Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

27 sty 2011, 20:00

Hej Dziewczyny!:)

Juluś, jeszcze raz :ico_buziaczki_big: dla Dawidka :-)

Martalka, śliczny ten fotelik i rzeczywiście wysoki :-) Mogłabyś podać nazwę, model, bo ja tej strony nie mogę otworzyć jak nie jestem zalogowana na chustach...

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 sty 2011, 01:32

Martalka, no meeeeeega długaśny jest ten wątek :ico_olaboga: Dzisiaj cały wieczór poświęciłam, a opanowałam dopiero 1/3 (z linkami). Ale warto było - już prawie jesteśmy zdecydowani na ten fotelik :-) Mamy tylko jedną narazie wątpliwość, ale podzielę się swoimi przemyśleniami jak już doczytam do końca. Może przy weekendzie się uda :-)
Karuś, zarejestruj się na to chustowe forum - dziewczyny podają dużo ciekawostek - warto wiedzieć. Na niektóre rzeczy, o których one piszą nawet pojęcia nie miałam :ico_noniewiem:
A teraz spać :ico_spanko: - może przyśni mi się Radian... :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

29 sty 2011, 14:40

Witam

Wapno pomogło, a pomidorów z puszki juz nigdy nie tknę ;P
Ostatnio poruszyliśmy z mężem temat drugiego dzieciątka i oboje co raz bardziej jesteśmy chętni ;) Więc moja opcja różnicy 5 lat między laurą, a drugą istotką zmniejsza się ;)

Foteliki samochodowe :ico_olaboga: głowa boli od informacji na ten temat. Dla nas ważne jest by miały crash testy innej opcji nie dopuszczam, tym bardziej ze nie mamy jakiegoś luksusowego samochodu z mega zabezpieczeniami, a podróżujemy często, nawet bardzo często.
Koniecznie zapoznajcie się ze stronką:
http://fotelik.info/pl/news/testy_fotel ... lo,89.html

Fajny ten co martalka poleca super ale ja bym się nie zdecydowała ponieważ uważam, ze fotelik trzeba przymierzyć do auta .

Muszę lecieć łaaaa :ico_szoking:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

29 sty 2011, 15:22

Samanta, cieszę się że już się lepiej czujesz! :-)

No i przebrnęłam przez caaaały wątek :ico_sorki: warto było :-) No i jestesmy na 99,9% zdecydowani na ten fotelik. Czekamy tylko aż odezwą się lubelskie posiadaczki takiego fotelika do których zwróciałam się z prośbą o umiżliwienie obejrzenia go i może przymiarki do naszego auta. Chociaż w planach mamy zmiane samochodu, a to się raczej nie odbywa szybko, a fotelik musimy mieć już. Jeżeli chodzi o Radiana, to jest sprecjalna stronka gdzie jego polskie posiadaczki podają listę aut, do których on pasuje idealnie :-)

[ Dodano: 2011-01-29, 15:15 ]
Samanta, my też już chcemy drugie Maleństwo głównie dlatego, że nie chcemy aby między dziećmi była duża różnica wieku, ale musimy się jeszcze wstrzymać conajmniej pół roku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

29 sty 2011, 23:22

ja też już marzę o dzieciątku drugim, ale z powodów finansowych nie możemy sobie na to pozwolic :ico_noniewiem: ale będzie z pewnością jeszcze jedno! :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

30 sty 2011, 13:05

W dalszym ciągu czekamy na odzew lubelskich posiadaczy Radiana, ale już podjęliśmy decyzję o jego zakupie :ico_sorki: aż mi ulżyło.
A teraz tak jak obiecałam podaję w formie skondensowanej argumenty w oparciu o prześledzienie całego wątku na temat tego modelu fotelika. Dziewczyny, jeśli nawet nie jesteście zainteresowane jego zakupem to i tak radzę obejrzeć te linki które tu wklejam bo na prawdę warto.
Oczywiście dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego dziecka i tym wszyscy się kierują przy wyborze fotelika. Najczęściej zwracamy uwagę na * w testach, ale nie one okazują się najważniejsze, chociaz nie zaprzeczam ze ważne.
1) Niezwykle istotny jest sposób przewożenia Dziecka - im dłużej tyłem - tym lepiej - aby nie rozpisywać się zbyt dużo wklejam linki do filmików, które Was w tym upewnią:
a) crush test fotelika zmontowanego przodem i zamontowanego tyłem: http://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA
b) historia chłopaka, który został inwalidą po wypadku, w którym uczestniczył jadąc w foteliku zapiętym przodem (nie dla wrażliwych- ja się popłakałam): http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzC ... playnext=1
Jak widzieliście dziecko z tego filmu wcale nie było małe. Fotelików do przewożenia dzieci tyłem dostępnych w Polsce jest bardzo mało i są one max do 18 kg - w rzeczywistości nie mieści się w nie najczęsciej dziecko już dwuletnie, chociaż producent mówi że teoretycznie można przewozić dzieci do 4 lat. Jest to moim zdaniem jedynie chwyt marketingowy bo w rzeczywistości rzadko tak się zdarza. Natomiast fotelik Radian jest na prawdę duży (wysoki) i forumowiczki go posiadające z powodzeniem wożą w nim swoich 4-latków.
2) Bardzo ważne są pasy bezpieczeństwa - większość fotelików dostępnych w Pl jest zapinana w pasy samochodowe - zobaczcie co się dzieje podczas wypadku:
a) http://www.youtube.com/watch?v=V2kO8AxK ... re=related
b) http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfc ... re=related (przy tym filmiku tez sie popłakałam :ico_placzek: )
Radian jest wyposażony we własne 5 pasów, które nie tylko dają więcej bezpieczeństwa, ale są tak skonstruowane że dziecko samo się nie wypnie z fotelika podczas jazdy. Ponadto są dwie opcje montowania tego fotelika - na pasy albo na isofix.
3) Powiecie że ten fotelik jest amerykanski, nie ma testów ADAC w UE i może nie pasowac do PL samochodów. Otóż tak - jego producentem jest firma Sunshine, która sprzedaje w PL inny model swoich fotelików - Monterey, mający atesty, certyfikaty UE i który przeszedł testy link usunięty przez obsługę forumno i pomimo tego że jest amerykanski jakos idelanie pasuje do europejskich aut. Niestety jest on montowany przodem no i jest o wiele tańszy niż Radian. Dystrybutorom nie opłaca się sprowadzanie do PL Radiana bo to się wiąże z wyrabianiem wszystkich certyfikatów unijnych i dodatkowym ponoszenim kosztów- Radian jest fotelikiem nowszym ulepszonym - jedynym o stalowej konstrukcji co czyni go niezwykle solidnym. Poza tym gdyby świadomośc polskiego konsumenta była inna i ludzie sie domagali od sprzedawców fotelików montowanych tyłem, to sądze że dystrybutor by się pofatygował, a o ile Polacy najczęściej zakładają że ich dziecko po prostu nie będzie chciało jeździć tyłem, a prawo tego nie nakazuje do 4 roku życia (jak to ma miejsce w Szwecji np i w Stanach też ma wejść taka ustawa), to sprzedawcy sprzedają to co mają.
4) Kochane, niezwykle istotne jest też nasze zachowanie w samochodzie. Jeżeli decydujemy się na jazdę z tyłu obok dziecka, to powinniśmy być zapięci w pasy bezpieczeństwa i powstrzymywać się od całowania dziecka, pochylania sie nad nim itp. Przytoczę przykład pewnego małżeństwa które pozwało firmę produkującą fotelik, który zyskał 5* w teście ADAC bo ich dziecko nie przeżyło wypadku. Przegrali. Ekspertyza medyczna wykazała, że to matka zabiła dziecko bo pare sekund przed zderzeniem pochyliła się na nim i uderzyła główkę dziecka swoją głową - uderzenie było tak mocne, że dziecko umarło. I co z tego, że jechał w foteliku z 5*? Powinniśmy też uważać na to jak się my zachowujemy i koenicznie sie przypinać pasami.
5) to juz mniej istotne, ale zawsze - radiany mają bardzo fajne tapicerki- dziecko się nie poci. Przymierzałam sie poprzednio do Besafe, ale wiele dziewczyn opisywało, ze dzieciaczki strasznie się w nich pociły. No i ponoć generalnie są wygodne i mięciutkie.
6) Podaję link do listy samochód, do których Radiany pasują idelanie - są to w większości samochody amerykańskie, ale polskie posiadaczki radianów też miały stworzyć taką listę, jak znajdę, to umieszcze, a póki co ta:
link usunięty przez obsługę forum
Nie wiem czy powiedziałam o wszystkim bo wątek był strasznie długi, nie wiem tez czy Was to interesuje, ale pomyśłałam że się podzielę swoimi i dziewczyn przemysleniami. Najfajniesze było przy czytaniu tego wątku obserowanie jak dziewczyny, które na poczatku podawały mnóstwo argumentów na "nie" w końcu stały sie szcześliwymi posiadaczkami tego fotelika :ico_haha_01:
Nikogo nie namawiam do zakupu, chcę tylko oszczędzić Wam czytania 32 stron wątku, chociaż ja nie żałuję że przez niego przebrnęłam :-)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 16:58 przez julchik22, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

30 sty 2011, 15:52

julchik22, tu masz link do bloga włascicielki takiego Radiana:
link usunięty przez obsługę forum
może powymieniacie się doświadczeniami itp.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 16:58 przez tibby, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

30 sty 2011, 22:33

julchik22, no ślicznie to wszystko ujęłaś :-) Ja dziękuję, bo przejrzałam dopiero kilka stron :ico_oczko: No i my też skłaniamy się ku temu fotelikowi :-) Ale póki co głowę mamy zajętą chrzcinami :-) jak już będzie po, to zajmiemy się fotelikiem :-) No i też mam nadzieję, że uda się go obejrzeć, przymierzyć.

Dziewczyny, my też myślimy o drugim maluszku :-) Ale realnie to będziemy myśleć albo działać :ico_oczko: za co najmniej pół roku. Ciekawe czy pójdzie nam tak szybko jak z Nikosiem, czy będziemy oczekiwać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

31 sty 2011, 11:34

jek dziewczynki.
mega promocje w Lildu dla dzieci. pampki po 39.90 - 4ki 70szt)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sty 2011, 14:05

Julka, no my też, tzn ja jestem na 99% zdecydowana. Męża mego zabija jedynie ta cena. Próbuję też namówić mojego brata :D
Poczekać te kilka tygodni mogę, bo Milka i tak jeździ tyłem w pierwszym foteliku.
No i mamy amerykańskie auto, do tego vana, więc się dziecko zmieści.
Żałuję tylko pośpiechu z kupieniem Damianowi fotelika przodem... co prawda bardzoe dobry. ale co z tego. jest przodem...

Radian MA certyfikaty i testy- tylko, że amerykańskie. Co dla mnie wręcz jest na plus. Bo amerykanie jednak są bardziej do przodu z bezpieczeństwem niż europejczycy. Ale zmienia się to. Choćby sam fakt, że w sklepach są foteliki takie jak Mobi MC. Dwa lata temu nikt o takich fotelikach w sklepach nie słyszał. Serio.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości