lolitaa85
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2011, 21:10

czy masaż pomaga po porodzie?

09 kwie 2011, 15:58

koleżanka chodziła na masaże po porodzie i mówiła, że to jej pomogło wrócić do formy.jakie sa wasze opinie?moze ktoras z was byla?kiedy własciwie można wybrac sie po porodzie na taki masaż?

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 kwie 2011, 16:17

hmm ale jaki dokłądnie? ogólny ciała, relaksujący czy jak? poczytam jak znajdę coś interesującego to się podzielę, bo sama jestem ciekawa, mam koleżankę co robi masaże mi raz na jakiś czas więc warto wiedzieć. wiem jak w ciaży ale po jeszcze nie.

wiosennydeszcz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:04

10 kwie 2011, 13:08

Witam, zapewne chodzi Pani o masaz poporodowy? Uczeszczałam na taki i powiem szczerze,że jestem bardzo zadowolona :)
Taki masaz pozwala na szybszy powrót sił po porodzie oraz szcezgolnie dla nas waznego zdrowia.Dla mnie jednak najwazniejsze było pozbycie sie rozstepów. Zalecam dziewczyny masaze podczas ciazy, zaluje ze sie nie zdecydowałam. Rozstepy,mimo wcierania przeze mnie kremów przeciwko rozstepom, i tak się u mnie pojawiły!
A ze Polak madry po szkodzie, to poszlam na masaz poporodowy. Faktycznie, rozstepy jako ze byly w poczatkowym stadium zredukowaly sie o okolo 90 procent. Dalej mam zamiar uczeszczac na taki masaz :) Pozdrawiam i polecam

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

10 kwie 2011, 13:34

Tylko trzeba pamiętać, ze w ciaży to po skończonym 3 miesiacu, ja tego nie wiedziałam i miałam masaż przed, nic się nie stało oczywiście, ale lepiej przestrzegać jak można pewnych sytuacji:)

fajna mamusia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2011, 16:57

10 kwie 2011, 16:59

Ja bylam kilka razy na takim masazu. Jestem po 2 cesarkach, wiec musialam troche poczekac z jakimikolwiek cwiczeniami. Masaz byl dobra alternatywa. Poprawil wyglad skory, cialo nabralo sprezystosci, no i humor ulegl poprawie :) Bo jak ogolnie wiadomo mlode mamy szczegolnie lekko nie maja na poczatku :)

Mamka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2011, 08:23

11 kwie 2011, 08:28

Chodziłam na masaże w ciąży i po urodzeniu synka.Rozstępy stały się mniej widoczne,skóra jędrna i elastyczna.Dla mnie byl to relaks i bardzo miło spędzony czas.Co najważniejsze napewno nie zmarnowany-efekty rewelka.Świeżo upiczone mamusie idą na masaże a dzidziuś zostaje z tatą.

mozaika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:46

11 kwie 2011, 18:53

Masaże po urodzeniu dziecka ,ale nie wcześniej niż po 3 miesiacach mogą zbawinnie wpływać na naszą skórę , która stała się wiotka , nie jest tak spężyta jak by się chciało. Zdecydowanie poprawiają jędrność i ogólny wyglad ciała , więc nie ma co się zastanawiać tylko trzeba w końcu zrobić coś dla swojego ciała . Tym bardziej że po takim masażu wraca się do dziecka z utęsknieniem jak na skrzydłach :)

Nataliii
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2011, 10:05

16 kwie 2011, 10:12

Korzystałam z masaży w trakcie i po porodzie (urodziłam bliźnizczki) i powiem szczerze że nie dość że to świetny sposób na relaks, i odprężenie dla obolałego kręgosłupa i nóg ale i skóra a nawet ciał znacznie lepiej wygląda w porównaniu do moich koleżanek:) Pozdrawiam

mozaika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:46

17 maja 2011, 14:55

Wiecie co ? znalazłam na Facebooku wiadomość, że do końca maja trwa promocyjna oferta na masaże z 50% zniżką w Centrum Chanta'l , więc jeśli którejś z was miszkającej w Wa-wie mocno doskwiera kręgosłup lub chce poprawić sobie wygląd to warto tam się udać :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość