magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

30 lis 2010, 16:15

spadlamznieba, jak czułam przy spojeniu łonowym i w okolicach odbytu to maluszek leżał pośladkowo, albo poprzecznie, później czułam po bokach to już była głowa na dole, a teraz nie wiem???

No nic dowiem się w piątek.

Dziewczyny mam jakiś dziwnie luźny stolec od dwóch dni. Nie wiem czy to może być związane z ułożeniem dziecka, czy jego ruchami? nie zmieniłam diety. sama nie wiem czy reagować na to jakoś czy czekać do piątku na wizytę

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

30 lis 2010, 16:17

okolicach odbytu to maluszek leżał pośladkowo
posladkowo? a jak tojest... :ico_wstydzioch: na google poszukam chyba....

magda7, czekaj na wizyte. luzne stolce sa spowodowane na pewno uciskiem glowki dziecka. jest tam po prostu malutko miejsca.
widzisz, ja jednego dnia zalatwiam sie z 5-6 razy :ico_szoking: a drugiego w ogole. raz luzne raz normalnie. to wszystko zalezy od nacisku malenstwa. tak mi sie wydaje... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-11-30, 15:18 ]
no jak czulam czkawkwe w okolicach odbytu mi 'charakterystycznie pukało' to mialam wrazenie ze buzie ma skierowaną w kierunku moich plecow, bo to pukanie bylo baardzo bardzo nisko i tak jakby z tylu :ico_noniewiem: to zle?

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

30 lis 2010, 16:21

Gdzieś czytałam że w pierwszych dniach to się zużywa nawet kilkanaście pieluch dziennie. Nie wiem sama czy faktycznie tak jest. wiem, że zawsze można wyskoczyć i kupić nowe opakowanie, ale boję się że przyjdzie moment że zostanę bez pieluch.

Jak leżałam w szpitalu to jedna z dziewczyn mówiła o pieluszkach happy, ze podobno mają wycięcie na pępek. Inna miała Pampers premium care (są one bardzo cieniusieńkie).

a jeśli chodzi o kąpiel malucha to macie wanienkę czy wiaderko do kąpieli? mam już wanienkę z takim fotelikiem dla dziecka, ale chce kupić tez to wiadro, tylko nie wiem czy od razu czy poczekać aż ten pępek odpadnie i się zagoi. Z tym pępkiem to tez jakieś cyrki. Bardzo się tego boję.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

30 lis 2010, 16:22

wiesz co w ogole zauwazylaM? moze bedziesz cos wiedziala na ten temat... nie wiem czy to normalne, ale bardzo czesto wypycha mi nozki z lewej strony (tylko lewa zawsze strona) tak mocno ze az boli, no i wydaje mi sie ze wypina mi pupke w okolicach mojego pepka wiec brzuch sie uwydatnia. czuje tez ruchy bardzo bardzo nisko. to normalne? myslalam ze na tym etapie dzidzia juz po bokach nie kopie tylko opiera stopy w okolicach mojego pepka albo wyzej i pupa jest calkowinie schowana a glowka w kanale rodnym. :ico_noniewiem: ale zagmatwałam...

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

30 lis 2010, 16:23

pośladkowo czyli miednicowo. Głowa u góry. Większość czasu moje baby tak spędzało w brzuszku. Ciągle się wierci i co tydzień zmienia pozycję.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

30 lis 2010, 16:24

premium care
teraz zuzyje te co mam a potem bede wlasnie kupowala te
a jeśli chodzi o kąpiel malucha
standardowa nieprofilowana wanienka. ale ten kubelek co jest teraz modny to chyba od pierwszego miesiaca mozna uzywac... nie wiem...

a jezeli chodzi o pepek to niektorzy twierdza, ze jak sie kapie w tym wiaderku to mozna moczyc pepek. ja jestem innego zdnaia, zeby tego po prostu nie ruszac az nie odpanie sam.

[ Dodano: 2010-11-30, 15:25 ]
iągle się wierci i co tydzień zmienia pozycję.
jak bylam ostatnio u gin to mowila ze glowka jest na dole. i tak bylo caly czas. Jeszcze tyle czasu do wizyty, ja nie wiem jakto wytrzymam.

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

30 lis 2010, 16:28

nie zagmatwałaś bo czuje często tak samo. Jak mi się odwraca to wtedy mam jazdę. jeszcze kilka dni temu tez z lewej strony czułam nóżki a teraz od dwóch może trzech dni z lewej strony mam ciągle wypchane tak jakby pupcia albo głowa z tułowiem, za to z prawej strony coś mi gmera. I na dole tez czuję silne ruchy i rozpychanie kości miednicowych. Często sprawdzam sobie czy czasami nie rozszerzyło mi się spojenie łonowe. Nie wiem czy tak może być, ale mam wrażenie że czasami mam tam przerwę. Oczywiście dotykam spojenia przez ubranie, ale jakoś tak dziwnie się czuję jak mnie po bokach dziecko rozpycha.

[ Dodano: 2010-11-30, 15:30 ]
no u mnie za każdym razem na badaniu usg widać zmianę pozycji. Lekarze się śmieją z patologii że moje dziecko ciągle się wierci. Ostatnio jedna z lekarek mówi "no i oczywiście znowu nieoczekiwana zmiana miejsc"

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

30 lis 2010, 16:35

co do pieluszek to ja mam pampers premium care new born takie biale opakowanie. Sa bardzo fajne duzo lepsze niz happy bo w szpitalu dawali happy ale wolalam te.... a jesli chodzi o ilosc to idzie naprawde bardzo duzo... na pocztku kilkanascie dziennie... od razu po porodzie co chwile kupka siusiu... naprawde bedac w szpitalu tydzien czasu zuzylam cale duze opakowanie i kilka z drugiego... w tej chwili drugiego mam juz polowe... ja poczatkowo kupilam jedna duza paczke tych malutkic i jedna wiekszych ale te wieksze sa za duze dla mojej niuni wiec ak narazie te male sa ok. a wiesz jak masz jedna paczke to zawsze jakby co maz bedzie mogl dokupic takze mysle ze wstepnie powinno wystarczyc.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

30 lis 2010, 16:40

"no i oczywiście znowu nieoczekiwana zmiana miejsc"
mała wiercipięta rośnie :)

nie wiedzialam ze pieluche mozna zmieniac kilkanascie razy dziennie ! :ico_szoking:

[ Dodano: 2010-11-30, 15:49 ]
kurde brzuch mnie boli...

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

30 lis 2010, 16:52

nie wiedzialam ze pieluche mozna zmieniac kilkanascie razy dziennie ! :ico_szoking:
ja tez nie;) wczesniej;) tzn kilkanascie razy to razem z noca;) zeby nie bylo... no chyba ze ja po prostu tak niepradna bylam noa ale jak malenstwo zrobila nawet niewielka kupke czy susiu to tzreba bylo pprzebrac i tyle;)
mała wiercipięta rośnie :)
no u Magdy to naprawde co chwile zmiana miejsca;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Thomasbulty i 1 gość