Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

27 lis 2010, 00:08

Ja już kilka tematów przeoczyłam zakupowych, ale z tego co pamiętam -
ochraniacz mam połówkowy, bo jak się wyciągnęło szczebelki on dalej służył. No i mam po Wanessce ochraniacz i taką pelerynę pod materac na poerwsze miesiące, no żeby jak materac na najwyższym poziomie nie było by widać tej przestrzeni.

Pościel szyję sama...

Baldachim, uważam za najbardziej niepotzrzbna rzecz w wyposażeniu łóżeczka, ale jest tak uroczy i daje taką wspaniałą atmosferę, że miałam go przy Wanessce i teraz też zamierzam. :-D

Jeżeli chodzi o wypełnienie, to takie zwykłe kołdra poduszka w zestawie, kołdra leciutka, a poduszki używałam w innych celach - do wózeczka, do podłożenia do przewijania itp, dopiero po 1,5 roiku chyba pod główkę.

Kosmetyki - Oilatum i mydełko może też Oilatum, albo zwykłe Nivea czy Bambino. Gąbki nie kupuję. No i Oliwka Bambino albo Hipp mi się bardzo przypodobał. Do zasypki miałam krochmal, Mam mi przygotowała taki z 7 razy przemielony, ale używałąm go bardzo rzadko.
Do kąpieli też miałam nadmanganian, jeszcze stosowałam krochmal, a w późniejszym okresie po prostu oliwki dolewałam do kąpieli. Zresztą dla siebie samej czasami do wanny wlewam oliwki i skóra potem jest tak fajnie nawilżona, oliwka maksymalnie się wchłania przy pomocy ciepłej wody.

Co dotyczy kosmetyków Johnsons, to bardzo wile dzieci one uczulają i radzę uważać.
Jeżeli chodzi o alternatywę dla Oilatum to jest zamiennik w aptekach, ale też jakoś mi średnio pasował, bo więcej trzeba było lać i mimo niższej ceny wychodził tak samo albo i drożej niż oilatum. Możesz popytać o emulsję do kąpieli na bazie parafiny, bo tu o to chodzi.

Pieluchy TYLKO PAMPERS. Tak się wydaje, że drożyzna, ale jako jedyne u nas nie odparzały pupy, nigdy mi nie przeciekły (no chyba że ostra biegunka) i są wyjątkowo chłonne.
Huggies przeciekały bokiem jakoś, nie wiem. Te wszystkie Dada, Bella Happy i reszta mało chłonne przez co więcej tego szło, czasem nie zauważysz to wszystko dookoła mokre łącznie z materacem przez co więcej zajęcia, prania i dziecko mokre sobie leży jakiś czas. Także w pampresach są ukryte koszty, które się zwracają w postaci zaoszczędzonego czasu, prania, roboty i komfortu malucha.

cO JESZCZE? nIE PAMIĘTAMM, A wanienka! Ja kupie tą mniejszą.
Co prawda przy córce miałam małą i żałowałam, ale przez to że nie mieliśmy wanny i potem ciężko ją było ją kąpać w małej bo ona z niej po prostu wypadała :ico_haha_01: a pod prysznicem miała strachy się kąpać i nie było ciekawie. Ale teraz jest wanna, także jakby co, to z wanienki zrezygnujemy i przerzucimy się na wannę i to w dwa maluchy :)))
I stojak planuję kupić pod wanienke, bp nie wyobrażam sobie taszczenia pełnej wanienki do kuchni czy mycia dziecka na klęczkach :ico_noniewiem: ale stojak akurat kupię używany z allegro, bo nowy kosztuje ok. 80 zł. a używany z 10-20...

Więcej nie pamiętam tematów :ico_noniewiem:

Zubelek cieszę się, że częściej do nas zaglądaasz ;)

[ Dodano: 2010-11-26, 23:53 ]
aaa brzuszki :)

Wspaniałe, okazałe, okrąglutkie.

Aga nie przejmuj się rozstępami, nie są takie złe na zdjęciu, potem zbledną.. Mała to pociecha, ale niestety kobieta poświęca się w ten czy inny sposób dla dziecka... Nie każdej udaje się wyjść "cało" bo to rozstępy, to brzydkie piersi po karmieniu, to żylaki, to nadwaga czy inne przyjemności pozostają. Tak już jest :( Ja mam po Wanessce pajączki na łydkach, a po juniorze pewno zostaną mi żylaki "na pamiątke" zresztą moja Mama po mnie miała żylak, nigdy nie znikł

Aha, ładny tatuaż i fajne gacie masz :-D
ciekawą rzeczą jest to, że Ci pępek nie wysadziło :ico_oczko:

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

27 lis 2010, 18:04

Hej dziewczynki :)

Wiecie co byliśmy dziś w Manchesterze bo chciałam sobie kupić jakąś kurtkę i dół nic nie znalazłam zupełnie nic nie było! Jeden płaszczyk był fajny ale kurde kosztował 80 fuli i trochę mi było szkoda na 2 miesiące tyle wywalać! No i mam doła bo zimno się robi, u nas dziś pierwszy śnieg spadł już minus 2 a ja wciąż w cienkim płaszczyku chodzę! Jak nic nie znajdę to przyjdzie mi całą zimę w nim przechodzić albo w jakimś polarze w rozmiarze XXXXXL :)

Ale jest jeden plus z dzisiejszej wycieczki kupiłam dla maleńkiej butelki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: z Timmie Tippee- 2x 260ml za 5 fuli :) W tk-maxx -sie mieli wyprzedaż! Zastanawiałam się między tymi a Aventem, ale te od Tommiego jakieś fajniejsze mi się wydały! Nie wiem czy dobrego wyboru dokonałam ale mam nadzieje że tak!

Wczoraj pojechaliśmy po łóżeczko do znajomej wcześniej widziałam je tylko na zdjęciu i wydawało mi się dużo większe a na żywo to jest takie w sam raz!
Podaję Wam linka do ebay'a znalazłam tam identyczne tylko 3x droższe :)

http://cgi.ebay.co.uk/OBABY-LISA-COT-BE ... 4ced3b62c3

[ Dodano: 2010-11-27, 17:17 ]
Alineczq miło mi że podoba Ci się mój tatoo bolał jak cholera :) A gacie to od piżamki dół w krowę a góra różowa jest :)

[ Dodano: 2010-11-28, 15:19 ]
A u nas cisza jak makiem zasiał :(

Chciałam się z Wami podzielić moimi dzisiejszymi zdobyczami a mianowicie pojechaliśmy z moim T. na rynek do Clitheroe to jest taki ryneczek jak to w UK że ludzie sprzedają rzeczy które im są nie potrzebne i czasem można coś naprawdę super wyrwać za grosze :) No i mi się dziś udało znalazłam podgrzewacz do butelek z tomiee tippee za 1,5fula gdzie w sklepie kosztuje 10 (bo sprawdzałam) i z tej samej firmy za 2 fule znalazłam taki pojemnik na zużyte pieluszki na pewno wiecie jaki że wkładasz pieluszkę zakręcasz i od spodu wychodzą jak kiełbaski w woreczkach zakręcone :) Tylko że teraz muszę te woreczki gdzieś dokupić patrzyłam w Argosie to 7.45 chcą za 3-pak! Ale poszukam na ebay'u może będzie taniej :)


Babka miała do sprzedania taką fajną karuzelkę nad łóżeczko z Fisher Price z 4 muzyczkami, z góry miała takie fajne światełka z gwiazdki co na sufit świeciły, misie wiszące! Ja bym ją kupiła bo była naprawdę fajna i jak nowa i babka chciała tylko 8 fuli ale mój T. się zbuntował i pow.- NIE takie coś to kupimy nowe a nie tam używane od kogoś! No i nie kupiłam - i żałuję teraz trochę :(

Buzok14 kochana co tam u ciebie nie odzywasz się mam nadzieje że wszystko oki.
Masz może jakieś wieści od Agnieszki26. Martwię się o nią i o dzidzie.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2010, 11:29

Halo halooo co Was śniegiem zasypało??

Aga gratuluję zakupków :ico_brawa_01:
Co do używanej karuzelki, wiesz ja jakoś mam opory do kupowania używanych zabawek.. Nie wiem czemu. Każdy ma swoje :ico_noniewiem:

U nas śnieży i śnieży i wieje, masakra jaka pogoda.
A moja pannica chyba zapalenie spojówek ma :ico_noniewiem: pojde do lekarza z nią zobaczymy.

_nika_
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 10 lis 2010, 13:13

29 lis 2010, 11:57

cześc dziewczyny :)
ale nas zasypało sniegiem :)
A dziś na USG jadę

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

29 lis 2010, 12:02

Witam, u nas też zima w pełnym natarciu.

Aga_86 ja właśnie karuzelę Fisher Price kupiłam używaną na pilota z melodyjkami i projektorem. Sporo zabawek kupuję używanych. Wolę używane firmowe zabawki niż jakieś nowe badziewie. A nowe są strasznie drogie :ico_olaboga:

Zmykam, bo dziś mamy masę spraw do załatwienia, a pogoda nie sprzyja

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

29 lis 2010, 12:35

Witam z :ico_kawa: u nas sniegu za duzo nie ma ale wieje bardzo silny wiatr i jest mroz :ico_chory:
_nika_ czekamy na wiesci po USG :-)
Ja tez sie martwie co tam u naszych dziewczyn?? Buzok14 odezwij sie co tam u ciebie i u Agi??????????????????????? :ico_noniewiem:

_nika_
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 10 lis 2010, 13:13

29 lis 2010, 15:31

Ja idę na 19 na usg wiec dopiero jutro wam napiszę co i jak :)

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

29 lis 2010, 16:19

czesc

Alinko jak tam oczy Waneski po konsultacji medycznej?

Aga szalejesz w UK. ale tam wlasnie na tym polegaja zakupki!! az sobie wspomnieniem wrocilam...
dla Leonka mialam wszystko nowe. nie zalowalam kasy
i uzywanych ubranek nawet mu nie kupowalam
dopiero jak mial ok 2 latka to zaczelam
a wczesniej jakos nie myslalam o tym
a okazji jest wiele i warto
teraz to wiem

pewnie mialas na mysli carboot (ten bazarek)
ja tez go odkrylam b pozno
dopiero na kilka miesiecy przed powrotem z Uk
ale zdarzylam poszalec

choc dla noworodwko to dopiero sa super ubranka i zabawki

zabawki ktore mozna wyprac to bym tez kupila uzywane
jesli porzadne i w bdb stanie!

bo rzeczywiscie FP sa b drogie wPL

dziewczyny jak wyczaicie jakies promocje na pieluszki pampers new baby to dajcie znac
bo ja nie mam weny nadal i po marketach nie chodze
ale trzeba powoli myslec i kolekcjonowac wyprawke

szczerze to nawet nie wiem ile kosztuja pieluszki w PL hmm
z Leonem uzywalismy albo pampers albo hugies
nigdy innych wiec nie mam rozeznania
a teraz kupie pampersy
bo pamietam, ze huhgiesy sie wylewaly wlasnie ..
bleee

a butelki tommee tippee uwazam ze sa najlepsze i tez taakie kupie!




do mnie MIkolaj juz dzis dotarl!! w postaci Citroena Berlingo
wreszcie po tygodniach poszukiwanie znalezslimy auto 15km od domu hehe

akurat takie wybralismy bo dla mnie w sam raz
tzn nie za dlugie
a wyzsze i bardzo pakowane
bagaznik w sam raz na wozek i rodzinne klamoty
i sciety z tylu wiec parkowanie ulatwione dla swiezego kierowcy
poza tym cena przystepna
i jak na pierwszze auto to nie ma co szalec

super!!!

tyle ze znow bez auta jestem bo adasia zima zaskoczyla
jak co roku hehe

rano swoja ciezarowka nie ruszyl bo ma letnie opony hehe

wiec pozyczyl auto od wujka
zawiozl nas do Lekarza bo leon sie rozkaszlal w weekend i w nocy meczyl
ale pediatra przebadala i osluchowo wszystko gra. gardelko tez czyste
wiec leon zdrowy. pojechal do PKola
a my tym autem wujka po nowe auto
z nowym autem jeszcze niezakupionym na sprawdzenie do mechanika
i powrot do wlascicielki
zgodzila sie na cene
wiec wzielismy
ja mialam nim wrocic a adas autem wujka
ale wyladowal sie akumulator
hehe i razem wrocilismy berlingo hehe
takze adam juz dwa auta uziemil przez zime a wozi sie moim hehe

no i od rana bije kilometry
szuka opon do ciezarowki
dzis mial zaczac nowa robotke
ale zostawil na budowie kolesia samego niech pracuje a sam sie wozi tu i tam i organizuje
caly Adas
zamotany
zaskoczony
i zakrecony hehe

ja dopiero godzine temu wrocilam. usiadlam i wzielam sie za sniadanie
a juz za chwile do PKOla po leona..
ale d zien zlecial
jeszcze po powrocie mialam wene jakas i musialam cale mieszkanie na odkurzaczu przeleciec. i szafe ogarnac. jakos tak porzadnie musialam sypialnie wysprzatac hehe czasem mam takie napady...
ufff

i obiadem sie nie przejmuje bo dostalismy od mamy wczoraj rosol na dzis wiec luzzz

w sb andrzejki nam sie udaly fajnie
choc my jedyni nietanczacy
a ja jedyna niepijaca
ale w pubie bylo smiesznie . ludzi popili niezle. poszaleli. a ja posmialam hehe
co niektorzy mnie mogli mnie poznac
bo pierwszy i ost raz widzielismy sie w lutym na ostatkach
a ja wtedy szalalam jak opetana. skakalam po stolach i dawalam czadu
a teraz taka grzecznaa hehe
ale tymczasowo oczywiscie..
wkrotce wracam do siebie.!!!
_________________

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

29 lis 2010, 18:40

Madziorka piszesz że miałaś wszystko nowe dla Lelka ja też jak zaszłam w ciążę to tak mówiłam że nic używanego nie kupię ale z czasem jak zaczęłam liczyć ile na to wszystko wyjdzie to się przeraziłam, dlatego część rzeczy mam używanych ale w idealnym stanie! Ale te rzeczy które maleńka będzie używać bezpośrednio to na pewno będę miała nowe inne mogą być używane!

Gratulacje nowego nabytku oby autko się sprawdzało i nie psuło!

Wiecie co ostatnio sprawdzałam jakie są rozmiary i ceny pieluszek pampersa i zauważyłam że są 2 pierwsze rozmiary 2-5kg i 3-6kg jak myślicie które lepiej kupić na sam początek? I czy lepiej kupić największą paczkę u nas były pakowane po 76szt. czy lepiej mniejszą? Chodzi mi o to czy zużyje tyle pieluszek zanim dzidzia z nich wyrośnie i zanim będą za małe? Na ile wam wystarczała największa paczka pieluszek?

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

29 lis 2010, 18:49

Aga ja juz nie pamietam na jak dlugo byly te pieluszki
ale napewno duza paczka sie nie zmarnuje
zmienia sie pieluszki co chwile tak naprawde
i ja kupowalam najmniejsze jakos
ale ktore? hmm nie wiem
nie wiedzialam ze jest wybor

Aga ja po prostu z Lelkiem kupowalam nowe i duzo. i nie liczylam sie z kasa bo wtedy nie dosc ze nie wiedzialam o carbootach , nie siedzialam na ebayu to oboje z mezem pracowalismy i zylo nam sie lajtowo
a ja to zakupomaniaczka jestem i nie potrafie kalkulowac i odmawiac sobie
choc teraz juz inaczej do tego podchodze. staram sie hehe

teraz nie tylko ze wzgledu na kase ale i z rozsadku wolalabym kupic kilka fajnych uzywanych w stanie jak nowe rzeczy niz jedna w sklepie
dobrze ze mam duzo ladnych fajnych po leonku bo w PL to kicha

ja uwielbiam nexta
gdybym spodziewala sie dziewczynki to fotruna by poszla
takze cale szczescie ze synek bedzie bo sporo juz mam
a poza tym w nexcie dla chlopcow tak duzo tego nie ma
a dla dziewczynki tyle cudeniek ze szok

choc powiem ci ze sporo rzeczy na wyprzedazach dorwalam tez

ahh zawsze w uk dla dzieci bedzie ladniej taniej i mozna szalec!!!
wiec zazdroszcze ci troszke
ale tak pozytywnie
bo te wylapane okazje to ciesza bardziej niz takie z wieszaczka sklepowego sciaagniete

wieksza satysfakcja upolowac cos fajnego w dobrej cenie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość