Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

Polisa na życie

06 sty 2011, 12:42

zastanawiam się nad wykupienie polisy na życie ale nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy wyborze, w tym temacie jestem kompletnie zielona
może mogłybyście mi doradzić :ico_sorki:

Awatar użytkownika
graz1974
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 576
Rejestracja: 23 sie 2010, 12:34

06 sty 2011, 14:24

na życie, czyli czysta ochrona, bez zbierani pieniędzy?
Zawsze musisz wgłębić się w Ogólne warunki w punkty, za co Towarzystwo nie odpowiada i co obejmuje.
Takie samo ubezpieczenie na Życie najlepsze jest z zakładu pracy tzw. grupówka. Tam za małą składkę masz ogrom opcji, bo tak indywidualnie nic ciekawego nie znajdziesz.

Jeśli chcesz indywidualnie, to radziłabym wziąść taką polisę, aby i zbierały się jakieś pieniadze.

Najlepiej zgłoś się do dobrego doradcy

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

06 sty 2011, 14:35

Jeśli chcesz indywidualnie, to radziłabym wziąść taką polisę, aby i zbierały się jakieś pieniadze.
a ja uważam to za kompletną bzdurę ;-)
Pracowałam w firmie zajmującej się tego typu polisami, dość znanej..
I to naciąganie biednych ludzi, bo największe są z tego prowizje ;-) oczywiście piękne historie, bajki i ujmujące opowieści o wspaniałej emeryturze bądź ochronie dzieci, zapewnieniu im przyszłości są przekonujące.
Jak ktoś chce oszczędzać, niech oszczędza, chce się ubezpieczyć niech się ubezpiecza. Takie 2 w 1 to niewielkie sumy ubezpieczeń i praktycznie zerowe oszczędności.

A na jakim ubezpieczeniu Ci zależy? Co ono miałoby zawierać?
Nie znam już ofert poszczególnych firm jednak warto się rozglądnąć, porównać.

[ Dodano: 2011-01-06, 13:39 ]
Takie samo ubezpieczenie na Życie najlepsze jest z zakładu pracy tzw. grupówka.
dokładnie tak, u mojego T jest możliwość taka, że ja też mogłam się ubezpieczyć więc oboje skorzystaliśmy. Gdybym poszła teraz do pracy też ubezpieczyłabym się. Jednak tam suma ubezpieczenia też z reguły nie jest za wysoka, ale za to jest pakiet innych pierdół :-D

Awatar użytkownika
graz1974
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 576
Rejestracja: 23 sie 2010, 12:34

06 sty 2011, 15:59

graz1974 napisał/a:
Jeśli chcesz indywidualnie, to radziłabym wziąść taką polisę, aby i zbierały się jakieś pieniadze.
a ja uważam to za kompletną bzdurę
domyślam się o jakiej Firmie piszesz:-)
Może źle napisałam...

Ja mam polisę na Życie i Dożycie i o taką mi chodzi. Mam umowę na 20 lat i jak podnoszę składkę to i Suma Ubezpieczenia wzrasta i co za tym idzie na koniec i mam więcej.
Tu nie zbija się kokosów na koniec, ale na pewno samej bym tego nigdzie nie odłożyła.


No, ale jeśli ta, chce mieć się ubezpieczyć na dużą kwotę to tylko i wyłącznie polisa ochronna, bo z wiekiem składka będzie wyłacznie na ochronę a nie na zbieranie kasy:-), bo ryzyko jest większe

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

06 sty 2011, 18:36

domyślam się o jakiej Firmie piszesz:-)
w zasadzie piszę o każdej jednej firmie, która oferuje tego typu usługi ;-)
Tu nie zbija się kokosów na koniec, ale na pewno samej bym tego nigdzie nie odłożyła.
chodzi mi tylko o to, ze gdyby wpłacaną kwotę podzielić na część przeznaczoną na ubezpieczenie i część przeznaczoną na jakis fundusz wyszłoby to zdecydowanie lepiej ;-)
jednak za tak zwane 3 filary z opcja ubezpieczenia przedstawiciele zwijają największe prowizje dlatego biedny klient ma tak sprany mózg, że myśli ze to 7 cud swiata ;-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

06 sty 2011, 19:45

ja jestem ubezpieczona grupowo przez zakład pracy, ostatnio pojawiła się opcja, że można współmałżonka ubezpieczyć, więc ubezpieczyłam też męża, bo on ma własną działalność i nie ma takiej możliwości, składka miesięcznie wynosi nas w sumie 130zł, ale mamy najwyższe warianty z proponowanych. Za urodzenie dziecka każde z nas dostanie po 2000zł :ico_brawa_01: a składki płacimy stosunkowo krótko i tyle kasy jeszcze im nie wpłaciliśmy na pewno.

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

06 sty 2011, 20:29

Jeśli chcesz indywidualnie, to radziłabym wziąść taką polisę, aby i zbierały się jakieś pieniadze.
właśnie o takiej myślałam ale im więcej o tym czytam tym więcej mam wątpliwości, w sumie to bardziej zależy mi na oszczędzaniu dla chłopców a to ubezpieczenie dodatkowe to tak przy okazji bo myślałam, że to korzystna oferta :ico_noniewiem:
dlatego biedny klient ma tak sprany mózg, że myśli ze to 7 cud swiata ;-)
dokładnie taka była moja pierwsza myśl ale to co wygląda tak pięknie to tylko wygląda, nie chcę umawiać się z przedstawicielem konkretnej firmy bo każda sroka swój ogonek chwali i nie wierzę, że będą obiektywni
ja jestem ubezpieczona grupowo przez zakład pracy,
nie mogę skorzystać z tej opcji bo ja nie pracuję a mąż nie ma możliwości wykupienia takiego ubezpieczenia

znalazłam w necie trochę informacji o expanderze, może by się tak umówić na spotkanie? :ico_noniewiem: wiecie ile kosztują takie "konsultacje"?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

07 sty 2011, 01:14

znalazłam w necie trochę informacji o expanderze, może by się tak umówić na spotkanie? wiecie ile kosztują takie "konsultacje"?
to ja powiem tak ;-)
takie konsultacje na pewno są darmowe
to po 1
po drugie nie do końca firma będąca firmą brokerską czy też multiagencją zaproponuje to co jest najkorzystniejsze dla klienta ;-)
klietnom z reguły oferuje się to co najkorzystniejsze dla przedstawiciela :ico_noniewiem: nie chcę teraz nikogo obrazac i pisać, że te firmy są złe, bo wiadomo każdy zarabia.
Jednak powiem tak, że widziałam polisy osób które odkładały po 15 lat albo i więcej i tak na prawdę okazaywało się, że nie ma tam nawet 1/3 tego co wpłaciły... bo ubezpieczenie :ico_noniewiem:
Najlepszy były program oszczędnościowy typowy dla dziecka, z miesięczną składką i możliwością wyboru pieniędzy w wieku np 18 lat.
Sama taki założyłabym Zuzi dziś, ale powiem wam szczerze, że i ja miałam takie straszne oszczędności i wielu moich znajomych i po na prawde sporych wpłatach naszych rodziców my wybraliśmy po 200 zł :-D
Więc wątpliwości mam i jakoś jestem anty oszczędzanie.
Z tego co wiem kiedyś CU miało taką ofertę chyba programów oszczędnościowych, teraz nie mam pojęcia, "moja" firma bynajmniej nie miała ;-)
A ubezpieczyć się można w PZU i wychodzi tanio i są wszystkie podstawowe pakiety :-D

[ Dodano: 2011-01-07, 00:15 ]
ostatnio pojawiła się opcja, że można współmałżonka ubezpieczyć, więc ubezpieczyłam też męża
to tak jak u nas ;-)
:-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 sty 2011, 10:03

ja też jestem ubezpieczona u meża grupowo :-D w PZU
a pakiet jest dosc ciekawy :ico_oczko: skąłdka nie wileka bo chyba 45zł/mc za osobe

Awatar użytkownika
graz1974
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 576
Rejestracja: 23 sie 2010, 12:34

07 sty 2011, 15:46

jak od czasu do czasu dzwonią jacys agenci to ich spławiam
i tak robi większość ludzi... ale ja w tym pracowałam trochę i wiem, że jak sama nie zadbam o swoją przyszłość, to nie wiem, czy te ochłapy na emeryturę mi starczy.
Mam 2 polisy ubezpieczenia grupowego po 25 zł, jedna to kontynuacja z byłej pracy, druga jest z obecnej. Składka mała, bo jest nasz dużo :-)
Oprócz tego mam polisę jak pisałam Na życie i Dożycie. Tak jak pisałam mam ją na 20 lat, jeszcze 15 lat przede mną. Sumę ochrony mam obecnie 25 tys za składkę 100 zł i mam zapewnione, że je dostanę po tych 15 latach.
Druga polisę mam czysto inwestycyjną za 75 zł/m-cznie bez ochrony. Tu Towarzystwo inwestuje, ja wybrałam akcje... teraz kiepsko się dzieje w tym segmencje, ale ja tam widzę, że zyski rosną :-) Super jest opcja, że mogę sobie sprawdzać co jakiś czas na swoim koncie.

w sumie to bardziej zależy mi na oszczędzaniu dla chłopców a to ubezpieczenie dodatkowe to tak przy okazji bo myślałam, że to korzystna oferta
no i w końcu wiemy o co Ci chodzi.... więc jeśli chcesz, że w razie waszej śmierci, dzieci coś dostały to tylko polisa posagowa. Jest tam ochrona i w razie czego dzieciom będą wypłacać tzw.rentę
jeśli jednak chcecie tylko żeby zbierała się dla nich kasa, to szukaj polis bez ochrony, czysto inwestycyjnych. Tylko jak ta polisa ma inwestować to zależy tylko od Ciebie, czy boisz się akcji..., bo inwestycja w obligacje, jest owszem pewna, ale mało zyskowna.
klietnom z reguły oferuje się to co najkorzystniejsze dla przedstawiciela
to prawda, na pewno będą chcieli abyś wybrała najbardziej opłacalną dla nich... opcję, ale w takich firmach masz wybór kilku firm, niech ci da propozycję góra 3, więcej, to zgłupiejesz. I na spokojnie w domu przejrzysz. W każdych polisach są symulacje zysku, niech ci przedstawią na 3% zysku i 10%, niech ci nie wciskają zysków 30%... bo to tylko przy akcjach
No i daj znać:-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość