico_sorki: oby zdrowo rosła- a ja jakoś sobie poradzę te nie całe już 3 miesiące :ico_sorki:
Pewnie ci to diabetolog powie,ale dopilnuj,aby po porodzie dziecku zbadali poziom cukru we krwi.To bardzo ważne,a w szpitalach zapominają o tym.
powiem jeszcze dla M i rodziny w razie gdybym ja zapomniała o tym w całym szoku :ico_sorki:
dziękuję za wskazówki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

22 lis 2010, 10:21

pinko, jak podadzą znieczulenie to ile musi upłynąć czasu, żeby zadziałało???
chwila dosłownie i czujesz, że działa :-)
Mania, przykro mi z powodu śmierci babci... trzymaj cię cieplutko kochana.
AniaZaba, to może kiedyś będziemy współpracować, jak już zacznę pracę jako BHP-owiec :-D
Tynusz, bidulko, a może to ten glukometr jest uszkodzony, bo to dziwne masz te wyniki... :ico_noniewiem:

Nam weekend cały minął super, w sobotę byłam na kursie udzielania pierwszej pomocy. Bardzo mi się to podobało, ćwiczenia praktyczne i teoria, teraz jestem już mądra i mogę udzielać pierwszej pomocy :-)
Wczoraj rano miałam zajęcia, potem dojechałam do Jarka na targi przedszkolaka poszliśmy, tam Ula się wybawiła, malowała, wycinała, jeździła ciufcią, a my zwiedzaliśmy stoiska zbierając informacje o przedszkolach i nie tylko.
Potem pojechaliśmy do marketu do pizzy hut na pizze i do małpiego gaju, żeby Ula mogła się wyszaleć. Wróciliśmy do domu na 20, więc Ulesia poszła spać bez kąpania. My z mężem posiedzieliśmy jeszcze do 24 (to był błąd), a rano wstaliśmy niewyspani :-)

Dzisiaj wieczorem na 19 idę z mężem do teatru na Mayday :-) więc będziemy się dobrze bawić. Dawno sami nigdzie nie wychodziliśmy :-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

22 lis 2010, 10:53

bidulko, a może to ten glukometr jest uszkodzony, bo to dziwne masz te wyniki... :ico_noniewiem:
właśnie tak się zastanawiałam i w środę zapytam tej diabetolog.
Dzisiaj wieczorem na 19 idę z mężem do teatru na Mayday :-)
daj znać jak było:-D

Awatar użytkownika
anijka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

22 lis 2010, 16:35

witam

stawiam :ico_tort: :ico_tort: za 29 tydzień!!!!!!

ja miałam weekend jak z horroru w sobotę od rana do 20.15 w szkole...no i mała wogóle mi się nie ruszała. :ico_placzek: ..no i postanowiłam poczekać do niedzieli-cała noc nie spałam no i dopiero wieczorkiem mi się ruszyła a dziś już od rana bryka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mania współczuję........... :ico_placzek:

ja jak byłam w 6 miesiącu z Mikolajem zmarła moje ukochana babci i too bardzo nie oczekiwanie...poszła na operację wstawienia zastawki i już się z niej nie obudziła...dla mnie to była katastrofa!!!!!!!!!!!!!!! :ico_placzek: :ico_placzek: moja babcia miała 73 lata ale wyglądała i się zachowywała jak 50 latka!!!!
sobotę byłam na kursie udzielania pierwszej pomocy. Bardzo mi się to podobało, ćwiczenia praktyczne i teoria, teraz jestem już mądra i mogę udzielać pierwszej pomocy
a co studjujesz???

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

22 lis 2010, 17:12

pinko napisał/a:
bidulko, a może to ten glukometr jest uszkodzony, bo to dziwne masz te wyniki...

właśnie tak się zastanawiałam i w środę zapytam tej diabetolog.
jak mi cukier wariował to też sprawdzali czy glukometr sprawny...ale niestety glukometr było ok.

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

22 lis 2010, 18:01

dzisiaj moja koleżanka dostała skierowanie do szpitala na patologie :O jest w 35 tygodniu ciąży a USG wykazało że jej synek waży już 3,5 kg i w każdej chwili może urodzić.. oby wszystko było dobrze- Ona też przechodzi cukrzycę ciążowa
mam nadzieję że ja takich perypetii nie będę przechodziła :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość