Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

10 lut 2011, 14:19

zirafka mów mi tu co Ty robisz, jak masz takie wzdęcia i od czego to k...wa jest

nic nie robię i puszczam bąki po kryjomu :ico_wstydzioch: dzisiaj jest o niebo lepiej ale nie jadłam jabłek i zaczynam podejrzewac, że to od tych cholernych jabłek :ico_szoking: mąz się wkurza ale co na to poradzę :-D jak jest to niezależne odemnie, alwe najgorsze w tym wszystkim sa moje zaparcia bo naprawde mam z tym spory problem :ico_olaboga: ile ja sioę musze namęczyć i nasiedziec, żeby cos urobić to szok!!!!!
a macie tez ten podwójny zestaw - to znaczy tabletka i te omega3?
ja mam zwykły bez niczego!
Mam do Was takie pytanie słyszałam że w drugiej ciąży też szybciej wyczuwa się ruchy dziecka?
ja o tym nie słyszałam , słyszałam tylko, że szybciej rośnie brzucholek.
u mnie w piątek będzie 14tydzień i dalej nic


a ja juz prawie 17 tydz i tez nic i troche mnie to tez niepokoi.... we wtorek mam wizyte więc wszystko sie wyjasni. Pamiętam , że jak by łam z Kubusiem w ciąży to zaczęłam czuc jego ruchy poźno bo gdzieś po 20 tyg.

[ Dodano: 2011-02-10, 13:20 ]
lody z karmelem!!

ale narobiłas mi smaka... ja bardzo często sięgam tej zimny po lody :ico_oczko:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

10 lut 2011, 15:50

spokojnie, moj gin powiedzial mi ze ok 20 tyg spokojnie bede juz czula ruchy, tzn mi sie wydaje ze mnie czasem moja corcia kopnie od srodka, wrazenie mam czasem jakby przeplynela sie w brzuchu :-D nie czesto, nie jakos regularnie, ale jak spokojnie leze, odpoczywam to najczesciej cos poczuje :-) a slyszalam o tym, ze szybciej mozna czuc dziecko, ale nie wiem czy to prawda :ico_noniewiem: natomiast to ze brzuch szybciej rosnie to wiem z wlasnego przykladu :-)

a wzdecia..matko, mialam na poczatku ciazy, mialam straszne nawet jeszcze przed, jak na tescie nic nie wykazywalo, i nie wiedzialam od czego, ale wtedy najlepiej robilo potocznie mowiac wypierdzenie :ico_wstydzioch:
a jablka mnie zawsze wzdymaly, w zasadzie z tego powodu nie czesto je jadlam, a teraz w ciazy na mnie tak drastycznie nie dzialaja, tylko wzmaga sie moj apetyt :ico_noniewiem:

martuśka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:41

10 lut 2011, 16:21

he. czesc. Wizyta u gniekologa zaa... pokazal mi tylko zdjecie ipowiedzial wszystko dobrze. nic nie zmierzyl nic nie posluchal .naszczescie ide na prenatalne za 5 dni! Niby powinno sie je zrobic 11-14 tydzien a moj lekarz powiedzial ze moje dziecko (12 tydzien) jest juz za duze na to badanie wiec proponuje mi zrobic w 20 tygodniu;/ dziwne no ale... i tak pojde teraz.. Wiecie co.. planowany slub byl ladnie piekne. okazalo sie ze bede wchodzic w 6 miesiac, kiedy bede wychodzic za maz.Zalamka bo chcialam ladnie wygladac a tu pewnie brzuszek juz bedzie niczego sobie!cała Suknie trzebabylo zmienic.mam nastroje takie ze wszedzie i o wszystko becze !! to dopiero bedzie !!Byle dobrze sie czuc i wytrzymac cala noc...ja do tej pory nic nie przytylam, wymioty chyba to sprawiaja brzucha nie widac. he.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

10 lut 2011, 20:44

Oooo jak sie laski rozpisały, aż miło zajrzec i poczytac :-D
Chyba wiem, co mnie wczoraj chciało usmiercić tymi bąkami i rozdęciem! Dziewczyny nie jedzcie suszonych owoców!!! :ico_sorki: Koleżanka mnie dzisiaj uświadomiła, że chyba zwariowałam, że zeżarłam suszone morele. Wiecie co, czuje od środka lekkie jakby pukanie jak sie za mocno schyle - coś na zasadzie: nie schylaj sie bo mi tu ciasno sie robi. No chyba że dalej mam te :ico_noniewiem: wzdęcia

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 lut 2011, 08:48

coś na zasadzie: nie schylaj sie bo mi tu ciasno sie robi
ja mam to samo i jeszcze jak dłużej posiedze w jednej pozycji. A dzisiaj strasznie mnie boli brzuch tak kłójei tak mi dzisiaj go wywaliło, ze ledwo siedze w pracy , w kazym bądź razie siedzę z rozpiętym rozporkiem bo inaczej nie da rady, Niewiem jak pójdę dziś do dentysty.....
Ale powiem wam, ze ten ból jest taki dziwny, bo nie cały czas tylko co jakies 2,3 minuty.
A no i nie moge jeśc kiwi bo tak mnie wczoraj przeczyściło, ze myślałam, ze sie skończę w kiblu.... no tragedie przeszłam ufff zmęczona dzisiaj jestem i chyba wezme pół urlopu i pójdę do domu poleżeć w spokoju.....

madziakitowska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2011, 11:02

11 lut 2011, 10:05

Od którego tyg ciąży poznaje się płeć dziecka?Idę niedługo na wizytę i się zastanawiam czy się dowiem ;) przypomnę że to 14tydz, jak myślicie??

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 lut 2011, 10:44

zależy od usg. Mi w 14tygodniu nic nie powiedzieli. Teraz pójdę w 20 to pewnie już się dowiem. A co do pukania bo za ciasno, mam to samo. I co ciekawe jak leże płasko to czuje w okolicach macicy takie nierówności jak głaszcze, coś jakbym wyczuwała gdzie ma główke, albo może mamie nonono wypina łobuz. Mam tak bo nadal jestem dość płaska a dzidzia rośnie i rośnie. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 lut 2011, 10:44

Od którego tyg ciąży poznaje się płeć dziecka?Idę niedługo na wizytę i się zastanawiam czy się dowiem ;) przypomnę że to 14tydz, jak myślicie??
to zalezy od wielu czynników... np od jakości sprzętu Twojego lekarza, od tego jak dziecko jest ułozone, Ja np dopiero w 6 miesiącu dowiedziałam sie , ze będę miała synka bo przez ten cały czas nie chciał nic pokazac..... ale wiem, że dziewczyny na naszym watku juz wiedza co będą miały, ja iide we wtorek do mojego gina i będę miała robione usg ale on nie ma najlepszej jakości sprzetu więc pewnie nie mam na co liczyc....

[ Dodano: 2011-02-11, 09:46 ]
Mam tak bo nadal jestem dość płaska a dzidzia rośnie i rośnie.

ja miałam podobnie w pierwszej ciąży, bo byłam dość szczupła i ten mój brzuch nie za bardzo chciał się rozciągac i w sumie to dzidzia się u mnie gniotła... i nawet jak się urodził to miał w główce odgnieciona rączkę bo nie miał po prostu miejsca, żeby swobodnie się tam poruszać. , tak mi wytłumaczyli w szpitalu , ale szybko to znikło.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 lut 2011, 13:21

martuśka
Wizyta u gniekologa zaa... pokazal mi tylko zdjecie ipowiedzial wszystko dobrze. nic nie zmierzyl nic nie posluchal .naszczescie ide na prenatalne za 5 dni!
To bądź dobrej mysli, wszystko na pewno Ok! A po co robisz te prenatalne, a właściwie które inwazyjne czy nie inwazyjne. Bo prenatalne jakos kojarza mi sie z konkretnymi :-)
zirafka
A dzisiaj strasznie mnie boli brzuch tak kłójei tak mi dzisiaj wywaliło
U mnie to samo, jak tylko jestem za bardzo aktywna (np. chciałam dzisiaj podłogi pomyć przysłowiową ściera na kolanach) Przed kompem tez za długo nie posiedze niestety.

madziakitowska dokładnie zależy od sprzętu i ułożenia dziecka. Przy pierwszej ciązy juz wiedziałam na chwile obecna kto tam w brzuszku siedzi. Teraz mam nadzieję się dowiedziec w poniedziałek dopiero. :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

11 lut 2011, 13:27

Teraz mam nadzieję się dowiedziec w poniedziałek dopiero
no ja wizyte mam we wtorek i przy odrobinie szczęścia moze tez mi sie uda, w końcu to juz będzie 17 tydzień a u Ciebie z nowu suwaczek zaszalał :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość