Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Katar-okres grzewczy

14 gru 2010, 21:13

Mam pewien problem z Liwią odkąd zaczął się okres grzewczy jest ciągle chora lub ma katar.....
Nie wiem czy ma to coś wspólnego z okresem grzewczym bo problemy z jej zdrowiem
zaczęły się odkąd zaczęliśmy grzać...
Niedawno się tu przeprowadziliśmy i jest tu ogrzewanie centralne w tamtym mieszkaniu
było gazowe...
Ale dziś zauważyłam coś bardzo dziwnego poszliśmy na cały dzień na spacerek ( siedzę później u mamy w sklepie jak zmarzniemy) na dworze i w sklepie(ogrzewanie gazowe) jak ręką odjął żadnego kataru.. teraz jak wróciliśmy do domu znów się zaczęło;/

Mamy nawilżacz powietrza, temp w domu też nie jest za wysoka 20-21 stopni dodatkowo wszystkie okna są na mikro szczelinie...


Nie wiem już co robić :(


Może spotkałyście się już z takim problemem ??

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 gru 2010, 21:22

BadGirll, a moze w tym mieszkaniu gdzies jest grzyb? to by tlumaczylo infekcje.

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

14 gru 2010, 21:27

Noo mamy na ścianie ,,grzyba'' i nie mogę się go pozbyć:( czy to może być powód choroby
??


Jak pozbyć się tego świństwa?:(

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 gru 2010, 21:31

BadGirll, jak najbardziej to jest przyczyna. takie cos trzeba ostroznie zetrzec sucha scierka,ostroznie zeby nie rozpylic zarodnikow.potem spryskac preparatem grzybobojczym,poczekac pare godzin i ponownie spryskac. a na drugi dzien jak wyschnie pomalowac zwyklym wapnem bialym to powinno zabic grzyba do cna,najlepiej jakbyscie mieli mozliwosc przeniesienia sie do inego pokoju na ten 1 dzien ale jak nie to niekoniecznie. i ostroznie z nawilzaniem. obejrzyj swoj nawilzacz bo mozliwe ze grzyb ze sciany dostal sie do niego

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

14 gru 2010, 21:46

Nie miałam pojęcia że grzyb może być tak szkodliwy ;/

A nawilżacz stał jeszcze na parapecie gdzie powstał grzyb a łóżeczko jest bardzo blisko ahh ;/

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 gru 2010, 21:55

BadGirll, no plesn rozsiewa swoje zarodniki wiec niechcacy podtruwalas dziecko :ico_chory: radze usunac grzyb jak najszybciej,nawilzacz tez potraktowac plynem odgrzybiajacym :ico_sorki:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

14 gru 2010, 22:01

Jak pozbyć się tego świństwa?:(
najpierw trzeba poszukac przyczyny powstania grzyba i usunąc ją jak i samego grzyba tak jak pisała dorotaczekolada,
Powietrze trzeba osuszyc a pomieszczenie często wietrzyc. Grzyb może powodowac choroby i alergie.

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

14 gru 2010, 22:02

eh a tak się cieszyłam z tego mieszkania:( tyle kasy tu zainwestowaliśmy i jak się tego nie pozbędziemy to wszystko szlag trafi bo dziecka na pewno nie będę narażać :(

Jutro muszę pogadać z M i niech coś kombinuje najwyżej na kilka dni pójdziemy do mamy...

Teraz zauważyłam że grzyb jest wszędzie w kuchni
i w salonie
też;/

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

14 gru 2010, 22:02

poszukac przyczyny powstania grzyba
to tez i najlepiej sie rozejrzec czy gdzies indziej nie ma plam grzybowych,trzeba usunac wszystko na raz

[ Dodano: 2010-12-14, 21:03 ]
BadGirll, to niestety przydaloby sie gruntowne odgrzybianie..prawdopodobnie plesn weszla juz tez w meble :ico_noniewiem: i mozliwe ze grzyb siedzi pod tynkiem. zamiast nawilzaczy zainwestujcie w pochlaniacze wilgoci

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

14 gru 2010, 22:53

Noo mamy na ścianie ,,grzyba'' i nie mogę się go pozbyć:( czy to może być powód choroby
??
oczywiscie ze tak
my w związku z tym własnie się przeprowadziliśmy ale u nas była inna sytuacja
ja od lutego jestem chora
i tak na prawdę nie czuję już smaku, węchu nie mam wcale, kaszle jak przy okropnej astmie
tu powoli mi przechodzi ale nie wiem ile to potrwa :ico_sorki:
prawdopodobnie plesn weszla juz tez w meble i mozliwe ze grzyb siedzi pod tynkiem. zamiast nawilzaczy zainwestujcie w pochlaniacze wilgoci
u nas było to samo, jak się zorietnowaliśmy wszystkie ubrania w niektórych szafach, kurtki zimowe zjedzone przez grzyba :ico_sorki:

to najgorsze co moze byc w domu i na prawdę walczcie z tym jak najszybciej bo szkoda dziecka
a nawliżacz i ciepłe powietrze stwazają mu idealne warunki do rozwoju :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość