Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

21 gru 2008, 09:29

Moja Hania też raczej do "drobnych" nalezy.teraz ma 14,5 miesiąca i waży ok. 8,5kg,urodziła się z wagą 3,5kg.w wieku 6 miesięcy ważyła 6,400,mielismy za sobą szpital w nim dietę ,potem rotavirusa i zmiane kimatu -nie chciała nic jeść tylko cycka i banana ewentualnie...Ja się bardzo przejmowałam ,mimo że Hania zachowywała sięcałkowicie normalnie,do tego była bardzo ruchliwa ,szalała jak dzika więc trudno było jej coś przybrać jak ledwo zjadła i juz zaczeła spalać.Byłamw stałym kontakcie z pediatra która znając Hanię pisła że mam nie szukać na siłe w niej choroby bo Hania jest całkowicie zdrowa.Wagę miała rzeczywiście za niską ale spowodowaną właśnie tym że ja ją źle karmiłam (po każdym zjedzeniu czegokolwiek innego dawałam cycka ,który zaspokajał nie tylko pragnienie ale i głód więc nie chciała potem już jeść) i tym że jest bardzo ruchliwa,(w wieku 7,5 miesiąac chodziła za rączkę)Nie kazała robić żadnych badań.Teraz Hania od jakiegoś czasu ok 2 miesięcy je bardzo ładnie-wręcz pochłania ogrmne ilości jedzenia ,przybiera równomiernie.
J a w jej wieku więcej ważyłam i byłam większa,natomiast mój mąż do któregoś roku życia była bardzo niski i chudy.
Małgorzatka po moich doświadczeniach i na podstawie tego co piszesz nie masz się czym martwić.Nie ma na siłe co karmić bo dziecko nabierze wstrętu do jedzenia a jak zacznie jeść łyżeczką to może nabrać nawyku wymiotnego na jej widok.Martusia jest zdrową dziewczynką która rozwiją się prawdłowo.a co do wagi to w domu Hania też ma wyższą wagę niź pediatry ok 500g .

Dziabatka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2010, 12:38

30 lis 2010, 16:57

Znalazłam dość fajnie napisany artykuł - link usunięty przez obsługę forum . Warto przeczytać :-)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 19:15 przez Dziabatka, łącznie zmieniany 1 raz.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

30 lis 2010, 17:16

Mój Filip też raczej drobny jest.Po urodzeniu ważył 3200g (najniższa 3120g) teraz ma skonczone 9 miesiecy i waży 8200g.Raczej mało przybiera,góra 500g miesiecznie od jakiegoś czasu.Pediatra mnie pytałą co i ile je,czy jest ruchliwy...No,a on to straszny ruchliwiec jest,bo raczkuje od miesiąca wiec cały czas w ruchu.Nie wygląda na wychudzonego,policzi raczej ma takie pełne ;) Lekarka stwierdziłaze dobrze wygląda.Uwielbia mleko,kaszki,deserki,chrupki kukurydziane,ale z obiadkami to już różnie bywa :ico_noniewiem: raczej mało zjada,ale wrzuciłam na luz i niech zje tyle ile daje radę :ico_oczko: Ostatnio to mi przez miesiac przybrał 200g,no ale co zrobić :ico_noniewiem: Jego starszy brat miał 10 kg dopiero jak 14.miesiecy skończył.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość