Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

Porada prawna nieletnia matka.

07 kwie 2011, 15:08

Cześć Dziewczyny.
Ja jak zwykle mam pytanie i problem ;)

Mam 17 lat mój (mąż) chłopak 19...
Jak to będzie z odbiorem maleństwa ze szpitala po porodzie ?
I co z opieką nad dzieckiem ?
Będzie musiała mama zakładać sprawę w sądzie aby była rodzinom zastępcza ?
Czy będą ztym problemy ?
Nie mogę jako nieletnia potwierdzić ojcostwa mimo ,że wiem ,ze to mój P jest ojcem dziecka , jesteśmy po ślubie cywilnym ( ale sprawa w sądzie się dalej toczy o ojcostwo).

Proszę o opisanie mi wszystkich procedur :)

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

07 kwie 2011, 15:41

Kurcze nie wiem jak to jest jeśli twój chłopak (mąż) to mąż bo nie wiem jak to odczytać z posta to chyba nie jak macie ślub

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 kwie 2011, 15:47

Izunia, jesteśmy po ślubie cywilnym (wiec mąż) jednak w urzędzie nie mogę poświadczyć ,że jest na 100% ojcem dziecka bo nie mam 18 lat ( polskie prawo)
chłopak jeżeli chodzi o prawa do dziecka... inaczej ojciec dziecka bez żadnych praw do niego mimo ślubu cywilnego o.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

07 kwie 2011, 15:52

Malinkax33, nie rozumiem pokręcone to cholera wszystko ;/

[ Dodano: 2011-04-07, 16:06 ]
W sensie że nasze prawo...

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 kwie 2011, 16:07

No własnie ja też nie rozumiem dlatego pytam was....
W urzędzie powiedzieli mi ,że nie mogę odebrać sama dziecka ze szpitala i sprawować nad nim opieki mimo tego ,że jestem z chłopakiem po ślubie cywilnym , to dla nich nie zmienia faktu iż nie mam 18 lat, a nie mogę też potwierdzić ojcostwa Patryka jako nieletnia mimo ,że prawnie jest moim mężem.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

07 kwie 2011, 16:21

Malinkax33, a kiedy będziesz miała 18?

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

07 kwie 2011, 16:29

W urzędzie powiedzieli mi ,że nie mogę odebrać sama dziecka ze szpitala i sprawować nad nim opieki mimo tego ,że jestem z chłopakiem po ślubie cywilnym , to dla nich nie zmienia faktu iż nie mam 18 lat, a nie mogę też potwierdzić ojcostwa Patryka jako nieletnia mimo ,że prawnie jest moim mężem.
głupoty chyba opowiadasz :ico_noniewiem: skoro masz ślub cywilny,a dał ci do niego prawo sąd więc tym samym uznał cię za dorosłą i możesz byc opiekunem prawnym dla swojego dziecka i sama możesz odebrać dziecko ze szpitala.a nie rozumiem o co chodzi z tą sprawą w sądzie o ustalenie ojcostwa :ico_puknij: skoro sąd daje prawo do wzięcia ślubu więc dziecko urodzone w związku małżeńskim jest automatycznie uznane za dziecko męża nawet jeśli by nim nie było.
albo ty jesteś niedoinformowana,albo pani w urzędzie albo ściemniasz coś :ico_noniewiem: bez urazy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

07 kwie 2011, 16:38

ja tego za bardzo nie rozumiem :ico_noniewiem:
ale szczerze to powinnaś razem z dzieckiem wyjść ze szpitala,w końcu jesteś jego matką,zresztą pewnie sama i tak nie wyjdziesz tylko przyjadą po ciebie rodzice lub ojciec dziecka i problemu być nie powinno :ico_sorki:
koleżanka też rodziła jako nieletnia,pierwsze jako 16-latka i normalnie ze szpitala wyszła z córeczką a jej rodzicą obie je zabrali bo w końcu jakoś do domu musiały dotrzeć :ico_oczko:
tym bardziej,że macie ślub to uznani jesteście za dorosłuch jak to pisze kasiulinka :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

07 kwie 2011, 16:55

"W Polsce pełnoletnim jest ten, kto ukończył lat osiemnaście. Przed osiągnięciem tego wieku małoletni możne uzyskać pełnoletniość przez zawarcie małżeństwa. Zgodnie z art. 10 KRiO jest to możliwe za zgodą sądu opiekuńczego w przypadku kobiety, która ukończyła lat szesnaście, gdy z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. Nabytej w ten sposób pełnoletniości nie można następnie utracić w razie unieważnienia małżeństwa (art. 10 KC) czy rozwodu."


dokładnie masz podane artykuły i jaki kodeks prawny, więc ja też nie pojmuję Twojej wypowiedzi, więc kto jeszcze mówi, że jesteś nie pełnoletnia bo nie masz 18 Lat???????

Aha a tu mowa o szpitalach więc weź ze sobą skrócony akt małżeństwa i druknij sobie odpowiednie paragrafy albo niech prawnik danego szpiytala nauczy co poniektórych cwaniaków o tejże niesamowitej wiedzy wyróżniającej małoletnich, nieletnich i pełnoletnich:):):):)


W oczach prawa jesteś pełnoletnia bo zawarłaś zwiazek małżeński no i oczywiście w tej kwesti najważniejszy jest cywilny, jakbyś miała tylko kościelny wtedy mogli by powiedzieć, że nadal jesteś niepełnoletnia!!!!!!
Jeżeli ktoś w urzędzie jakimś to zgłoś skargę za nieznajomosc prawa, w kwestiach w których znać powinni, no ja szaraczek wiem o takich sprawach to ktoś kto tym się zajmuje tym bardziej.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

07 kwie 2011, 17:01

najlepiej by było jakbyś poszła z tym do prawnika i jemu przedstawiła fakty
być może czegoś nie możesz napisać ale zgodnie z prawem skoro sąd udzieli tobie ślubu stajesz się automatycznie osobą pełnoletnią na mocy prawa
Kobieta, która przekroczyła 16 rok życia może uzyskać pełną zdolność do czynności prawnych, a więc status opiekuna prawnego i władzę rodzicielską. Taka zmiana nastąpi po wstąpieniu w związek małżeński. Wiele dziewczyn może w taki sposób zmienić swoją sytuację wychodząc za mąż za ojca dziecka.

Wcześniej zgodę na zamążpójście musi wyrazić sąd, nie bez znaczenia jest także wiek partnera – o ile 16 letnia kobieta może zostać żoną, o tyle mężczyzna w każdym przypadku musi mieć ukończone 18 lat.

Decyzja o zamążpójściu nie powinna być powodowana jedynie chęcią szybszego uzyskania praw do opieki nad dzieckiem. Taki krok musi być w pełni przemyślany i poprzedzony refleksją.

Do czasu uzyskania przez matkę pełnoletności, dzieckiem mogą zaopiekować się jej bliscy. Co więcej, kobieta za zgodą swych opiekunów np. rodziców może podejmować pewne działania
.

Autor: Katarzyna Goździkowska
Artykuł z dnia: 2009-11-10, ostatnia aktualizacja: 2011-02-24 11:09

radzę jednak spotkać się z prawnikiem albo iść do sądu i tam porozmawiać z kimś kto ma akurat dyżur i kiedy ma taki dyżur

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość