lilo

15 gru 2010, 09:18

ja się strasznie ciesze że wy karmicie że tak to kochacie ale błagam na wszelkie świętości nie piszcie "ja bym wywaliła wszystkie butelki i wsadziła dzieciakom cycki w buzie"
A ja myślę że po to jest ten wątek żeby nikogo kto butelką karmi nie urazić i swobodnie się pozachwycać karmieniem naturalnym.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 gru 2010, 10:59

A ja myślę że po to jest ten wątek żeby nikogo kto butelką karmi nie urazić i swobodnie się pozachwycać karmieniem naturalnym.
tylko, że tu jedno zaprzecza drugiemu na tym wątku
owszem zachwyt jest i jednocześnie lincz dla całej reszty "gorszej"
:ico_noniewiem:
czytam ze skupieniem czasami i myśle, że nawet jakby ktoś miał problem to bedzie bał się tu odezwać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

15 gru 2010, 11:18

czytam ze skupieniem czasami i myśle, że nawet jakby ktoś miał problem to bedzie bał się tu odezwać :ico_noniewiem:
właśnie o to mi chodzi
bo niestety jedyne rady jakie możecie udzielić matce ktora ma problemy to dostawiać, dostawiać, i jeszcze raz dostawiać
a takie rady to ona uzyska w każdym szpitalu
ja jestem jak najbardziej za karmieniem bo jeśli natura tak to wymyśliła to miała jakiś cel ale wiem że nie jest to takie proste
dziewczyna wchodzi na taki temat i co czyta?
wszystkie mega szczęśliwe mamusie karmiące, przybierające bez problemu dzieciaki i wogule majorka :-D
a niestety ma to również ciemne strony
tak jak macieżyństwo nie zawsze jest różowo

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 gru 2010, 12:10

wszystkie mega szczęśliwe mamusie karmiące, przybierające bez problemu dzieciaki i wogule majorka
:-D
no a tym bardziej, że jak dziecko dokarmi bo innego wyjscia nie bedzie widziała
to usłyszy ze jest wyrzutkiem społeczeństwa bo jak tak mozna :ico_szoking: butelka :ico_szoking:
Po prostu nie umiem tylko zrozumieć tego, dlaczego nie ma poszanowania dla innych decyzji, zrozumienia że nie zawsze się da - BO mi się udało to musi każdemu -
zrozumienia, że nie zawsze to jest najlepsze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-12-15, 11:16 ]
tak na prawdę to jakie wywołalo oburzenie pojawienie się profilu na facebook to u kogos innego oburzenie wywoła zdanie o zabraniu butelek i wsadzeniu cycków w buzie :ico_noniewiem:

lilo

15 gru 2010, 12:19

wszystkie mega szczęśliwe mamusie karmiące, przybierające bez problemu dzieciaki i wogule majorka :-D
a niestety ma to również ciemne strony
No to jednak dokładnie nie czytacie bo w moich postach nie raz pisałam że wcale nie uważam że karmienie naturalne to 100% słodyczy bo są i problemy i kryzysy, jak również sama pisałam że czasem są kobiety które się starają a karmić nie mogą i lepiej wtedy jak z uśmiechem poda butelkę niż płacze nad swoimi cyckami i nad dzieckiem.
A sformułowanie a wyrzuceniu butelek i wsadzeniu dzieciom piersi potraktowałam jako wypowiedź o zabawieniu humorystycznym z lekka bo wiadomo że generalizować nie można.
usłyszy ze jest wyrzutkiem społeczeństwa bo jak tak mozna :ico_szoking: butelka :ico_szoking:
A gdzieś ty to wyczytała??????? Ja od początku nie jestem, czasem jak czytałam dziewczyny to też miała wrażenie że aż taką zwolenniczką nie jestem jak one ale nie zauważyłam żeby kogoś tutaj za butelkę zlinczowały.....
dlaczego nie ma poszanowania dla innych decyzji, zrozumienia że nie zawsze się da - BO mi się udało to musi każdemu -
Takie samo mam teraz wrażenie że ty nie masz zrozumienia dla karmiących - że skoro im się to podoba to czemu się nie mogą nad tym pozachwycać....

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 gru 2010, 12:26

Takie samo mam teraz wrażenie że ty nie masz zrozumienia dla karmiących - że skoro im się to podoba to czemu się nie mogą nad tym pozachwycać....
Oczywiście że mam, bo sama karmiłam, gdybym uważała to za coś nieodpowiedniego nie karmiłabym Zuzi
ale wkurza mnie brak zrozumienia dla tych, które nie karmią choc chcą
A gdzieś ty to wyczytała??????? Ja od początku nie jestem, czasem jak czytałam dziewczyny to też miała wrażenie że aż taką zwolenniczką nie jestem jak one ale nie zauważyłam żeby kogoś tutaj za butelkę zlinczowały.....
jeżeli Ci zaleszy, to znajde czas i przeczytam ten wątek i wypisze Ci wszystkie komentarze na temat karmiących butelką
i wtedy zobaczymy co mi powiesz?
zapewne ze przesadzam, ze tylko stwierdzenia

dla mnie np śmieszny wydał się profil na FB, bo kazdy ma prawo do pewnych rzeczy
a was to oburzyło jakby to była największa zbrodnia na świecie
i to mnie śmieszy
jak muzułmanie - mozna zabic dla dobra sprawy ;-)

lilo

15 gru 2010, 12:29

eżeli Ci zaleszy, to znajde czas i przeczytam ten wątek i wypisze Ci wszystkie komentarze na temat karmiących butelką
Pewnie - jak masz tyle czasu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 gru 2010, 12:31

Pewnie - jak masz tyle czasu
to nie bedzie czasochłonne ;-)

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

15 gru 2010, 12:48

owszem zachwyt jest i jednocześnie lincz dla całej reszty "gorszej"
tu zawsze tak bylo
te same glodne teksty jakei to zle wyrodne matki karmia butelka bo tak wygodniej
i niechca jak wilki w lesie cyca dac :ico_zly:
a niestety ma to również ciemne strony
oczywiscie ze tak ale te co widza te ciemne strony to wyrodne matki tutaj

karmilam cycem i dokarmialam - dziecko jest zdrowsze niz te ktore tylko na cycu bylo, a do zlobkcha chodzi wiec nie ma regoly ani prykazu ze trzeba cyccem bo natra dala nam piersi by wykarmi 12 dzieci :) 100lat za murzynami jest mleko modyfikowane bo jest zapotrzebowanie na nie a nie lenistwo - no to tyle co sobie mysle

NICOLA_1985

15 gru 2010, 13:18

ramonka absolutnie mój post nie bije do Ciebie miałam raczej na mysli osoby które maja coś przeciwko widząc mnie osobiście karmiąca piersią, Ciebie nie znam nigdy nie spotkałyśmy się gdy karmiłam piersia nigdy na mój widok nie zrobiłaś głupiej miny więc jestes bezpieczna :ico_oczko: - mój post nie dotyka Twojej osoby :ico_oczko: nie stresuj się...
ja jestem zwolenniczką karmienia piersia ale nigdy przenigdy nie namawiałabym na siłe nikogo kto by nie chciał lub nie mógł karmic na karmienie naturalne, uważam , że to każdego indywidualna sprawa i kaąda mama wie co dla jej dziecka jest najlepsze. ja uważam że dla mojego syna najlepsze jest moje mleko i dlatego karmię piersią.. no i podam zywy przykład bo nawet mmarta nbyła tego świadkiem - zeby nie było ze jestem gołosłowna to osobiście zapewniałam forumowiczkę slooowgirl ze przechodzac na butelkę nie robi krzywdy swojemu dziecku i że nic na siłę, że jeśli mleko się jej kończy to nie musi na siłę walczyc by je odzyskac tym bardziej , że ma cięzka sytuację ale to juz inny temat. więc jak sama widzisz ja nie mam ciśnienie na karmienie piersią na siłę u kazdej kobiety... każda ma wolny wybór.. mi się tylko nie podoba to, ze jeśli kobieta zdecyduje się na karmienie piersią to są ludzie którzy takie kobiety strofuja gdy te wyciągaja pierś i karmią publicznie.. a co gdy nie da rady znaleźc ustronnego miejsca a dziecko płacze z głodu???? kobiety maja prawo karmic swoje dzieci tylko w domach albo w ukryciu jesli jest to miejsce publicze??? uważam ze jak komuś sie to nie podoba - a ma do tego prawo - to powinien odwrócic się i nie patrzec bo nikt tej osoby nie zmusza do patrzenia, a dziecko nakarmic trzeba.. jak kobieta wyciąga publicznie butelke to nikt nawet na to by nie zwrócił uwagi... a cycek to już wywołuje takie poruszenie jakby to była inna częśc ciała której tu nazwy wymieniac nie będę...
robienie wokół tego afery jest bezsensu.. lepiej byłoby gdyby powstały pomieszczenia dla kobiet karmiacych w każdym sklepie i innych miejscach publicznych aby matki z dziecmi mogły wszedzie wyjsc i nie czuc presji otoczenia gdy dziecko płacze z głodu a kobieta wstydzi sie nakarmic bo ludzie gapia się na nia jak na nienormalna... :ico_puknij: przykre to jest... wydaje mi się ze kobiety karmiące piersią są w dużo gorszej sytuacji niż kobiety karmiące sztucznie - chodzi mi tutaj o mentalnośc naszego społeczeństwa...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości