Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

08 lut 2011, 10:07

hej

Lady - ja tez juz wcisnełam ciazowe - w stare rurki wejde jeszcze - ale ciasno pod brzuchem - bo one z niskim stanem - ja mam wrzucone 3,5 -4 kilo ... i koniec zaraz 4 m-ca .. wiec chyb nie jest zle? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

08 lut 2011, 11:31

Witam.
a i ruchy tez juz powoli czuje, nie jakos mocno i regularnie
a ja nie czuję jeszcze hm .... za tydzien w końcu ide do gina to wszystko się wyjaśni.
Mi strasznie urosły cycki i stałam się obszerniejsza w plecach, no ale cycki to waża tak na oko razem ponad kilogram!! Juz mi się w ręce nie mieszczą.

[ Dodano: 2011-02-08, 10:32 ]
3,5 -4 kilo ... i koniec zaraz 4 m-ca .. wiec chyb nie jest zle?
ja 3 kg miałam miesiąc temu , ciekawe ile teraz i przybyło? Dowiem się za miesiąć.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

08 lut 2011, 20:53

Cześć dziewczynki, ja sie czuje dzisiaj dziwnie - jak nadmuchana od środka. taka cięzka! Tu mnie szczyka, tam mnie jakos szczyka....
Pewnie sie już pytałam, ale spytam jeszcze raz bo kurde nic nie pamietam. Niedługo zapomne własnej głowy - kiedy brać ten magnez i wapno??? I czy któras z Was zna cos gdzie jest jedno z drugim w jednej tabletce (cos jak z AMWAY) ja to brałam w pierwszej ciązy. Hmmm...tylko własnie czytając różne fora i dyskusje na necie, zwątpiłam czy to nie były puste witaminy. Rzekomo (nie wiedziałam o tym) magnez miedzy innymi zapobiega niskiej wadze urodzeniowej :ico_szoking: A mój Dominik był taki malutki, chociaz nie wcześniak. Już nie kupie teraz z amway tego samego.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

08 lut 2011, 21:50

beti ja nie biore nic poza Feminatalem i w sumie nie planuje nic innego, stosuje to co w ciazy z Mila, wszystko bylo ok, wiec teraz tez bedzie :-)

gosia to my podobie sie trzymiemy, ja zaczynalam z 62, na ost wizycie mialam 64, wiec kg na wizyte :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

09 lut 2011, 11:34

Witam! Mnie ostatnio często głowa boli, a nie chce za bardzo brać leków, żeby nie zaszkodzić. Sama już nie wiem o co chodzi, ale to pewnie przez te zmiany pogody :ico_placzek:
A co do kilogramów, to w sumie u mnie się wyrównało, na początku ciąży 53kg, potem kilo do tyłu, a teraz kilo do przodu więc w sumie mam pierwszy tydzień 4miesiąca i wagę wyjściową. Trochę się martwię, że jak nagle mi urośnie brzuch to będę miała jakieś rozstępy itp. Dlatego wolałabym stopniowo przybierać na wadze i w obwodzie ... no ale cóż nie mam na to wpływu... pozdrawiam

madziakitowska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 11:02

09 lut 2011, 11:45

Witam Mamusie ;-) Zajrzałam tu dzisiaj buszując po necie i natchnełam sie na to forum ;-) Ja mam termin na 7sierpnia :-) Czuje się dobrze, brzuszek rosnie dosc szybko(dziwne bo w pierwszej ciazy az tak syzbko nie rosł) i mega ochota na slodkie. Czyżby druga dziewczynka? Bo mam juz 2 letnia córke :) Moj mąż chciałby syna a ja mimo wszystko druga córcie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

09 lut 2011, 13:08

jak nadmuchana od środka. taka cięzka!

o maskara ja dzisiaj mam to samo i wogóle to nic mi się niechce. A tak poza tym to niektóre dolegliwości mi p
jawiły sie inne i tak np : codziennie wieczorami boli mnie bardzo głowa, zgaaga prawie od wszystkiego no i okropne zaparcia.
beti ja nie biore nic poza Feminatalem

ja tak samo i nie zamierzam nic innego brać do końca ciązy pozostanę przy feminatalu.
Witam Mamusie Zajrzałam tu dzisiaj buszując po necie i natchnełam sie na to forum

witaj u nas i fajnie, że nas przybywa.
brzuszek rosnie dosc szybko(dziwne bo w pierwszej ciazy az tak syzbko nie rosł
no to tak jak u nas tutaj tych co są w drugiej ciąży.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

09 lut 2011, 20:17

madziakitowska witaj w najlepszym towarzystwie na świecie! :ico_brawa_01:
zirafka mów mi tu co Ty robisz, jak masz takie wzdęcia i od czego to k...wa jest :ico_sorki: Nie pamietam, żebym takie mega wzdęcia miała w pierwszej ciązy. Dzisiaj naprawde było fatalnie, az mnie bolał brzuch i skóra. Wracam z pracy i nie moge kurtki dopiąc, która normalnie jest jeszcze luźna. Potem zaprosił mnie kibelek na luźne posiedzenie :ico_oczko:
ladybird23,zirafka a macie tez ten podwójny zestaw - to znaczy tabletka i te omega3?

madziakitowska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 11:02

09 lut 2011, 21:38

Dziękuje za miłe przyjęcie :) Mam do Was takie pytanie słyszałam że w drugiej ciąży też szybciej wyczuwa się ruchy dziecka? Czy to prawda? u mnie w piątek będzie 14tydzień i dalej nic :( nie wiem czy wszystko jest ok, no ale w piątek też idę do gin na USG więc zobaczymy

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

09 lut 2011, 23:17

Hej!! Bartuś mi się rozchorował i nie miałam jak do Was zajrzeć!!!
Dzięki że mnie przyjęłyście!!! :ico_haha_01: :-D :ico_sorki:
ladybird23, beti, zirafka, no kurde, mialam cesarkę, ale pełna optymizmu poszlam rodzić do naszego szpitala miejskiego, bo myślałam że szybciutko urodzę i spoko, a tam usg jakieś do bani i ocenili mi Bartka na 3700 o doszli do wniosku że poradzę sobie. 13 godzin pożniej dalej nie urodziłam a rozwarcie mialam 3 cm mimo podawania oksytocyny przez cały dzień~!! Już miałam dość normalnie. Dobrze ze wody już odeszly mi dużo wcześniej bo łaskawie nie chcieli już ryzykować, ale lekarkę to miałam taką chamską ze wyzywała mnie że mi się rodzić nie chce, ze sama się nastawiłam na cesarkę i to moja wina!! :ico_zly: Ale w końcu się zlitowali i zrobili cesarę. Jak zobaczyli jaki jest duży to widziałam że byla bardzo zaskoczona. Ja nie mialam porównania wiec wydawalo mi się że malutki, ale już na sali widziałam 2 dzieciaczki innych dziewczyn i zobaczyla że mój wygląda jakby mial ze 3 miesiące!! Moj mąż mi się zapytał czy aby nie zrobiliśmy go wcześniej i nie przenosiłam hahahaha, jak słonica!!! :ico_brawa_01: :-D :ico_haha_01: :ico_sorki:
Nie chciało mi się wcale drugiego dziecka po takich ekstremalnych przeżyciach ale po 3 latach zaczęłam myśleć no i jak we wrześniu dostałam umowę na 2 lata w pracy to zaczeliśmy starania, po 3 miesiącch sie udało!!
Próbowaliśmy "robić" dziewczynkę, byłam na obserwacji cyklu ale lekarz mnie nastraszył że cykl mam bezowulacyjny i jak powtórzy sie to za miesiac to bedą leki. Czekałam na okres i już się nie doczekałam!! :-D 2 krechy na teście bardzo mnie zdziwiły. Ale przez to nie wiem kiedy doszlo do zapłodnienia i czy udalo się wszczelić przed owulacją... No cóż zobaczymy, ale boję się spytać o plec dzieciątka, moze poczekam do porodu...
zirafka, to co spotkało Twoją szwagierkę to najgorszy scenariusz z mozliwych... Biedulka, tego lekarza to powinno się rozstrzelać!! Niech sam sobie urodzi 5 kilowa piłkę jak jest taki mądry! To cud że chciała drugie dziecko. Ale to napawa mnie optymizmen ze drugie dziecko nie musi być tak duże jak pierwsze!!!!! Dzięki!!! :ico_sorki:
Piszecie ciągle o jedzonku, ja tez tylko myśle o papu, a lekarz kazał uważac na węglowodany, soki, owoce, no i słodycze, bo to wplywa na masę dziecka! Cholipcia, to co mam jeść!!??
Odkąd mdłości minęły i wymioty (wieczorne!) to mam ciągle jakieś smaczki, ale tak jak wy też mnie odrzuciło od mięsa, wolę zupki, szczególnie barszczyk! A ostatnio pojechaliśmy z mężem do Mc Donaldsa i po zjedzeniu zestawu zażyczyłam sobie lody z karmelem!! Rozpusta!!!
Teraz mam 1,5 kg na plusie, ale ja jestem dopiero w 12 tygodniu.
beti, kobieto, dzięki, moze coś w tym jest żeby pić dużo wody... Nie zaszkodzi spróbować!! {óki co nie mam ochoty na picie, herbaty mi nie smakują, soki do nich też, miód nawet mi się znudzil, nie mowiąc o cukrze, ble!! Rozcieńczam soczki synka i to piję, ale teraz spróbuję pić wodę!!
Dziewczyny, ale Wy miałyście drobniutki te Wasze dzieciaczki, no szok!! Co Wy robiłyście??
spodnie ciążowe ja jeszcze nie noszę, lae nie dopinam spodni normalnych, ciśnie mnie w brzuch. Mam na gumce! Brzuch mam spory ale tak foremnie, przy bartusiu miałam dół brzucha tylko ( i to dopiero chyba w 5 miesiacu) a teraz już od góry mi się powiększył, w sobotę zacznę juz 4 miesiąc, jak ten czas leci!!
madziakitowska, powiem ci że przy pierwszym dziecku poczułam w 18 tygodniu, teraz spodziewam się wcześniej. Czasem mam wrażenie że już jakieś motylki cośtam się rusza, ale to może ruchy jelit, hihihi, choć na ostatnim usg 31 stycznia zobaczyłam jak dzidzia szaleje, myślałam ze psdnę!! Normalnie dyskoteka, rączkami i nóżkami tak ruszało i wygięcie ciałka w tył jakby włosami do wtylu!!! Śmiać mi się chcialo. Znów pewnie będzie ruchliwa "bestyjka", bo syncio to szalał, do końca ciąży, ale jak był już wielki to bolało na potęgę, nie mogłam się ruszać!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość