Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

15 lut 2011, 14:51

mania6891, Jasiu słodki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pinko, przybornik pierwsza klasa, masz Ty babo talent :ico_brawa_01:
nie słuchaj ludzi, jak Ci mówią, że masz za mało pokarmu.
słuchaj tego co Ci mówi Twoja intuicja. Warto walczyć o karmienie, nawet jakbyś miała cały dzień poświęcić na rozhulanie produkcji mleka to warto!! A taki malutki dzidziuś ma malutką pojemność brzuszka, więc też nie potrzebuje od razu nie wiadomo ile. Trzymam kciuki żeby się udało

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

15 lut 2011, 16:17

Pinko, super ten przybornik, ja mam kupiony, ale miejsca w nim duuuużo mniej niestety :-D
@gniecha to widzę, że Ciebie już na poważnie bierze :ico_brawa_01:
No tak .... teraz to ja się obawiam, że sama z brzuszkiem zostanę :ico_oczko:

Z tym karmieniem to racja, że na początku to cały czas dzieci chcą u cyca wisieć, mały brzuszek i wyczerpujące jest to ciągnięcie, więc szybko przysypiają. Kończy się to na tym, że mamy wrażenie że w ogóle od piersi nie odchodzi. Dlatego często mamy odchodzą od naturalnego karmienia, bo czują zbytnie uwiązanie. Ale wybór należy do każdego - i żadna decyzja nie jest zła - bo niezadowolona mama to nic dobrego :ico_oczko: Ja oczywiście jestem za naturalnym i liczę się z tym wiszeniem przy piersi, bo tak było i przy Oliwce. Ale jak się to wszystko ureguluje to jaka wygoda i oszczędności, poza oczywistą korzyścią dla dziecka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

15 lut 2011, 16:41

A ja właśnie od 11h10 odliczam czas między skurczami zobaczymy co to tym razem wyjdzie
to trzymam kciuki i czekamy na informacje :-D

Dzięki dziewczyny za pochwały pod adresem przybornika, rzeczywiście kieszenie ma spore, bo takie chciałam ;-) Ale jak mu się przyjrzeć z bliska to nie jest idealnie uszyty, jak wcześniej nie szyłam niczego takiego, więc to mój pierwszy raz :ico_wstydzioch: Jak na moje potrzeby jest idealny, a nie musi być przecież pieknie i fachowo zrobiony ;-) ważne, że nie wygląda źle.

Mój mężulo zabrał dzisiaj znów Ulę na spacer, więc mogę odpocząć. Ja mam też dzisiaj więcej skurczy niż zwykle, ale nie sa regularne a i ich siła jest różna. W piątek mam następne KTG.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

15 lut 2011, 17:54

eh położyłam sie na małą drzemkę i wszystko przeszło teraz mam skurcze ,ale nieregularne więc b@siu nie zostaniesz sama zobacz jak u mani było wszyscy myśleli ,że pierwsza się rozpakuje i jak się to ciągnęło??
pinko ja też nie szyję tak jak ze sklepu he he ,ale ważne ,że wygląda nieżle i się nie pruje po pierwszym użyciu ha ha mi się bardzo podoba

Awatar użytkownika
anijka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

15 lut 2011, 18:22

witam ja na chwilkę wielkie kciukiki za te co zostały na polu bitwy no i gratulację dla Mani i Martynki!!!!!!!!!1śliczne dzieciaczki!!!!!!
u nas porósd tragedia....rodziłąm na sucho bez wód plodowych bo odeszły mi o 8 rano a urodziłąm dopiero o 23.20 i juz nic nie było...ale reszte opowiem jak już wszystkien urodzą :ico_oczko:

moja je i śpi ale więcej je....non stop cyc...czuje się jak krowa dojna a mleka mam chyba tyle żeby się ona najadła bo nie mam jakiejśulewy z piersi jak oje sąsiadki z sali...byłyśmy tydz w szpitalu bo mała ytak jak Mikołaj miała zatrudzie wewnątrz maciczne i dostała antybiotyk...biedna teraz ma cale rączki pokłute...ale teraz już jesteśmy w domu Miki non stop całuje mała ale niestety ma zrywy nie grzeczności ale całe szczęście nie w stronę małej tylko ogólnie..może to to że siedzi od tyg w domu bo chory....
ok tyle u mnie idę was poczyrtać na ile mida moja córcia..

a oto nasza Kornelia

Obrazek

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

15 lut 2011, 18:33

anijka, Piękna Kornelka mi tam opowiadanie o porodach nie przeskadza bo ja to drugi raz po za tym swoją tragedię w postaci ciężkiego porodu już przeyłam a wiem ,że nie ma dwóch takich samych więc możesz opowiadać (ale ja mówię za siebie) :-D A ja jakoś słabo się czuję ciężko mi siedzieć bo mam wrażenie ,że siedzę dziecku na głowie- dziwny ból Oho znów skurcz idę pilnować i zapisywać potem te godziny swojej gin pokażę ciekawe co powie ha ha

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

15 lut 2011, 19:01

@gniecha, to może Ty spać nie powinnaś chodzić ;-) już myślałam, że ci się zacznie na całego :-D
anijka, śliczności córcia :ico_brawa_01: bidulka też miała ciężki początek, ale teraz będzie już tylko lepiej :ico_sorki: Synuś na pewno się nudzi w domku i stąd jego zachowanie, roznosi go :-) Co do porodu, to mnie też nic nie przerazi, mój też był okropny, wspomnienia mam ciągle i pamiętam, więc jak dla mnie możesz pisać ;-)

A jak odczuwacie skurcze? Bo ja nie wiem czy swoje dobrze odczytuję. Co jakiś czas boli mnie mocno podbrzusze, jak w czasie miesiączki, ból jet chwilowy i przechodzi i za jakiś czas znowu to samo. Czy to są już skurcze? Wybaczcie, że tak pytam, ale z Ulą tego nie miałam i czuję się niezbyt pewnie.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

15 lut 2011, 20:07

hej

widzę w pl ostre mrozy :ico_szoking:
a u nas tak w miarę ciepło w porównaniu do pl bo -5st , ale za to tak sypie, taka zawierucha :ico_szoking:

dziś była u nas siostra z przychodni, popytała co u nas, czy wszytko ok, czy się dobrze czuję, czy się wysypiam, posiedziała z poło godziny i poszła, powiedziała bym w poniedziałek przyjechała do przychodni to zważą Nell i sprawdzą czy przybiera na wadzę, ja wiem , że przybiera bo mam dużo mleka , a Nell pije co 3-4h po 60-80ml, więc reszta stoi w lodówce :-)

Tynusz dziewczyny już wszytko napisały , o przystawianiu do cysia, rób to jak najczęściej się da , praktycznie 24h/ dobę :ico_oczko: , no ale warto, mleczko samo się naprodukuję, bo jak dasz sztuczne to ona nie będzie często wisieć na cycu, nie będzie ciągnęła bo już się sztucznym naje i wtedy nie zwiększy ci się szybko produkcja, najważniejsze , że umie ssać i ładnie ciągnie cyca :ico_sorki: :ico_sorki:
ja jestem zwolenniczką karmienia piersią, tylko niestety teraz nie jest mi to dane :ico_placzek: bardzo bardzo nad tym ubolewam :ico_placzek: więc trzymam za was kciuki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: by szybko się wszystko unormowało :ico_sorki:

mania śliczny Jasio :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a powiedz jaki obwód główki miał jak się urodził, że cie tak strasznie rozerwało
ja jak widzialm swój wykres porodu to o 24 miałam 3cm, o 1.50 5cm , o 2.25 10cm , i 2.27 Nell na świecie, więc te ostatnie 35 min były ciężkie 5cm w 35min :ico_olaboga: brak czasu na złapanie oddechu

Agniecha tak sie skurcze ci rozkręcają, że na prawdę szykuj sie na czwartek na porodówkę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Pinko śliczna kołyska :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pięknie to uszyłaś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ok, ja zmykam bo mleczko trzeba odciągnąć :-)

[ Dodano: 2011-02-15, 19:35 ]
wpis zrobiłam jak co to zapraszam :)
www.ksyniaki.dzidzi.pl

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

15 lut 2011, 20:47

b@sia, jeszcze ja zostałam i nic nie zapowiada porodówki :ico_noniewiem: jutro na 17,30 idę do gienka, ciekawe co powie?
Czuję się jakbym od zawsze miała taki wielki brzuchol i nawet jakoś przestała mi ta ciąża ciążyć :-D staram się nie myśleć o skurczach.. pewnie tych właściwych nie przegapię
Nie wiem czy Wam pisałam że kupiłam sobie robota kuchennego - zelmer fenomen -dzisiaj właśnie byłam po odbiór, bo nie mieli w sklepie takiego modelu jak chciałam. Cieszę się z niego bardzo :-D i zrobiłam dzisiaj sok na uzdrowienie - mam nadzieję że jutro będę zdrowa.

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

15 lut 2011, 20:53

a u nas tak w miarę ciepło w porównaniu do pl bo -5st
A u nas 8 na plusie :ico_brawa_01: jak nie pada i nie wieje to prawdziwa wiosna.
Manenka to fakt, że niektórzy nie mają wyboru jeśli chodzi o karmienie, ale Ty sobie świetnie radzisz, bo i tak podajesz swoje :ico_brawa_01:
AniaZaba wiem wiem, ale to ta końcówka się zbliża to marudzić zaczynam :ico_oczko: no i im póżniej urodzę, tym krócej pomoc będzie :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość