Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 mar 2011, 11:54

Cześć :-)

U nas też dziś paskudnie i znowu musiałyśmy wrócić do kozaków i tak Zuzia pomaszerowała do przedszkola.
Niestety nie powinnyśmy ich jeść ze względu możliwość zakażnia listerią,
no i już wszystko wiemy :-)
Ale jakoś przeżyję, tym bardziej,że prawie całe życie nie lubiłam takich serów i dopiero gdzieś ze dwa lata jestem smakoszką :ico_haha_01:

U mnie tak niecałe 2 kg na plusie, no ale u mnie termin na koniec sierpnia.
Zachcianek wielkich nie mam, tzn. zazwyczaj jak na coś mam ochotę to znajduję w domu, a nie gonię męża do sklepu o 22 :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

17 mar 2011, 12:05

tosia ta zapiekanka szpinakowa- to jednak ja pisałam!!!! Postaram się po południu lub wieczorkiem skrobnąć, nie ma sprawy!! A teraz spadam do mamy bo robiy dziś pierogi ruskie w dużych ilościach. Na dziś i jutro na obiad i także do zamrozenia, na "zaś"!!
No widzisz, silny chłopak z tej Twojej dziecinki!! Mój Bartuś to właśnie taki "piłkarz" byl od początku a pod koniec to już tak dawał mi w kość tymi silnymi nóżkami że daj spokój, ale przy jego kilogramach to był jak 3 miesięczne niemowle (4750g)
tosia, beti dzięki za troskę, musze się oszczędzać bo dziś nawet po nocy jak wstałam rano to zaczeło mnie pobolewać coś w brzuchu ale tak z prawej strony, nawet miałam problem żeby pościl zanieść do drugiego pokoju... Cholercia, magnez biorę ale nospy na razie nie, zobaczymy co bedzie dalej!
Co do zachcianek to u mnie sie zmienia, mam ochotę na wszystko co waniliowe, a przy pierwszym dziecku na czekoladowe!! Teraz o nutelli nie ma mowy! Budyń to samo! A poza tym tylko nabiał, jajeczka, najchętniej wcale wędlin i mięs. Ciągnie mnie do lodow ale staram sie ograniczać no i jak cholera chce mi sie pizzy i coli!! Ale też raczej sporadycznie, ale chęć jest duża!!
Jakiś tydzień temu miałam 2 kg na + a teraz to już sie nie zważe bo coś mi się zepsuła waga elektroniczna, chyba niestety bede musiała kupić nową, w końcu trzeba kontrolowa wagę!!!
Dziewczyny spadam, będe później!!

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

17 mar 2011, 12:12

co do kilogramów to mam 2 na plusie, ale to chyba nie dużo jak spodziewam się dziecka koniec lipca, początek sierpnia? A wy się ważycie z rana przed śniadankiem czy w ciągu dnia, bo ja z rana zawsze zapominam :-) ? Za tydzień idę do ginekologa. Mam nadzieję, że w końcu mi powie co tam u mnie siedzi, bo ostatnio nie była pewna, a już się doczekać nie mogę :ico_ciezarowka: .

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

17 mar 2011, 12:12

Joanna24
My juz po spacerku i zakupach. Zaraz uszykuje sobie wszystko na obiadek i myślę o umyciu okien.
Może lepiej odpuśc sobie te okna, ja juz ponad tydzień cierpie i nie wiem czy te problemy z brzuszkiem sa własnie po namachaniu sie przy oknach (bo czułam sie świetnie) czy stres. Lepiej dac sobie spokój.

Wczoraj wszystko było niby OK, a o 1.00 w nocy obudziło mnie znowu takie ciągniecie - brzuszek napompowany az twardy jak skała. Zjadłam nospe ale uspokoiło sie (tak, że mogłam zasnąć) dopiero po 4 rano! Moje chłopaki dały mi sie wyspac do 9.00, więc jakos tam funkcionuje.

Karolina 1980 żeby ciacho nie było takie słodkie, po prostu zamien jedną warstwę herbatników na krakersy. Naprawde fajna alternatywa :-D
katelajdka to ja bym poprosiła tych ruskich, co? :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
nina0226 2 kg. to malutko, tylko pozazdrościc :-D Ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg. w sumie więc spodziewam się czegos podobnego, jak juz teraz mam + 4,4 :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

17 mar 2011, 12:37

proszę nie pisać - maaatko mam 4 kilo na wadze a już 20 któryś tydzień ciąży .... bo z wami nie gadam :-D - to mało !!!!!!!!!!!!!!
Dziołchy co wy pitolicie
normalna waga w ciąży - przytycie to 11-14 kilo -proszę was! :-D
ja mam z was najwięcej w takim razie - i nie przytyłyście nic - . Żeby nie było jestem z wykształcenia dietetykiem i poniżej jak rozkłada sie waga w ciązy :
zalecany przyrost masy ciała w kolejnych trymestrach ciąży wg Institute of Medicine:


BMI przed ciążą I trymestr II i III trymestr

<19,8. 2,3 kg . 0,5kg / tydzień


19,8-26 . 1,6 kg. 0,4kg/ tydzień


>26. 1kg . 0,3kg/ tydzień


Na wielkość przyrostu masy ciała w ciąży składają się następujące elementy:

* dziecko 3000 - 4000g
* piersi 500 - 1000g
* krew 2000 - 2500g
* płyny ustrojowe inne niż krew 500 - 1000g
* tkanka tłuszczowa 2500 - 3500g
* łożysko 500 - 1500g
* płyn owodniowy 1000 – 150

jak obliczyć BMI chyba wiecie to nie pisze .

:-D

no to sie wymądrzyłam :-D

[ Dodano: 2011-03-17, 11:45 ]
nie chce się zrobić ala tabela - ale jak czytać :

BMI <19,8
I trymestr - 2,3 kilo
II i III trymestr - 0,5 kilo / na tydzień
itd. :-D

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

17 mar 2011, 13:07

beti, ja myję po jednym oknie :) Została mi nasza sypialnia i duży pokój.
katelajdka to ja bym poprosiła tych ruskich, co? :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Zapraszam. Niedawno robiłam i mam zamrożone :) Synek uwielbia :)
Gosia A, ja przed pierwszą ciążą ważyłam 52-54 kg. Z synkiem przytyłam 30kg. I waga zeszła mi na 70kg i nie mogła niżej. Więc ja się staram pilnować. Bo teraz jakbym przytyła 30 kg to 100kg bym ważyła. Nie dziękuję.

[ Dodano: 2011-03-17, 12:17 ]
tosia może zrobisz pierwszą stronkę? Podamy CI terminy porodów i powklejasz suwaczki i co kto będzie miał? Będzie przejrzyście :)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

17 mar 2011, 14:34

Gosia A
proszę nie pisać - maaatko mam 4 kilo na wadze a już 20 któryś tydzień ciąży .... bo z wami nie gadam :-D - to mało !!!!!!!!!!!!!!
Dziołchy co wy pitolicie
I love you, wyjdx za mnie :ico_sorki: A tak poważnie to teraz jest oki jeszcze, ale dokładnie tak jak Joanna24mam obawy ze przytyje jak w pierwszej ciązy i cięzko bedzie potem zrzucić. To znaczy mi juz na pewno na wieki 4 kg. pozostana :-D i jak by miały teraz tez nawet 4 zostać tylko to dla mnie bardzo dużo - jestem drobnej kości i zaraz odczuwam dyskomfort.
Joanna24
Zapraszam. Niedawno robiłam i mam zamrożone :) Synek uwielbia :)
kurcze, żebys tak gdzies sie osiedliła na dolnej Bawarii.... i do pogadania przy kawie bys mi sie przydała... :ico_sorki: Mam tu znajomych z Pl. tyle, co na wage złota :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

17 mar 2011, 15:33

kurcze, żebys tak gdzies sie osiedliła na dolnej Bawarii.... i do pogadania przy kawie bys mi sie przydała... :ico_sorki: Mam tu znajomych z Pl. tyle, co na wage złota :ico_oczko:
No niestety kawałek drogi mam do Ciebie. Ja tez mam garstke znajomych z Pl. Ale dla mnie to wystarczajaco. Po Tym co tutaj spotkałam przez ten rok i 3 miesiące nie trzeba mi wiecej.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

17 mar 2011, 17:47

No to naskrobałyście laski, az doczytac nie mogłam... ale fajnie, że wątaek się rozwija :ico_brawa_01:
maaatko mam 4 kilo na wadze

no to ja jestem lepsza bo mam 5 kg na plusie, z Kuba przytyłam 16 kg i powiem wam, ze w ciągu roku wróciłam do wagi z przed ciązy udało się jakims cudem cale 16 kg zrzucić. Teraz może byc gorzej bo to na poczatku wiadomo, ze nie będe się odchudzac bo karmienie a potem przyjdzie zima i bedzie cięzko cos zrzucić, ale w kazdym badz razie trzeba będzie się za siebie wziąść.
U nas pogoda pod psem wieje silny wiatr i leje deszcz brrr okropa!!!!! Z tego wszystkiego dziecko mi niedawno usnęło i potem bedzie masakra z pobudka i zasnięciem na noc :ico_olaboga:

[ Dodano: 2011-03-17, 16:48 ]
A tak wogóle to stawiam wam :ico_tort: na trzy lata mojego synka!!!!!!!!!! Częstujcie sie i nie przejmujcie sie kilogramami :ico_oczko:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

17 mar 2011, 17:54

witajcie
gosia to nas zakrecilas..ale dobrze ze sie przypomnialas o swoim zawodzie to ja sie odezwe na pewno jak urodze, zebys dobra dietka zarzucila...tobie zrzucenie nadwagi z ciazy nie trwalo za dlugo, wiec kolezanke musisz wspomoc :ico_oczko:
i my mamy podobe kg na razie i mowisz ze to duzo :ico_noniewiem: mi sie wydaje ze przybieram ok, podobnie jak z Mila :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość