Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

13 gru 2010, 12:38

Martalka, ten kubek wygląda całkiem pomysłowo ;) gdzieś go juz na necie widziałam ale jakby zanikł mi ten temat ;) czy będziesz inwestowała w ten kubeczek? jeśli tak to daj namiary gdzie będziesz go kupować ;) ja widziałam podajże tutaj http://www.greenbaby.pl/88-jedzenie-i-picie

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

13 gru 2010, 15:49

właśnie chyba będę kupowała, ale nie wiem gdzie dokładnie.
Ja w google sobie wpisuję doidy cup i są w niektórych sklepach. Np. w tych eko, takich w chustami itp.

[ Dodano: 2010-12-13, 15:04 ]
aha, w sklepie ekomaluch są, i do 20 grudnia za przesyłkę płaci się 50% więc chyba tam kupię.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

13 gru 2010, 18:08

Martalka, :ico_brawa_01: za pół roczku Milenki! :ico_brawa_01:
tibby, :ico_brawa_01: dla Tobiaszka za pierwszy ząbek! Bardzo Was męczył?
Anja, miło Cię znowu widzieć! Życzę wytrwałości przy małej Julci. Julki bywają wredne troche, ale generalnie ok :ico_oczko: :-D Widzisz, miałąś w ciąży tych stresów troche, ale już niedługo będzie dobrze :-)

U nas po staremu. Postanowiłam narazie nie wprowadzac glutenu. Myślę, że zacznę pod koniec 7 m-ca...może. Rozmawiałam na ten temat z położną, u której byliśmy na szkole rodzenia. Ona powiedziała, że żadne badania nie dowodzą, że wcześniejsze wprowadzenie zmniejsza ryzyko celiakii, a nowe zalecenia wynikają z tego, że coraz mniej matek długo karmi piersią i tu chodzi o to żeby wprowadzić gluten jeszcze wówczas gdy dziecko jest na samej piersi. Wtedy jest lepsza ochrona jelitka no i łatwiej jest zdjagnozować ewentualną nietolerancję glutenu, która już np w 10 m-cu może być pomylona z alergią pokarmową. Zatem doszłam do wniosku, ze skoro kosmki jelitowe mogą byc nieodwracalnie zniszczone, to nie chce dziecka na to narażać i myślę że nie ma co wariować i odczekanie tych kolejnych miesiąca czy dwóch nie zaszkodzi. Ba, co więcej wydaje mi się, że jeśli już ktoś ma być uczulony na gluten to będzie czy to w 5 m-cu czy w 10-m czy w 2 roku życia...

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

13 gru 2010, 18:34

Martalka, dzięki za podpowiedź gdzie taniej kupić kubek ;)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

13 gru 2010, 21:20

julchik22, nie, jakoś niespecjalnie nas męczył. dziś jest strasznie marudny miałczy co chwilę :ico_noniewiem: ale to pewnie ze zmęczenia, bo mało spał dziś w ciągu dnia :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

13 gru 2010, 22:02

hej dziewczyny u mnie zamieszanie i brak czasu jakoś nie umiem sie z wszstkim wyrobic zeby znalezc czas na forum czasem wpadam czytac i nie mam kiedy odpisac :ico_noniewiem:
Karolina złamała rękę, zmieniłam jej OWI i teraz zamiast chodzic do ośrodka obok mojego bloku dojeżdżam kilka razy w tygodniu ponad 20 km w jedną stronę...
ale tam Karolina na lepszą, dużo lepszą opiekę

Krystianek zdrowy :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
rozmawiałam z lekarką o tej jego żółtaczce i ona konsultowala sie z szpitalem i mam sie nie denerwowac bo podobno on z tego wyrośnie ze po prostu mały procent dzieci karmionych piersią tak ma...
no i karmimy piersią nadal czyli leci nam 7 miesiąc :-)

ja zmykam bo Krisek marudzi

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

14 gru 2010, 13:17

Nicola, biedna Karolinka :ico_placzek: . Oby rączka ją za bardzo nie bolała! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

14 gru 2010, 13:50

Cześć Dziewczyny!

Martalka, gratulacje dla Milenki za pół roczku!!! :ico_brawa_01: Było pół tortu? :ico_oczko:

tibby, :ico_brawa_01: dla Tobika za pierwszy ząbek!!! :-) Wow, duże przeżycie :-) No i fajnie, że za bardzo Was nie wymęczył!

NICOLA_1985, współczuję Karolce, bidulka :ico_olaboga: Oby się rączka ładnie i szybko zrastała!
My mamy w domu tymczasowego lokatora, mojego chrzestnego, który złamał obie nogi!!!To dopiero wyczyn, tym bardziej, że ten numer odwalił jak był w sanatorium :ico_oczko: :ico_olaboga:

U nas dobrze, chociaż przeszło przez nasz domek choróbsko, na szczęście skończyło się na katarzysku :ico_sorki: A zaprawiliśmy się chyba w naszym Klubie Kangura, było dość chłodno... W najbliższą sobotę znów spotkanko w KK i chyba my z Nikosiem sobie odpuścimy, a Tatuś pojedzie :-)
Swoją drogą miałam okazję wypróbować z Nikim chustę Lenny Lamb z bambusem o taką http://pl.lennylamb.com/products/show/1 ... -rozmiar-m i byliśmy nią zachwyceni :-), a i kolorek ślicznie wygląda w realu!
Powoli szykujemy się do świąt :-) i wybieramy prezenty :-) Co do Nikosia decyzja jeszcze nie podjęta, ale na oku mamy między innymi interaktywną kierownicę fisher price, o której pisała kiedyś Nicola, a wczoraj wyczaiłam też na allegro fajną gitarę :-) A że nasz Tatuś też gitarzysta, to pewno zostanie zakupiona :ico_oczko:

Pozdrowionka :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

14 gru 2010, 14:54

Biedna Karolinka!!! Trzymam kciuki, żeby szybko się goiło!

Też niebawem będę testować tęczowego bambusa LL :)
Zazdroszczę jak nie wiem co klubu kangura.
U nas w okolicy nawet jednego jedniuśkiego doradcy nie ma!!! żeby godzinę warsztatów choćby zrobic, a co dopiero KLUB.
Myślałam nawet nad zrobieniem kursu na doradcę, ale na razie to finansowo i czasowo niemożliwe :ico_oczko:

Ja nie wiem co dla Milenki kupimy! Byłam w smyku i jakoś tak wszystkie zabawki albo za drogie, albo wrzeszczące takie :ico_oczko:
Dla chłopaków pewnie Lego. Muszę się wybrać na zakupy, ale nie mam jak!

[ Dodano: 2010-12-14, 13:54 ]
O proszę, oto interaktywne kierownice moich dzieci :ico_haha_01:

Obrazek

[ Dodano: 2010-12-14, 13:55 ]
i mój wróbelek wczoraj
Obrazek

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

14 gru 2010, 16:53

Martalka, mój ma nawet 5 kierownic takich jak twoje dzieci. w różnych rozmiarach i kolorach :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: dostał na Mikołaja od wujka kółeczka, które się na stojaczek wkłada. póki co, palik poszedł w cholerę, a kółeczka slużą do rzucania i gryzienia :ico_haha_01:

tak, pierwsze zębole, mega przeżycie. póki co widac z tego zębola niewiele, bo jeszcze cały nie wyszedł, ale już go oblewamy :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość