Awatar użytkownika
miaumiau
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 14:16

Dziecko marudzi i płacze:(

07 kwie 2011, 13:30

Moja 3latka Agusia strasznie mi ostatnio marudzi, często płacze i narzeka na uszka:( Próbowałam dostać się z nią do laryngologa, ale nie było numerków…:( Co to może być? Kiedys lekarz mi powiedział że Aga ma wąski przewód słuchowy, myślicie, że to może być z tym związane?

lilo

07 kwie 2011, 14:16

miaumiau, wiesz trochę się zastanawiam czego od nas oczekujesz... Diagnoza na odległość czemu dziecko marudzi???
Jeśli narzeka na uszka to koniecznie trzeba to sprawdzić i zwykły pediatra może do uszka zajrzeć i zobaczyć czy zmian nie ma. Każdy powinien mieć w gabinecie ten sprzęcik do obejrzenia ucha.
Uszy to bardzo poważna sprawa, nieleczone infekcje mogą się skończyć niedosłuchem!!!!!!

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

07 kwie 2011, 15:05

Uszy to bardzo poważna sprawa, nieleczone infekcje mogą się skończyć niedosłuchem!!!!!!
To prawda.
Najlepiej iść do lekarza bo my na odległosć w tej kwestii nic nie pomożemy. Z własnego doświadczenia wiem że ból ucha jest okropny, wiec lepiej nie zwlekać niech się malutka nie męczy.

Awatar użytkownika
lubie_gdy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2010, 13:12

08 kwie 2011, 17:50

z tego co wiem to ludzie u ktorych stwierdzono waski przewod sluchowy maja sklonnosc do tego ze im sie uszy zatykaja. zajrzalas jej do srodka, sprawdzilas co tam sie dzieje? jeden scenariusz moze byc taki ze ma tam pelno i uszko się zatkalo, to moze powodowac bol i dyskomfort. zrob tak wyczysc jej uszko czyms co rozpuszcza woskowine, ja mam taki spray w bialym opakowaniu z uchem, zobacz jak bedzie sie potem czula, jesli to jednak cos powazniejszego jakies zapalenie to marsz do lekarza.

NICOLA_1985

09 kwie 2011, 09:27

jeśli moje dziecko by marudziło i mówiło mi że bolą go/ją uszka to nawet bym się nie zastanawiała tylko z marszu do lekarza bym się wybrała bo uszy to poważna sprawa a nikt kto lekarzem nie jest na dodatek na odległośc nie zdiagnozuje Twojego dziecka, więc moja rada - do lekarza

Awatar użytkownika
miaumiau
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2011, 14:16

10 kwie 2011, 11:47

Na szczeście już jest lepiej, ale w poniedziałek na wszelki wypadek idziemy do lekarza.
Zajrzałam Adze do uszek i ma tam sporo towaru:/ aż pomarańczowo. A takie środki do rozpuszczania miodku na pewno można stosować u dzieci?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

10 kwie 2011, 12:11

miaumiau, wiesz najlepiej nic nie grzebać w uszku dziecka ,bardziej rozsądnie byłoby jakby jednak lekarz zobaczył co tam się dzieje i jak zajdzie taka potrzeba to na pewno uszko wyczyści :ico_noniewiem: a na pewno udzieli informacji do dalej ,jakie ewentualne leczenie przedsięwzięć

Awatar użytkownika
lubie_gdy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2010, 13:12

11 kwie 2011, 10:19

miaumiau mnie polecila go pediatra,moze byc stosowany od 3 miesiaca zycia. do lekarza zawsze warto sie udac, dopytaj sama czym najlepiej czyscic i na pewno ci powie ze patyczkami nie mozna i lepiej miodek rozuscic.

sznurka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:29

12 kwie 2011, 23:13

Do wpuszczania do uszka mozna jeszcze użyć otinum. Jest ono na lekkie stany zapalne ucha i przepłukuje ucho przy okazji.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość