Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

Nasze Słoneczka Grudniowe 2010 :)

22 mar 2011, 17:08

Stosując się do sugestii mal, założyłam nowy wątek :) mam nadzieje, że nie sprawi to Wam problemu - a co tam, w końcu wiosenne porządki :)

[ Dodano: 2011-03-22, 16:20 ]
madziorka hihi niedawno byłam u fryzjera, stąd zmiana - ale do końca jej nie widać bo dziwnie na zdjęciu wyszły :) ale dzięki :) zapuszczam cały czas :)

oj ja też ostatnio tyle z Oliwka maszeruje, że bolą mnie nogi! :)

ja oglądam rewolucje kuchenne, ale jak natrafię :)

kruszynka05 tez tak mi sie wydaje, ze bedzie szybko siadała :) no mówie Ci, tak się zgina w pół jak zwariowana!

no i to co uwielbiam - jak nagle potrafi coś nowego :) dzisiaj zauważyłam że na tym bujaku jak podpięłam muzyczkę to wyciągała ręce do zabawek i jedną chwyciła i tak jeszcze trochę niewładnie się bawiła :)

kurcze, gdyby nie było takiej wietrzycy to bym jeszcze z Nią wyszła. Ale wole nie, bo bardzo wieje...

nooo kombinezon to juz do szafy musze tez odlozyc... mam fajny taki plaszczyk dla Niej bialy na guziczki i kurteczke rozowa, do tego tylko musze zakupic jakies spdnie i czapeczke (tak jak pisalam).
dzisiaj ją sprawdzalam co chwile czy jest ciepla, to raz miala zimne poliki (jak bardziej odkryłam kocyk), a za chwile miala cieple policzki, co ponoc jest niedopuszczalne na spacerze (w lato gdy lezy sie na sloncu to tak, ale nie takie malenstwo). no i sie przeraziłam :) a Oliwka sie na mnie patrzyla jak latam wokół tego wózka i gaworzyła. Pewnie w myślach mówiła sobie "co za głupia matka, co ona wyprawia?" :-D

kruszynka05 moze jak pojdziesz do pediatry to spytaj o jakas masc na dziaselka, są ponoc takie które uśnieżają ból

Oliwka nie śpi jeszczze 6 godzin non stop. pisałam wam miesiąc temu że wprowadzam tą zmianę, że o 3 w nocy nie karmie. i już miesiąc trwa to.. .raz obudzi się o 4, raz o 5, raz w ogóle. Dzisiaj z kolei obudziła się o 4. Słyszę, że coś tam robi. Biega, stęka. Wstałam w ciemnosciach i patrze na Nią. a Ta nasłuchuje czy wstałam :) I widze że sie smieje :) nie poddałam się, nie odzywałam się żeby Jej sie nie pomieszal dzień z nocą. Bez slowa wzielam Ją na bok, dałam smoka i lulałam. Ta... mogłam tak bujać do 6 a Ona i tak nic :) w końcu troszke sie zdenerwowałam, położyłam i czekałam co zrobi. Gaworzyła, biegała, kręciła się z boku na bok. W końcu przysnęła. Achhh co za ulga... patrze na zegarek - 5:30 :ico_spanko: to se pospałam... :)

ja nie wiem, mam jakies przekonanie ze Nam jest cieplo na dworze bo sie ruszamy, a dzieci w wozku nie wiec jakos tak wole cieplej ubrac...

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

22 mar 2011, 17:29

no wiec mamy nowy watek;)

ja slyszalam z kolei ze dzieci powinno sie ubierac o jedna warastwe mniej niz my... dzis nawet Krzysia bratowa tez mi to mowila ale jakos przekonana nie jestem... w kazdym razie cos musze pokombinowac bo nie moze sie tak moje malenstwo tak pocic...
Marudna dzis jest jak nie wiem...
po tej nocy caly czas...
moze jutro sie wybiore do Pediatry...
zobaczymy... albo zadzwonie...

ja oglądam rewolucje kuchenne, ale jak natrafię :)
ja tez;) czasem przepisy sprawdzam w internecie...
;)

Niubnia lezy macha nogami i poplakuje...
biedna cos ja meczy... a ja nie wiem co...;(

[ Dodano: 2011-03-22, 16:31 ]
a co do spania i jedzenia to u nas ogolnie jedzonko kolo 20 ostatnio o 19 30ml kaszki jej robie;)
i potem jedzonko o 20 a pozniej to ok 4-5 i potem 8 rano...
dzis tak jakos ale to cos jej jest wiec to inaczej...

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

22 mar 2011, 17:48

http://allegro.pl/pilki-pileczki-kulki- ... 85177.html chce kupic cos takiego na dzialke dla Malej :) tanie i bardzo mi sie podoba :) w sam raz na lato, bedzie miala 7 mscy :)

[ Dodano: 2011-03-22, 16:49 ]
co do spania i jedzenia to u nas ogolnie jedzonko kolo 20 ostatnio o 19 30ml kaszki jej robie;)
i potem jedzonko o 20 a pozniej to ok 4-5 i potem 8 rano...
dzis tak jakos ale to cos jej jest wiec to inaczej...
jak Oliwka skonczy 4 msce wtedy wprowadzam powoli soczki jablkowe i marchewkowe i jakies kaszki, papki, obiadki. ale wszystko powolutku itd.
Niubnia lezy macha nogami i poplakuje...
biedna cos ja meczy... a ja nie wiem co...;(
a robila kupke? czesto robi? a moze nie chce lezec na pleckach?

[ Dodano: 2011-03-22, 16:52 ]
wiesz, moze to po prostu kwestia tego ze nie ma dzis humoru po prostu. Oliwka ma tak moze raz w tygodniu ze jest ogolnie rozdrazniona.

a jak wezmiesz Julcie na raczki to sie uspokaja? bo ja tak zawsze sprawdzam. jesli na raczkach u mnie sie nie uspokaja to wiem ze cos Jej dolega. ostatnio tak bylo. a jesli sie uspokoi to świruje :)

[ Dodano: 2011-03-22, 17:08 ]
a, no i chciaam Was zapytać, jak np ubieracie swoje dzieci dzisiaj na spacer?

zastanawiam sie czy nie przesadzam. tzn... zaczynajac warstwami od skory: body krotki rekaw, spodnie, bluzka dlugi rekaw na guziki, skarpetki, cieniutkie rekawiczki, kombinezon, czapka, kocyk i na koniec spiwor ten z wozka zapinam

czy nie za cieplo? :ico_szoking:

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

22 mar 2011, 18:15

chce kupic cos takiego na dzialke dla Malej :)
bardzo fajne;)
Moze tez malej kupie;)
a robila kupke? czesto robi? a moze nie chce lezec na pleckach?
kupke robila normalnie...
Teraz spi... moze to przez ta nocke niewyspana po prostu i tyle... nie wiem..

co do spaceru to u nas body krotki rekaw na to koszulka spodenki do tego skarpetki.
Kombinezon( nie zakladam rekawiczek bo mam tak w kombinezonie ze moge zaslonic i raczki jaky byly rekawiczki) dzisiaj bez kocyka i tylko zasloniete pokrowcem od gondoli... nie wiem jak to nazwac ale to nie spiwotk tylko na wierzchu sie zaslania tym gondole... no i czapeczka oczywiscie... i byla cala spocona...

spadlamznieba, a pisalas ze dziecko nie moze miec cieplych policzko... dlaczego?

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

22 mar 2011, 18:17

nie wiem jaka u ciebie jest pogoda
u nas ok 10st bylo aale wietrznie

jesli chodzi i te jedna warstwe mniej dla dziecka to u nas by sie chyba zgadzalo
bo ja mialam bluzke . cienki sweterek i wiosenny cienki plaszcz

a Olaf body z dl rekawem. spioszki bez rekawkow. zapinane na ramiaczkach
i tylko tyle po tym misiowatych pajacykiem. takim wwiosennym
kocyk wzielam. ale do sslonca to nie przykrywalam go wcale
a teraz juz przykrylam bo sie chlodniej zrobilo jak wracalismy
ja zadnego spiworka nie uzywam

i czapeczka cienka jak wspomnialam

on jest zawsze cieply jak go wyciagam z wozka.
nawet b cieply na pleckach

ja wiem ze my chodizmy i tym sie rozgrzewamy
ale z drugiej strony dzieci leza w gondoli oslonietej od wiatru. maja bude do tego
no i ten kocyk jednak

i do tego szybsze krazenie niz my hehe


rewolucje kuchenne tez ogladam z doskoku.. jak trafie
ale wlasnie w necie tez sprawdzalam co tam dziewczyny pichca dobrego

lece bo olaf spi juz 4 godz
czyli 4,5 bez jedzenia

to budze malego co by w nocy nie buszowal

teraz mamy dobrze
bo jak zje ok 20 i zasnie to budzis sie ok 3
potem rano 6-7

takze pospac mozna

papa

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

22 mar 2011, 22:50

a pisalas ze dziecko nie moze miec cieplych policzko... dlaczego?
cieple policzki na dworzu swiadcza o przegrzewaniu sie dziecka. poliki musza byc lekko chlodne lub takie 'umiarkowane' ale nie cieple. no chyba ze w lato

ja to tylko martwie sie jak mocno wieje wiatr i wtedy stawiam wyzej kocyk zeby jej tam nie wialo. chyba niepotrzebnie...

[ Dodano: 2011-03-23, 18:30 ]
widze ze konkretna cisza tu jest.

dzisiaj na spacerze zdjelam calkowicie kocyk (gondoli tez nie stosuje juz, zamiast niej kocyk) i tylko zapielam spiwor od wozka i to wszystko. kupilam dzis czapeczke - jedna taka bardzo cienka a druga ciut grubsza - na wiosne. i bede zakladac dwie, bo Oliwka tak sie kreci ze co chwile ma uszy odsloniete. no i do tego plaszczyk, rekawiczki i spodnie, no i super buciki :)

teraz Oliwka dala mamie doslownie chwile odsapnac, postanowilam wejsc i popisac troszke. siedzi na lezaku-bujaku, podpielam melodyjki itd i wyobrazcie sobie ze wyciaga rece do zabawek, chwyta je. niesamowita jest... no i do buzi by chciala a nie moze bo są one podpiete do melodyjek :)

bylam dzis w sumie ok 4 godziny na spacerze. to tempo mnie wykonczylo. o 10 spacer, przed 12 do domu, o 12 karmienie, o 12:30 spacer, po 14 w domu, o 15:00 karmienie. masakra powiem szczerze. do tego wnosić mój słodki Ciężar na 4 p (nie wiem czemu w nowych budownictwach nie robia wind czesto), i potem znow na dol i tak w kolko :) no ale dotlenilysmy sie obie. super

mama mnie odwiedzila. bylysmy na drugim spacerze razem.

jejku, jak wieje, jest strasznie!
nie wiem skad te wichury.

Mała łapie zabawke, trzyma ją (jest podpieta do melodyjek), trzyma tak troche i jak jej wyleci z rączek to sie wkurza i macha rączkami biedna i uderza w zabawke :)

od wczoraj mniej mi spi w ciagu dnia. kiedys znalam godziny kiedy pojdzie na drzemke. a od spaceru zdrzemnela sie tylko raz na pol godziny... :ico_szoking: wczoraj to samo.

ale za to przespała dzisiaj od polnocy do 6 rano ;) byla tak wykonczona ze zasnela przy wieczornym karmieniu po kapieli

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

24 mar 2011, 09:08

Witam,
Napisałam jeszcze na starym wątku trochę. Lubie tamten wątek, ale jak nie będziecie pisały to na stałe przeniose się tam.

Co dowarstwy to nie wiem czy Was dobrzezrozumiałam, pisałyście o tym że dziecko ma mieć jedną warstwę mniej? Mi pediatra mówiła że dziecko ma mieć jedną warstwe więcej niż my. Nie słyszałam o sprawdzaniu policzków tylko karku. Kark jeśli jest spocony to dzidzia ma za ciepło a jak zimny to jest jej zimno. Zawsze małego sprawdzam na karku.
Piotrusia ubieram na spacer -body długi rękaw, spodenki skarpetki (albo tylko rajstopki zamiast spodenke i skarpet) na to daję pajacyk z kapturem albo kurteczkę taka wiosenną z kapturem. No i oczywiście czapka. Wkładam go do śpiworka który dokupiłam do kompletu i tyle, nie stosuje kocyka bo jest ten śpiworek..

Jeśłi chodzi o podnoszenie się dziecka to mój Piotruś tez bardzo mocno podnosi się na tym bujaczku. Często robi tak że chwyta te zawieszki i się ich trzyma trwa to kilkanaście sekund czasami. Dziś w nocy jak zjadł i mój M go przebierał to mały wziął smoka i włożył sobie go do buzi. Byliśmy w szoku z moim M. na razie to sie nie powtórzyło, ale jestem zaskoczona.

a teraz odnosnie szczepienia o którym pisałam na poprzednim wątku. Czekaliśmy na wejście do Pani doktor. Bylismy juz po mierzeniu ważeniu. Mały siedział w samym body trzymałam go na rękach i tu nagle ulao się jemu. Więc mama i dzidzi brudna Przełożyłam go na drugie ramie i po chwili to samo. Więc ponownie serwatka z ust mojego dziecka znalazła się na mojej sukience. Czas wchodzic do Pani doktor a mały zaczął robić kupę. Przepuściliśmy Panią z małą dziewczynką która miała bilans dwu latka. Przebrałam małego w czystą pieluchę czyste body i czekamy na swoja kolejkę, a tu nagle po raz trzeci serwatka znalazła się na mojej sukience. Śmierdziałam wymiocinami że szok. Dla małego miałam jeszcze jedna zmianę ale dla siebie nie miałam nic. Byłam umorusana na lewym, prawym ramieniu na dekolcie i na dole na lewym boku. Smiałyśmy się z Panią doktor ze Piotruś bronił się jak mógł przed szczepieniem. po szczepieniu pojechaliśmy do domu się przebrac nakarmic i pojechaliśmy na zakupy a pozniej naspacerku byliśmy do 18. A i zapomniałam dodać ze u lekarza byliśmy o 10:45 a weszlismy na szczepienie przed 12.

[ Dodano: 2011-03-24, 08:44 ]
Madziorka powedzenia w zapuszczaniu włosów. Przeżywałam to juz dwa razy, ale dasz radę. Są momenty trudne natomiast potem jaki efekt. U mnie podobno jest odwrotnie że w takich króciutkich na "zapałkę" wyglądam młodziej. A u Ciebie w długich jeszcze młodziej??? To na ile będziesz wyglądała na 15 lat? Bo teraz to jakieś 20.

[ Dodano: 2011-03-24, 08:46 ]
http://allegro.pl/pilki-p...1500185177.html chce kupic cos takiego na dzialke dla Malej :) tanie i bardzo mi sie podoba :) w sam raz na lato, bedzie miala 7 mscy :)
bardzo fajny ten basenik. My niestety nie mamy działki :-(, ale gdybym miała to też bym o czymś takim myślała.

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

24 mar 2011, 10:03

hej.

ja przeziebiona;(
wzielo mnie w moment...
no ale walcze dzielnie...

wczoraj Krzysiu wzial sobie wolne
mielismy troche zalatwiana.
Bylismy min u Ksiedza i 24 kwietnia
Julka bedzie chrzczona;)

jak sie ogarne to pojde jeszcze dzis zalatwic z dokumentami;)
Julka tez chwyta zabaweczki.
jak podam jej grzechotke do raczki albo gryzak to w moment laduje w jej buzce;)
wczoraj podalam jej smoczka i tez go sobie wlozyla ale jak tylko zorientowala sie ze to smoczek wyplula;)
chociaz zdarza sie jej zaciagnac na spacerze i nie wypluwa ale w domu nie ma opcji zeby ssala smoczek tak jakby wiedziala ze na spacerku nieda rady paluszka sobie wlozyc;)
My wczoraj jak wyszlismy z domu ok 10 to tak na spokojnie wyladowalismy o 19.
w miedzy czassie na karmienie do tesciowej weszlismy pozniej do domku i tak lecialo.
pozniej Krzysiu szedl do dentysty to ja w tym czasie czekajac na niego tez spacerowalam;)
za to dzis czuje sie beznadziejnie i sama nie wiem czy bede w stanie wyjsc... moze po prostu na balkon Niunie wystawie a ja troche poleze... nie wiem ale troche bardzo mnie rozklada...
a co do pukanaia w zabawki to ostatnio swietna zabawa dla Julki jest tracanie Miskow na karulelce ktora wisi na lozeczku;)
uderza w nie raczkami i nozkami;)
smiesznie to wyglada bo jak uderzy to sie im przyglada i gada do nich a pozniej drugi raz uderza dopiero jak przestana sie bujac calkiem;)
z dnia na dzien zauwazmy nowe umiejetnosci i to jest cudne!

magda7,
no rzeczywiscie Piotrus bronil se jak mogl! a Ciebie niezle urzadzil heh;)
no ale coz w inny sposob nie potrafi;) heh;)

Ja tez lubie stary watek;)
Nie słyszałam o sprawdzaniu policzków tylko karku
no ja te tak sprawdzam.
pisałyście o tym że dziecko ma mieć jedną warstwę mniej?
no ja tak slyszalam juz kilka razy. nie wiem ile w tym prawdy. do tej pory ubieralam Julke w zasadzie jak siebie i ona dodatkowo kocykiem okkryta. a wczoraj ubralam jej koszulke na to boby do tego grube rajstopki i skarpetki i takie cieply dresik i wiosenna czapke i bylo ok;) no i roche okryta kocykiem.

[ Dodano: 2011-03-24, 09:14 ]
magda7, pisalas cos o jezyku niemowlat. wiec ja bylabym chetna;)

[ Dodano: 2011-03-24, 09:17 ]
magda7, dziekuje bardzo;)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

24 mar 2011, 11:00

dziewczyny wiecie że jest wątek listopadowo - grudniowy. sa tam nasze koleżanki o których pisałyśmy że jesteśmy ciekawe co u nich. m.in. Ania mama Igora, ale ja i tak mam wielki sentyment do wątku grudniowego i na pewno będe tam zaglądała. Zresztą mamy ktore rodziły wczesniej niz my tez jeszcze pisza na swoich watkach. Fakt że tamten watek okupowałyśmy od jakiegos czasu tylko w 4, ale to było takie nasze. Achchch.
no ja tak slyszalam juz kilka razy. nie wiem ile w tym prawdy. do tej pory ubieralam Julke w zasadzie jak siebie i ona dodatkowo kocykiem okkryta. a wczoraj ubralam jej koszulke na to boby do tego grube rajstopki i skarpetki i takie cieply dresik i wiosenna czapke i bylo ok;) no i roche okryta kocykiem.
dokładnie, kocyk czy śpiworek to przeciez jedna warstwa więcej. Zakładam małemu jedna warstwe więcej tak mi powiedziała pediatra o tym ze mniej to nie słyszałam. Dopiero od was. No nic będe u lekarza to sie jeszcze raz zapytam czy ma być więcej czy mnie. Ale ja małego i tak ubieram cieńko więc jest ok. Potówek nie ma i nie choruje to najważniejsze.
no rzeczywiscie Piotrus bronil se jak mogl! a Ciebie niezle urzadzil heh;)
no ale coz w inny sposob nie potrafi;) heh;)
:ico_haha_01:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

24 mar 2011, 14:02

czesc

ja tez sie rozpisalam na starym watku bo doczytalam stary temat hehe

spadlam z nieba
. basenik jasne ze kupuj. my mamy 3 rozne hehe po Leonie. dzialke tutaj u moje mamy i tesciow na wsi w gorach. wiec bedzie gdzie uzywac

Oliwka widac coraz bardziej aktywna sie robi stad zainteresowanie zabawkami i mniej snu.. hehe fajnie tak patrzec jak nam dzieci rosna i sa coraz bardziej swiadome
nasz to smieszek maly.. jak sie nudzi to wola nas i usmeicha od ucha do ucha
gaworzy
glowke trzyma sztywno i mocno
na brzuszku rzadko lezy , glownie przed kapieli chwile. i unosi sie na raczkach do gory. hehe ale i wkurza i probuje na plecki przerzucic . ale szybko sie denerwuje. i malo trenuje wiec na razie sie nie udaje hehe
uwielbia kapiel./ jest taki zrelaksowany i szczesliwy w wodzie.. cudnie!

dobrze spi w nocy
jak zje i zasnie ok 20 to budzi sie dopiero ok 2-3 i potem rano ok 6
w dzien potrafi spac i 4 godz. ale staram sie go budzic na karmienie bo pozniej w nocy nadrabia

Magda w takie same warstwy ubieram malego. mam pajacyka superogwego misia z mothercare i robi za kurtke wiosenna i szybki w zalozeniu

tylko kocyka nie uzywam . rzadko

bo u nas tempka ok 10st
tylko wietrznie troche

dzis juz wieje porzadnie

jeszcze na spacerze nie bylismy
rano do Pkola tylko, i na stacji paliw zatankowac

a Olaf spi blisko 2 godz juz
wiec jak sie obudzi to zje
i ok 15stej pojedziemy dzis autem do Pkola
a przewietrzymy sie na placu zabaw z Leonkiem

potem jade dzieci do mamy zawiezc a ja na fitness dlatego czas ograniczony dzis hehe

oj na 20 latek to tylko sie czuje

ja juz mialam krociutkie wlosy i wiem co to zapuszczanie niestety brrr

ile dlugosc kolorow i fryzur ja nie mialam.. hehe

lubie szalec z wlosami
krotkie nosze juz dlugo bo w polowie ub roku scielam.. i juz mi sie nudzi.. wrrrr

Magda no niezle Piotrus cie potraktowal, rzeczywiscie jakby uciekal przed szczepionka.. hehe

kruszynka powodzenia w walce z przeziebieniem!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość