Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

06 wrz 2010, 11:40

JoannaS, mam starsze dzieci ale opisze ci co mam i co miałam dla dzieciaków bo moje bardzo lubią spędzać czas na takich zabawach
Ola ja była młodsza to lubiała bardzo jak układałam z nią domino owocowe
mamy też wygibajtusa , to tak gra hhhmmm opisze po swojemu
jest wielka plansza i kolorowymi kołami , dzieci stoją naprzeciw od2do4 dzieciaków i jedna osoba losuje na tarczy np. lewa ręka na czerwone koło lub prawa noga na zielone , czy niebieskie itp. i te dzieciaki tak sobie łażą po tej planszy na czworaka , zabawa swietna dużo śmiechu przy tym , odpada ten kto sie nie utrzyma , a pozycje czasem są rózne
starszy syn lubi grać w gry na podstawie eurobiznesu
mamy biznes po europejsku
ma też strategiczne gry w których rozstawia sie wieśniaków buduje swoje imperium , a i tez wojskowe strategiczne
mamy gre w statki , kiedyś się ją rysowało na kartkach teraz jest świetna plansza i guziczki jako bombki i statki , fajne
Ola lubi gre skoobie boo , czy zwykłe żabki które musza wskoczyć do stawiku
i jeszcze kilka

gry to świetna zabawa i edukacja dla dzieci , bardzo popieram taki rodzaj zabawy z dzieckiem , niestety u nas w kraju ciekawe gry są strasznie drogie , nas "wspomaga " rodzinka , często dzieci sobie coś upatrzą i przy okzaji jakiegoś święta "pomysłowy " wujaszek kupuje to na prezent :ico_sorki:

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

30 wrz 2010, 12:16

megan, a to Bystre Oczko to na ile lat może być
?
Bo ja tez szukam czegoś dla moich córek (4l. i 2l.) .
Kupuje kilka rzeczy w msc bo juz najwyższy czas na troche trudniejsze zabawy a nie wiecznie laleczki i piłeczki itp. :ico_oczko:
Więc chetnie poczytam co macie drogie mamy u siebie w domkach, bo szczerze to nie wiem co mam jeszcze kupić :ico_noniewiem:
Bystre Oczko w zasadzie jest skierowane dla maluchow od 5 r.z. ale mysle, ze mlodsze dzieciaki moga spokojnie w nia grac.. Zasady sa proste, to typowa zgadywanka, jest plansza z roznymi przedmiotami i zestaw tafelkow, ktore sie losuje. Zadanie polega na losowaniu tafli i odnajdywaniu tych przedmiotow na planszy, wygrywa ten kto zrobi to szybciej.
Ale mamy tez inne gierki, fajna jest tez Encyklopedia dla malucha

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

30 wrz 2010, 12:32

megan, dzięki Lady, dzięki dziewczyny za odpowiedź :ico_buziaczki_big:

megan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 09:08

wiadomosc z ostatniej chwili

28 lis 2010, 19:05

hej, musze sie podzielic ostatnim odkryciem nowa zgadywanka "Gra w chowanego" z adamigo
i weekend mozemy zaliczyc do udanych ;)

Majka_Em
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 05 gru 2010, 10:31

20 gru 2010, 11:54

A ja polecam klasyczne szachy :)

kawusiazrana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2013, 14:00

Re: gry planszowe

04 maja 2014, 15:14

A ja uwielbiam scrabble - nie ma to jak zagrac sobie partyjke, albo i pare, wieczorem z przyjaciolkami!!:)

WszystkozAmeryki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 11 gru 2013, 11:06

Re: gry planszowe

08 maja 2014, 13:53

Teraz wszystko jest do naszej dyspozycji,tylko zależne od nas samych,chęci i kreatywności. Osobiście uwielbiam gry planszowe,zmuszają do myślenia i stanowią wspaniałą zabawę dla całej rodziny.

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: gry planszowe

09 maja 2014, 19:44

Ale narobiłyście mi smaka na jakąś fajną planszówkę :)
Kiedyś grałam bardzo często z rodziną i znajomymi. Jakiś czas tamu przerzuciłam się na gry przeglądarkowe w stylu tej: http://dogry.pl/command-and-conquer-tiberium-alliances , ale jednak sentyment do planszówek pozostał. Chyba najwyższy czas wybrać się do sklepu z zabawkami :D

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość