cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

kłopot z moczem u dziecka

15 mar 2011, 16:46

nie wiem co się może dziać ale od kilku dni od kad córka mi choruje mam wrażenie że ona b mało robi siusiu.
jak jej normalnie zmieniałam pieluszkę po 2,3 godz to ona była ciężka a teraz prawie nic w niej nie ma.
Fakt często jak sie za to zabieram jest kupa, ale nie robi już az tak dużo jak przedtem. Martwi mnie to siusianie naprawde pieuszka teraz jest sucha, a ona przecież pije, je rózne rzeczy nie wiem juz co się dzieje. badania moczu nie mogę chyba teraz robić jak jest na antybiotyku.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 mar 2011, 17:19

cyn_inspiration, a ona się nie odwodniła czasami?
Jak płącze to lecą jej łzy? Podajesz jej jakies elektorlity?
bo pamietam ze miała tą biegunkę
brak sikania to w takiej sytuacji 1 objaw odwodnienia

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

15 mar 2011, 17:28

Jak płącze to lecą jej łzy?
no lecą pewnie masz racje mogła być odwodniona. Mam jakiś taki proszek na odwodnieie ale nazwy sobie nie przypomnę. pod koniec tyg ale w przyszłym bo ona chora jest, pójdziemy do lekarza.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

15 mar 2011, 17:30

cyn_inspiration, dawaj jej koniecznie cos, bo odwodnienie dla takiego dziecka to nic dobrego!!

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

15 mar 2011, 20:55

A czy ma gorączkę? Pewnie dużo się też poci. Zwróć na to uwagę czy stała się też bardziej aktywna w ostatnim czasie.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

15 mar 2011, 21:15

zaczarowana, nie ma gorączki ale już jest inna niż kilka dni temu wydaje się zdrowsza weselsza jest itd. a to coś złego?

[ Dodano: 2011-03-15, 20:16 ]
zaczarowana, raczej nie zwróćiłam uwagi na potliwość tzn nie widzę zmian.

[ Dodano: 2011-03-15, 20:39 ]
Im młodsze dziecko, tym szybciej do niego dochodzi i tym groźniejsze mogą być jego konsekwencje. Czy zawsze jesteś w stanie ustrzec przed nim malca? Sprawdź koniecznie.


Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest najważniejszym składnikiem komórek, tkanek, krwi, skóry itd., bierze udział w najróżniejszych procesach zachodzących w organizmie, np. w trawieniu pokarmów. Jednak zdarza się czasem, że w organizmie zaczyna brakować wody, zaś odwodnienie następuje w błyskawicznym tempie. Dlatego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Ile powinno wypijać dziecko każdego dnia
Jeśli wody brakuje, organizm natychmiast zaczyna szwankować: następuje groźny wzrost poziomu sodu we krwi i dochodzi do odwodnienia komórek. W innym przypadku może niebezpiecznie podnieść się ciśnienie krwi... Na szczęście te najbardziej poważne konsekwencje odwodnienia nie zdarzają się często. Najmłodsze dziecko potrzebuje około 1–1,5 litra płynów dziennie. Ale to nie znaczy, że każdego dnia tyle musi wypić! Woda znajduje się przecież także w jedzeniu, a więc np. w owocach, warzywach, zupach itp. Zatem malec podczas każdego posiłku dostaje niewielkie ilości wody. Do tego jego organizm zazwyczaj doskonale zawiaduje swoją gospodarką wodną. Gdy potrzebuje płynów, od razu zaczyna wysyłać wyraźne sygnały, że chce mu się pić.

Dlaczego w czasie biegunki czy wymiotów szybko zaczyna brakować płynów w organizmie
Podczas biegunki woda jest „ściągana” z całego organizmu do jelit smyka i wydalana z kupką. Zaś gdy maluch ma torsje, woda nie ma szans dostać się do jelit i zostać wchłonięta, bo szkrab wymiotuje ją razem z treścią żołądka.

Jak rozpoznać pierwsze sygnały odwodnienia
Najczęstszym objawem jest pragnienie. Ale nie zawsze się ono pojawia, bo zdarza się, że np. przy wymiotach lub gorączce maluch nie chce pić. Dlatego sygnałem, który powinien cię zaniepokoić, jest fakt, że dziecko nie piło (i nie jadło) od kilku godzin – im młodszy maluch, tym ten czas powinien być krótszy. Brzdąc rzadziej siusia, a jego mocz ma kolor ciemnożółty. Poza tym, smyk ma spieczone usta i suchy język. Zmienia się też zachowanie dziecka: jest senne, nie chce się bawić, może być także bardzo marudne, płaczliwe. Czasem szkrab jest dziwnie pobudzony. Gdy odwodnienie jest poważne, staje się widoczne również na skórze. Po uszczypnięciu jej na brzuszku, pozostaje fałdka, która bardzo wolno znika.
źródło: babyonline.pl
tyle sobie wyszukałam i sama nie wiem czy coś pasuje muszę z tym brzuszkiem sprawdzić :ico_noniewiem: :ico_olaboga:


dodam jeszcze, że ona je, i pije, moze nie jest to jakaś spora ilosć picia ale wypija.

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

15 mar 2011, 22:47

A zaczęła puchnąć?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 mar 2011, 23:10

pod koniec tyg ale w przyszłym bo ona chora jest, pójdziemy do lekarza.
jak masz jakieś wątpliwości skontaktuj szybciej z lekarzem, nie czekaj do przyszłego tygodnia.

poczytaj sobie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odwodnienie może na kierunkuje cię

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

15 mar 2011, 23:21

cyn_inspiration, jak dziecko wydala malo moczu a duzo pije moze to miec zwiazek z nerkami powinnas zrobic badanie moczu ,musisz obserwowac czy nie ma obrzekow

a moze rob bilans plynow wydalanych i przyjetych wtedy bedziesz wiedziala jak wyjdzie bilans a powinien wyjsc na 0 czyli powinna wiecej wydalic niz wypic a jeszcze jedno powinnas zrobic dobowa zbiorke moczu
ale idz do lekarza nie czekaj

trzymam kciuki i zycze zdroweczka dla coreczki :-)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

16 mar 2011, 00:43

cyn_inspiration, jeśli nie ma już biegunki ani wymiotów to nie ma się czym przejmować, po takiej chorobie organizm sam uzupełnia sobie płyny które utracił.
Pierwszy objaw odwodnienia to bardzo ciemny kolor moczu.
Jeśli malutka dobrze się już czuje to podawaj jej po prostu dużo płynów. Bo jeśli nadal ma ostrą biegunkę to lepiej wybierz się do lekarza.

Jest jeszcze jedna kwestia, może po chorobie mała zaczęła dokazywać na co nie miała ochoty gdy chorowała i zaczęła się mocniej pocić, to też może skutkować na ilość moczu.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości