Awatar użytkownika
kasiakasinska2
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:52

karmienie 6-miesięcznego malucha

12 sty 2011, 09:51

Witam
mój mały je moje mleczko i mleczko bebilon je też zupkę. Ale chodzi mi o to że wydaje się być głodny nie wiem jak często mam go karmić i czym żeby go nie przekarmić lub nie zagłodzić, ile powinna trwać przerwa od jednego posiłku do drugiego i co to ma być, napiszcie jak wygląda wasz dzień; mój mały je ok 8 120 ml. mleka z kaszą . po 11 4 łyżeczki zupki czubate łyżeczki potem popija to wodą po jakiejś pół godzinie pije 120 ml mleka ,potem śpi od 13 przez sen ciągnie z cyca mleko budzi się ok 15. potem robię mu mleko z kaszką około 17 daję mu ze 3 łyżeczki deserku. i po 20 znowu kaszkę z mlekiem a w nocy pije tylko z cyca.a w ciągu dnia popija sobie wodę. wydaje mi się że mały jest głodny ma 6 miesięcy. a jak to jest u was? a i śpi w ciągu dnie 3 razy po godzinie i raz 2 lub 3 godzinki.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

12 sty 2011, 12:54

Wydaje mi sie ze za duzo mleka je/pije. Moze ma apetyt a mleko z kaszka jest dla niego za slabe. A zupek nie chce jesc wiecej czy tylko tyle mu dajesz?
Mozesz juz wprowadzic jakies ciasteczka , herbatniki, kisiel, budyn na mleku bebilon, obiady z ziemniaczkow i kurczaka.
sa tez w sklepach takie chrupki kukurydziane takie podluzne.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

12 sty 2011, 14:12

kasiakasinska2, jeden posiłek możesz mu śmiało zastąpić obiadkiem np zupka jarzynową,jeśli tego nie je jeszcze to zacząć śmiało podawać no i to co radzi JoannaS

powiem tobie ,że moja Zuzia zaczęła zjadać inne posiłki jak miała 7-8 miesięcy i od razu szamała nasze jedzonko,tych kupnych słoikowych nawet nie tkneła :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

12 sty 2011, 14:27

Moim zdaniem więcej zupki np 100-150gr a nie 3 łyżeczki no i to samo z deserkiem też więcej. Tak jak radzą dziewczyny zastąp zupełnie jeden posiłek zupką

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

12 sty 2011, 14:37

Moja Hania miała 8 msc jak zaczelam jej dawac prawie wszystko wlacznie z zupami na smietanie bo juz bylam finansowo wykonczona tymi sloiczkami , herbatkami, deserkami. Robilam wszystko sama, a herbatki robilam normalne z Sagi owocowki tylko 1 saszetka nie na szklanke a na 0,5 l wody :-)

Awatar użytkownika
kasiakasinska2
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:52

12 sty 2011, 14:52

dziś na przykład zjadł o 8 120 ml mleka z kaszą ja wsypuje 3 miarki na 150 lm wody i 5 łyżeczek kaszki. , przed 10 zjadł 2 biszkopty nasączone mlekiem bebilon zjadł z apetytem, z co do odiadku, deserków i zupek to mu daje ze słoiczka jak się obudzi to dam mu pół z małego słoiczka .
Jak wygląda wasz dzień ?

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

12 sty 2011, 15:43

ja wsypuje 3 miarki na 150 lm wody i 5 łyżeczek kaszki.
a dlaczego tak? Ktoś ci kazał tak robić?czy to twój pomysł?
Moja Natuśka jest na bebilonie pepti i na opakowaniu piszą żeby na każde 30ml wody dawać 1 miarkę,jak robię kaszkę to przygotowuje mleko tak samo tylko kaszke dosypuję.(oczywiście mówię o kaszce bezmlecznej)Wtedy ma pełnowartościowy posiłek.Robię tak od samego początku jak tylko mała zaczęła jeść kaszki.
co do odiadku, deserków i zupek to mu daje ze słoiczka jak się obudzi to dam mu pół z małego słoiczka .
Ja jak moja córa miała 6 miesięcy to dawałam pół słoiczka zupki i pół słoiczka deserku,bo więcej nawet juz nie chciała.A ogólnie to każdy posiłek jadła co 3-3,5godziny.Tak chciała i już.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 sty 2011, 22:16

ja wsypuje 3 miarki na 150 lm wody i 5 łyżeczek kaszki. ,
mleko nalezy przygotowywac zgodnie z przepisem na opakowaniu jak geheimnis, pisala. ty mu nie robisz normalnego mleka tylko wode o smaku mleka.
tez polecam zwiekszenie zupki i deserku. a na noc moze cos pozywniejszego zeby w nocy nie pil cyca?

Awatar użytkownika
kasiakasinska2
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:52

17 sty 2011, 10:17

ale ja mu robię mleko nestle tam jest kasza z mlekiem albo ryż z mlekiem , mleko jest już dodane a kaszę robie rozżedzą żeby mogła lecieć przez smoczke więc dodaje na 150 ml. wody 4 miarki mleka i 5 łyżeczek koszki żeby to mleko się uzupełniło.
A jakie można dawać serki dla pół rocznego malca.
i czy mogę sama mu zmienić mleko z bebilonu na jekieś inne np. nan czy coś innego bo to jest drogie i zdaje mi się że małego po tym boli brzuszek, jakigo wy mleka używacie i czy były jakieś złe reakcje.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

17 sty 2011, 10:20

kasiakasinska2, zmiane mleka skonsultowalabym z lekarzem najlepiej
akie można dawać serki dla pół rocznego malca.
zadne,ewentulanie jogurt naturalny z dodatkiem wlsanych owocow albo owocow ze sloiczka
a do kaszki sa inne smoczki,no i kasze warto dawac lyzka a nie z butli

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość