Czy kupowałybyście odzież używaną dla dziecka bądź dla siebie będąc jeszcze w ciąży?

Czas głosowania minął 30 sty 2011, 14:58

TAK
92%
22
NIE
8%
2
 
Liczba głosów: 24
Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

23 sty 2011, 18:38

Pomysł super, gdybyś otworzyła w moim mieście to jestem Twoją klientką!
Powiem Ci, co ja wiem- w moim mieście (Tarnów) UP nie przyznaje dotacji na handel odzieżą używaną, wiem, bo chciałam taką sprzedawać na allegro. Kwota dotacji to u nas max. 18 tys., przy czym jest wymagany wkład własny.
Nam facet na szkoleniu dla osób, które chcą założyć własną działalność opowiadał, gdzie można uderzać po "darmową" kaskę :-D Pewno w Twoim UP też jest taki punkt, w którym ktoś Ci udzieli takich informacji. Wystarczy,że zadzwonisz, nie będziesz się musiała tłumaczyć,że nie jesteś zarejestrowana.
Ja ogólnie zrezygnowałam z pomysłu działalności, bo chyba brak mi zapału, ale Tobie życzę wytrwałości :-)

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

23 sty 2011, 20:48

No właśnie muszę przeczytac regulamin z UP, możliwe że skoro w u Ciebie w UP nie dadzą na odzież używaną to u mnie może byc podobnie, w końcu zasady chyba są takie same...

[ Dodano: 2011-01-23, 20:03 ]
no i niestety to nie jest Tarnów :( ale myślę jednocześnie o sprzedaż internetowej.. zobaczymy czy mi się uda i kiedy zdobędę jakąś kasę :ico_sorki:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

23 sty 2011, 21:11

zuzzka3, pomysł :ico_brawa_01: powodznia ;)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

23 sty 2011, 21:17

zuzzka3, powodzenia :-)

ja tez myslalm o swoim biznesie ale juz mi przeszlo :ico_noniewiem:
bo praktycznie wszystko jest otwarte wiec co tu otwierac?

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

23 sty 2011, 21:20

no u mnie właśnie nie ma sklepu z odzieżą ciążową używaną...
A dlaczego ci przeszły chęci, jeżeli uda mi się zdobyc wystarczający kapitał to spróbuje, a nóż się uda... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

23 sty 2011, 21:21

, jeżeli uda mi się zdobyc wystarczający kapitał to spróbuje, a nóż się uda... :ico_sorki:
warto sprobowac a noz widelec bedziesz miala swoj sklepik :ico_sorki:
powodzenia :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Odzież używana ciążowa i dziecięca

24 sty 2011, 09:57

Ostatecznie stwierdziłam, że może by otworzyc sklep z odzieżą używaną ciążową i dziecięcą.
pomysł fajny, ale nie wiem czy uda ci się znaleźć wyłącznych dostawców. Tak jak wspominały dziewczyny na dziecięcą odzież może jeszcze ale na ciążową.

Z tego co wiem, jeżeli bierzesz hurtem odzież tak jak leci to ceny są niższe, ale jak wyselekcjonowaną to już znacznie więcej. Więc ostatecznie twoja cena za szt też będzie większa, do tego dolicz wynajem - chyba że masz własny lokal, zus, podatki, opłaty za energię itp... i oczywiście jakiś zysk dla siebie... Przelicz sobie to wszystko i zobacz czy jest szansa... zwłaszcza że musiałbyś brać kredyt.
Nie chcę podcinać ci skrzydeł, ale... U nas jest kilkanaście tego typów sklepu - sama często do nich zaglądam, ale w sumie tylko do tych które tworzą sieć sklepów, ponieważ tam ceny są zdecydowanie niższe. Tam mogę kupić np bluzeczkę dla Martyny za 3-8 zł :-) a np w sklepie obok który założyła osoba, a nie sieć bluzeczka kosztuje 15 zł... to juz nie jest opłacalne

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

24 sty 2011, 10:29

zuzzka3, pomysł super, ale...z UP dostac kredyt owszem może i dostaniesz ale nie będziesz z niego mogła oficjalnie kupic odzieży używanej. Kredyt jest na rzeczy stałe którymi nie będziesz handlowała, czyli na wynajem lokalu np, regały, komputer, auto itp. Będziesz musiała dać im Biznes Plan a jak juz dostaniesz kredyt musisz im przedstawić rachunki na to co kupiłas z tych pieniędzy.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

24 sty 2011, 20:38

Kredyt jest na rzeczy stałe którymi nie będziesz handlowała
eee, nie, część można przeznaczyć na towar. No i to nie jest kredyt, a dotacja i nie podlega zwrotowi (chyba,że złamie się umowę).

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

24 sty 2011, 21:15

No i to nie jest kredyt, a dotacja i nie podlega zwrotowi (chyba,że złamie się umowę).
Dokładnie tak ;-) Brałam tą dotację, jednak nie mam pojecia jak jest z kupowaniem rzeczy na sprzedaż.
W każdym razie, nie trzeba mieć wkładu własnego, a po roku prowadzenia działalności umowa z UP zostaje rozwiazana.
Jak ja bralam dotację w 2008 roku to rejestrowałam się jako bezrobotna dwa dni przed złożeniem wniosku, okres 3 miesięcy nie obowiązywał

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości