Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

11 mar 2011, 10:22

aneta11, myślę, że teraz nie masz się czym przejmować. Uważaj tylko na siebie, a na gardło weź tantum verde. Pomaga i jest bezpieczne w ciąży :-) Mi lekarz powiedział, że ciężko byłoby przejść całe 9 miesięcy bez żadnego przeziębienia czy grypy, w końcu to prawie cały rok :-) Więc katarem nie ma się co przejmować. Trzeba tylko uważać, żeby nie przeszło to w nic gorszego!
Także wypoczywaj i niczym się nie martw, a jak pojawi się gorączka wtedy do lekarza najlepiej się udać :-)
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

11 mar 2011, 15:03

Koroneczka, dzięki :) Mam nadzieję że szybko mi przejdzie :)

precelek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2011, 15:32

24 mar 2011, 16:04

:ico_placzek: nie można nic brać bez konsultacji z lekarzem a jużz na pewno nie aspirynę,bezpiecznie jedynie możesz wziąć oscillococcinum,rozpuszcza sie pod językiem,można to podawać nawet dzidziusiom,lekarze i farmaceuci polecają to kobietom w ciąży i karmiącym :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

01 kwie 2011, 10:48

precelek, oscillococcinum to nie jest lek a srodek homeopatyczny wiec nie wierze w jego działanie... to prawda ze nie zaszkodzi, bo niby jak miałoby zaszkodzić coś co nie zawiera leku, ale czy pomoże?
na pewno apap i leki na bazie paracetamolu sa najbezpieczniejsze, a domowe sposoby i tantum verde mogą pomóc, w każdym razie gdy infekcja sie rozwinie do tego stopnia ze nie da sie jej wyleczyć normalnie to lepiej zażyć antybiotyk pod kontrola lekarza niż truc dzieciątko bakteriami, bo infekcja moze bardziej zaszkodzić rozwijającemu sie dziecku niż leki, ważne zeby lekarz o tym zadecydował a nie branie leków na własna reke :ico_nienie:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 kwie 2011, 00:11

precelek

Ja sie wylozylam strasznie w 10 tyg ciazy, lezalam prawie 2 tygodnie chora ale lekarze nie chcieli mi niczego dac i jechalam na mleku z czosnkiem, herbatce z cytryna i miodem (dodawaj tylko jak juz troche przestygnie) i od czasu do czasu paracetamol, ale balam sie zeby nie przesadzic wiec staralam sie jak najrzadziej. Tylko mi sie to przeciagnelo bo w miedzy czasie kilka razy probowalam isc do pracy i nie potrzebnie ruszalam sie z lozka, ale owoce, warzywa, goraca herbatka tak jak mowilam i mleko z odrobina czosnku Ci powinny pomoc.. Po prostu trzeba przelezec :(

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

16 kwie 2011, 23:32

Boli mnie gardło :-( jakby migdałki albo raczej węzły..wieczorem mnie dopadło, wcześniej było ok :-( Wzięłam tabletkę na gardło, mam nadzieję, że przejdzie.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 kwie 2011, 17:14

Wzięłam tabletkę na gardło
z tym też bym uważała :ico_nienie:
wiele z tych tabletek zawiera kodeinę która jest zakazana :ico_nienie:
czytać ulotki kobietki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

lepiej czasem zagryźć czosnkiem, kupić tantum verde które też pzrecież znieczula :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: i zapobiega rozwojowi infekcji :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

18 kwie 2011, 20:02

Zawsze czytam ulotki :-) A jak czegoś nie jestem pewna to się konsultuję z lekarzem (na szczęście mam taką możliwość kiedy potrzebuję) ;-)

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

19 kwie 2011, 08:36

ja pije teraz profilaktycznie 3 razy w tygodniu wycisnietą calą cytrynę, łyżka miodu, troszkę imbiru i letnia woda, duzo witamin i warto, póki co mam sie dobrze, nawet kataru nie łapię. :ico_brawa_01:

mariollka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:59

20 kwie 2011, 12:42

Zawsze trzeba czytać ulotki!
Faktycznie paracetamol (czyli apap, paracetamo, fervex, gripex i wiele innych) jest najbezpieczniejszy, ale specjalnie nie leczy. Tylko aspiryna i ibuprofeny (ibuprofen, ibum itd) są przeciwzapalne - leczą, ale są też obciążające organizm, dlatego będąc w ciąży trzeba wcześniej skonsultować sięz lekarzem.
Także najlepszym rozwiazaniem jest przyswajanie dużo witamin!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość