Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

23 lut 2011, 17:39

patrycja_g nie zmusisz swojego żeby wyjechał skoro chce zostać to niech cię pilnuje :ico_oczko: ale przy cc chyba też już może być ojciec dziecka :ico_noniewiem:
Nie we wszystkich szpitalach, niestety.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 lut 2011, 17:40

patrycja_g to szkoda,że u was tego nie ma :ico_sorki:
Nie we wszystkich szpitalach, niestety.
a ja myślałam,że już we wszystkich tak jest :ico_sorki:

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

23 lut 2011, 17:45

aniawlkp86, u nas to niestety jeszcze wiek wstecz jestesmy. Znieczulenie tez wycofuja bo za drogie

A propo drozyzny to przezylam dzis szok jak z osrodka weszlam prosto do piekarni i maly chleb ktory my zawsze kupujemy a w piatek kosztowal jeszcze 2.90 zl dzis jest juz po 3.40. Z nas sciagaja ale zeby cos komus dac to sepia wszedzie

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 lut 2011, 17:47

maly chleb ktory my zawsze kupujemy a w piatek kosztowal jeszcze 2.90 zl dzis jest juz po 3.40.
to ładnie podskoczył do góry :ico_sorki:
ja mężowi chleb jakiś inny kupuje niż sobie (bo on się takim zwykłym nie naje) to jak kosztował 3 zł tak teraz 3.75 zł :ico_olaboga:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

23 lut 2011, 17:53

aniawlkp86, u nas to niestety jeszcze wiek wstecz jestesmy. Znieczulenie tez wycofuja bo za drogie
Wiek? ja czasami mam wrażenie że nawet 2. Znieczulenie jest ale musisz mieć wskazanie medyczne do jego podania-cokolwiek to znaczy, bo jakie można mieć wskazania medyczne do znieczulenia. Każdy ma inną detekcję bólu. Zawsze myślałam, że jak boli to mogę dostać znieczulenie tak jak u stomatologa.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 lut 2011, 18:16

cześć :-D

Zoolaza studniówkę :ico_brawa_01: nie dziwię się, że się na mamę wkurzyłaś :ico_sorki: ja od mojej mamy często jako dziecko dostawałam po tyłku, a to była tylko oznaka słabości, a rezultat i tak nie był osiągnięty :ico_oczko: dlatego wiem, że nawet klapsy są bez sensu, nic nie dają.

Wiola super, że Filipkowi już lepiej :ico_brawa_01:

Koroneczko czekam na wieści z wizyty :-D i poproszę o przepis Twojego dzisiejszego obiadu :-D napisałaś o polewce, ja się czaję, żeby zrobić, ale czekam jak mojego męża nie będzie, bo jego sam zapach o mdłości przyprawia :ico_haha_01:

Ania z tym oddychaniem w czasie porodu to pewnie różnie bywa :ico_oczko:

Murchinson mnie teściowa rozlicza, pracowała wiele lat jako księgowa, mojego męża jego księgowy, ale niestety zwrotu nie mamy :ico_noniewiem:

Nowa moja chrześnica szaleje za pet shopami :-D i hannah montana cały czas na tapecie :ico_oczko:

Emilia wagą się nie przejmuj, bo teraz może Ci się zatrzymać. Ja przybieram regularnie, teraz mam już chyba 8kg na plusie, mam tylko nadzieję, że nie dociągnę do 20 albo 30kg jak inne kobitki w mojej rodzinie :ico_sorki:

Patrycja dobrze, że chociaż wyniki masz ok :ico_brawa_01: jeżeli ta kolka nie ustąpi, to możesz mieć jednak wcześniejszy poród?

[ Dodano: 2011-02-23, 17:18 ]
a widziałam, że o znieczuleniu piszecie, ja nie wiem czemu szpitale tak się opierają przed podaniem, skoro NFZ im zwraca :ico_noniewiem: oglądałam program z kobietą, która pracuje w biurze rzecznika praw pacjenta i mówiła, że szpitalom zwraca się koszty znieczulenia :ico_noniewiem:

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

23 lut 2011, 18:22

markotka, nie wiem, wlasciwie na usg powiedzial ze z ciaza jest wszystko w porzadku i zagrozenia wczesniejszym porodem nie ma ale nie rozmawialismy co jak bole nie ustapia
Wiek? ja czasami mam wrażenie że nawet 2.
Masz racje. Ja zawsze myslalam podobnie. Indywidualna sprawa kazdej kobiety czy chce czy nie. No ale to jest "wyrownywanie szans" bo biednej kobiety na znieczulenie nie bedzie stac a bogata obok bedzie spokojnie rodzic :ico_puknij: glupie myslenie. Ja bym i tak znieczulenia nie wziela bo zewnatrzoponowe jest dla mnie ryzykiem po osmiu nakluciach ledzwiowych. Wolalabym sie jednak pomeczyc ale nie rozumiem dlaczego inni nie maja prawa wyboru i ze nie mozna im ulzyc w tak ciezkich chwilach

[ Dodano: 2011-02-23, 17:23 ]
markotka, podobno juz maja wlasnie nie zwracac

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 lut 2011, 18:44

Patrycja jeszcze w ubiegłym roku szpitale pobierały opłaty za ZZO od kobiet rodzących i dodatkowo NFZ im zwracał, więc nie każdą kobietę było na to stać. Teraz już szpitalom zabroniono pobierać podwójną opłatę i nie chcą znieczulenia podawać wcale, tłumacząc się zbyt małą ilością anestezjologów :ico_olaboga:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

23 lut 2011, 18:47

a widziałam, że o znieczuleniu piszecie, ja nie wiem czemu szpitale tak się opierają przed podaniem, skoro NFZ im zwraca :ico_noniewiem: oglądałam program z kobietą, która pracuje w biurze rzecznika praw pacjenta i mówiła, że szpitalom zwraca się koszty znieczulenia :ico_noniewiem:
Tak ale tylko wtedy jak są wskazania medyczne do znieczulenia. Niby nadużywano i dlatego teraz tak wymagają. W łódzkiej gazecie był artykuł o znieczuleniach w lokalnych szpitalach i wyliczono, że poród bez kosztuje 200zł, a ze znieczuleniem 1500zł. Ja osobiście tego nie rozumiem bo przecież cały personel medyczny (gin., położna, anastezjolog) ma etat w szpitalu i nie ważne czy podaje znieczulenie czy nie, to i tak dostają to samo wynagrodzenie i dodatkowo kosztów nie generują.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 lut 2011, 19:25

Murchinson ja też tego nie rozumiem :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość