Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

02 mar 2011, 09:03

Pewnie większość z Was już czuje jak maluszki się ruszają??? Ja poczułam 22 lutego, był to 16 tydzień ciąży i tak jak mówią w drugiej ciąży da się wyczuć wcześniej
no i tu Cię zadziwię bo ja jeszcze nic nie czuje i troche zaczyna mnie to martwić....., z Kuba zaczęłam czuc w 20 tygodniu a teraz jeszcze nic... w poniedzialaek ide na usg i mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i rozwieje moje wątpliwości i niepokoje.... o kurcze teraz cos poczułam ale fajne uczucie, hm chyba dzidzi przeczuło, ż episze o nim i dało kopniaka, ale fajnie!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

02 mar 2011, 10:09

Zirafka- no to gratuluje pierwszysch ruchów drugiego maleństwa :ico_brawa_01:
Martasz - witaj w naszym gronie :ico_brawa_01: To będzie Wasze pierwsze dzieciątko?

Karolina1980
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 278
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:49

02 mar 2011, 11:01

Witam wszystkie mamusie
Dobrze że już lepiej się czujecie i że jesteście w domku.
Jak was czytam to myślę sobie że ja to jakiś leń jestem bo mi już się pracować nie chcę 15.03 mam wizytę u gina i powiedział że sprawdzi kto tam siedzi u mnie w brzusiu, który rośnie jak szalony może dlatego że to trzecia ciąża. Ja nie czuję jeszcze ruchów może to i dobrze bo dzidziuś jeszcze malutki jest.
A lenia mam tak wielkiego że już chyba poproszę lekarza o zwolnienie. oczywiście zobowiązałam się że będę pracować do czerwca ale na pewno nie 8 h za biurkiem jeszcze nie zgłupiałam. zresztą przyjdą wakacje i przydało by się poświęcić troszkę czasu dzieciom. :ico_puknij:

co ja mam robić ze swoją apatią do świata!!!! Pomocy macie jakieś sposoby?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

02 mar 2011, 11:10

Ja nie czuję jeszcze ruchów

no to Ty dopiero jesteś w 15 tg to masz jeszcze czas.
co ja mam robić ze swoją apatią do świata!!!! Pomocy macie jakieś sposoby?
niewiem może to, że niedlugo juz wiosna przyjdzie to Cię ozywi i doda energii. Mi tez kochana nie chce sie juz chodzic do pracy ale głupio tak juz iśc na zwolnienie, skoro wszelkie dolegliwości mi na nszczęście minęły... i co zauważyłam? , że im więcej mam ruchu tym mam więcej energii i duzo lepiej sie czuję.... dzisiaj idziemy na basen całą rodzinką.... i juz sama myśl o tym mnie cieszy i nie moge sie doczekac...

Karolina1980
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 278
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:49

02 mar 2011, 11:22

Zirafka ja porostu znam siebie i wiem że w ciąży jestem okrutna dla siebie i świata nienawidzę tego stanu za to po porodzie czuję się jak nowo narodzona łagodnieje i się uśmiecham. Może hormony i moje złe samopoczucie tak mnie nastrajają na pełną apatii i narzekań kobietę której się nic nie chce. :ico_placzek: :ico_placzek:
Za to efekt ciążowy czyli dzidzia poprawia mi humor :-D i ciekawe co tam siedzi.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

02 mar 2011, 12:57

Zirafka ja porostu znam siebie i wiem że w ciąży jestem okrutna dla siebie i świata nienawidzę tego stanu za to po porodzie czuję się jak nowo narodzona łagodnieje i się uśmiecham.
ja nie lubię patrzec do lusterka jak jestem w ciązy bo wyglądam mało atrakcyjnie i do tego jeszcze te dodatkowe kilogramy uff.... ale wczoraj mąz mi powiedział, że ładnie wyglądam i wcale nie jestem gruba tylko taka w sam raz :-D no więc troche mi tym humor poprawił.

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

02 mar 2011, 13:10

tosia, no to super że jesteś już w domku!!!! Dbaj o siebie!!! Gratuluje syncia!! Mam 100% racji z tym że jest to super sprawa ze jeszcze raz zobaczysz na drugim synku słodkie ciuszki do których byłas przyzwyczajona przy Kubusiu!! Sporo zaoszczędzisz!! Ja też mam kilka ulubionych koszulek takich stylizowanych na męskie i super spodenki które nijak nie ubrałabym dla dziewczynki i szkoda trochę, musiałabym się ich pozbyć, także zobaczymy co nam powie lekarz.
Zrobiłam Ci smaka wczoraj!!!?? :-D Wczoraj siedziałąm na różnych stronkach z przepisami i znalazłam ciekawe rzeczy które chciałabym w przyszlym tygodniu poeksperymentować: lazanię szpinakową i pierogi domowej roboty, ruskie i może z soczewicą?? :ico_brawa_01:
Martaszcześć Kobieto!!! Witaj wśród nas!
Karolina1980, ja mam tak samo, jestem nie do zniesienia w tej ciąży, mam mega hormony które szaleją jak opętane!!Przy Bartku byłam znacznie spokojniejsza, oby tylko nie było to zapowiedzią nieznośnego dziecka!! :ico_sorki:
zirafka, ja też jeszcze nie znam płci dziecka, idę teraz w sobotę do lekarza i zastanawiam się czy powie mi już bo zacznę dopiero 16 tydzień. Mój gin ma bardzo dobre usg to jak dzidziuś nie bedzie spać to moze zobaczy?? Co do ruchów to w 14 tyg zaczęłam czuć ale to było wynikiem chyba ustawienia dziecka prostopadle do powłok brzusznych bo potem przestałam, ale od kilku dni znów delikatne przesuwania ale łagodniejsze. Czyli w sumie to nie wiem czy mogę mówić że czuję...
Lece na zakupy, przewietrze syneczka troche bo siedzi w domu już tydzień, kaszel już ustępuje, antybiotyk działa , jutro idę z nim do kontroli!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

02 mar 2011, 20:30

witajcie dziewczyny
no ja po wczorajszej wizycie bardzo dobrze..bedzie corcia, wargi sromowe dokladnie widoczne :-D mozg rozwija sie prawidlowo, dwie pelne polkule, serducho bijace prawidlowo, zoladek caly niczym nie zlepiony (jakies tam medyczne frazesy lekarz uzywal, dla mnie najwazniejsze ze dzidzia polyka wody plodowe i ona laduja w zoladeczku) i pecherz moczowy, ktorym je wydala - caly i prawidlowo funcjonujacy..dwie nozki, dwie raczki, kregoslup caly, mam zdjecia 3D, ale maz musi mi odpalic skaner, to wtedy sie wam pochwale...a juz dzidzia otwiera buzke, m-c temu jeszcze byla zrosnieta i juz bardziej oczka i nosek sa wyrzezbione :-D
ruchy juz czuje teraz coraz bardziej dokladnie, ale ja mam juz 20 tydz i 5 dni, wiec powinny byc odczuwalne coraz bardziej, tym bardziej ze dzidzia juz reaguje na gesty np dotykanie brzusia i glosy, wiec tatus tez moze juz zagadywac zeby rozrozniala glosy :-)
no i mam L4 do 11.03, potem jak bede chciala moge sobie przedluzyc..ale mysle ze wroce normalnie jeszcze do pracy, a w kwietniu moze znow na tydz czy dwa pojde :ico_noniewiem:

zirafka agentka z ciebie, ze jeszcze nikt sie nie domysla :ico_szoking:
u mnie juz brzuch widoczny dosc konkretnie, nabralam od poczatku juz 5 kg, wiec nie da sie tego ukryc, choc mi idzie tylko w brzuch, no i piersi z leksza bardziej spuchniete :-)

tosia super ze juz jestescie w domu i ze sprawy w pracy juz sie same zalatwiaja i mozesz miec spokojna glowe :-)
ja sama nie wiem co bedzie z moja praca jak wroce po macierzynskim, boje sie troche ze ta, ktora wezma na zastepstwo potem bedzie chciala zostac :ico_noniewiem: bo na razie kombinuja czy wziac kogos z zakladu od nas na ten czas na moje miejsce, czy kogos z UP :ico_noniewiem: mam tylko nadzieje ze mnie nie zwolnia, bo z dwojgiem dzieci a jedna wyplata to bedzie z nami krucho :ico_olaboga: nawet nie mysle :ico_chory:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

03 mar 2011, 09:37

mam tylko nadzieje ze mnie nie zwolnia, bo z dwojgiem dzieci a jedna wyplata to bedzie z nami krucho nawet nie mysle
Teoretycznie nie mogą Cię zwolonić, nie mogą Ci zmmniejszyć pensji i zostać przywrócona na to samo lub pokrewne stanowisko. Teoretycznie... Nie wiem jak to jest u Was. ja pracuje w Urzędzie Miasta i jestem dość spokojna o moją posadę, czego i Wam życzę :ico_sorki:
Ladybird- gratuluje córusi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no i wypoczywaj póki czas

Mój poniedziałkowy brzuchol (zdjęcia byle jakie bo robione przeze mnie osobiście telefonem)
[ Dodano: 2011-03-03, 08:45 ]
Obrazek
Obrazek

Coś się pokaszaniło ale zdjęcia są, więc nie poprawiam już

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

03 mar 2011, 11:11

tosia, śliczny brzuszek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Gratuluję drugiego dzidziusia :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość