magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

01 gru 2010, 15:50

spadlamznieba, zawsze jak przyjmowano mnie do szpitala to chcieli ode mnie termin porodu z pierwszego usg. Nigdy nie zapisywali terminu z miesiączki w karcie szpitalnej tylko z usg i to pierwszego. i zawsze tak miałam zapisane a byłam w szpitalu 5 razy i zawsze przyjmował mnie inny lekarz.

oczywiście na usg też mnie sie pytali o pierwszy dzień miesiączki, ale w szpitalu nie chcieli daty z pierwszego dnia miesiączki tylko z pierwszego usg.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

01 gru 2010, 15:56

zawsze jak przyjmowano mnie do szpitala to chcieli ode mnie termin porodu z pierwszego usg. Nigdy nie zapisywali terminu z miesiączki w karcie szpitalnej tylko z usg i to pierwszego. i zawsze tak miałam zapisane a byłam w szpitalu 5 razy i zawsze przyjmował mnie inny lekarz.
czyli cos w tym jest... czyli co, bedzie tak jak mowilam ze przenosze :)
ale w szpitalu nie chcieli daty z pierwszego dnia miesiączki tylko z pierwszego usg.
ponoc wlasnie wtedy najlepiej okreslic termin porodu, bo potem kazde dziecko inaczej sie rozwija ze wzgledu na geny , szybciej rosnie raczka albo nozka bo bedzie np modelka :)... wiec najlepiej takie usg fasolkowe.

A co do studiow, to zamierzma wrocic, zobaczymy jak to moje zycie sie potoczy.

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

01 gru 2010, 16:14

A co do studiów, to zamierzam wrócić, zobaczymy jak to moje zycie sie potoczy.
osobiście bardzo lubię się uczyć i nie wyobrażam sobie tego abym nie miała tej przyjemności, dlatego u mnie wiem na pewno że wrócę tylko ciężko mi będzie znaleźć nowego promotora. tutaj nie jest jak z normalnymi studiami a i ludzie tez są dziwni. Bo oczywiście jeszcze jakaś podyplomówka u mnie to na pewno będzie. No i MBA oczywiście. podobno bardzo fajne studia, mój mąż je skończył i poleca.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

01 gru 2010, 16:16

No i MBA oczywiście
tez chcialam isc na te studia..
chyba musze wypic kawe z mlekiem, zrobic komuś?

[ Dodano: 2010-12-01, 15:33 ]
boli mnie brzuch jakbym miala dostac okres. a raczej podbrzusze....

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

01 gru 2010, 17:05

Dziewczyny nie straszcie mnie tą data z pierwszego USG bo właśnie poszperałam i u mnie wychodzi 3 styczeń :ico_szoking: do tego czasu to przez zgage i nie przespane noce ja sie wykończę

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

01 gru 2010, 17:13

do tego czasu to przez zgage i nie przespane noce ja sie wykończę
ja juz nie daje rady... :(

wlasnie zamierzam zapisywac te bole co mam, na innym watku mi poradzily zebym to robila bo moze okazac sie ze cos sie dzieje. a ja przegapilam i jak mialam pare razy to nie zapisywalam :ico_wstydzioch: bo nie wiedzialam ze to moze byc to

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

01 gru 2010, 17:28

Dziewczyny nie straszcie mnie tą data z pierwszego USG bo właśnie poszperałam i u mnie wychodzi 3 styczeń :ico_szoking: do tego czasu to przez zgage i nie przespane noce ja sie wykończę
wiesz z terminem to ogolnie roznie jest. u mnie nie pytali o termin z usg tylko ogolnie o termin... no a jak lezalam jeden dzien na patologii to na sali ze mna lezala dziewczyna po terminie i dostala juz zastrzyki na wywolanie i nic i na wieczornym obchodzi lekarz tlumaczyl ze termin jest orientacyjny bo przedewszystkim jest wyliczany na podstawie cykli 28 dniowych a jesli np masz cykle 30 czy 32 dniowe to musisz sobie dodac te dni z kazdego miesiace do teminu porodu... pierwszy raz slyszalam taka teorie ale w koncu to lekarz;)

Mala nakrmiona;) znowu spi;)
ja ugotowalam zupe ziemniaczana;0 przygotowalam cisto na nalesniki;0 i twarog;)
takze pozniej juz tylko szybko i obiadek gotowy;)
niedlugo bedziemy mieli gosci takze trzeba po malu zmykac;)
Ja musze jeszcze mleko sciagnac;)
Jutro Krzysiu ma wolne w piatek tez;) takze moge sie nie pojawic;0

no i mialm sie przespac w dzien i nici z tego wyszly;) no ale coz;)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

01 gru 2010, 17:38

Co do czopu to przed pierwszym porodem to był taki przeźroczysty śluz z paseczkami krwi,a prze drugim ogromna ilosć czegoś galaretowatego w żółtym kolorze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

01 gru 2010, 17:43

Mala nakrmiona;) znowu spi;)
kurde ale masz dobrze ze swoją córcią. grzeczna jak nic!

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

01 gru 2010, 20:39

wiesz z terminem to ogolnie roznie jest. u mnie nie pytali o termin z usg tylko ogolnie o termin... no a jak lezalam jeden dzien na patologii to na sali ze mna lezala dziewczyna po terminie i dostala juz zastrzyki na wywolanie i nic i na wieczornym obchodzi lekarz tlumaczyl ze termin jest orientacyjny bo przedewszystkim jest wyliczany na podstawie cykli 28 dniowych a jesli np masz cykle 30 czy 32 dniowe to musisz sobie dodac te dni z kazdego miesiace do teminu porodu... pierwszy raz slyszalam taka teorie ale w koncu to lekarz;)
słyszałam taka teorię od lekarza jeszcze zanim byłam w ciąży, ale nigdy żaden lekarz nie zastosował sie u mnie do tego, moje cykle trwały 30-35dni. Nigdy nie brali tego pod uwagę.
Co do orientacyjnego terminu to się zgadza, podobno tylko 5% dzieci rodzi się w wyznaczonym terminie. Zresztą jak teraz leżałam z dziewczyna w szpitalu to ona była po terminie dwa tygodnie. Wywoływali jej oksytocyną i zakończyło się cesarka bo nie było akcji porodowej po tych kroplówkach. A podobno cykle miała bardzo regularne. Ciekawa jestem od czego to jest uzależnione.

Dziewczyny bardzo ale to bardzo współczuje wam tej zgagi. Biedne jesteście. A nie jecie czasami za dużo nabiału. Ja i moja koleżanka miałyśmy zgagę i jak przestałyśmy jeść twarożki, serki to zgaga minęła. A i zauważyłam że po bananie tez miałam zgagę. Nie wiem dlaczego ale jak zjadłam banana to zgaga murowana.

[ Dodano: 2010-12-01, 19:39 ]
kurde ale masz dobrze ze swoją córcią. grzeczna jak nic!
twoje tez bedzie grzeczne zobaczysz. :-) :-) :-) :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość