ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

14 kwie 2011, 17:10

witajcie
Agus bo to niby zalezy od znieczulenia, jedne nie szkodzi, a drugie moze ale nie musi..a ty juz wysoko w :ico_ciezarowka: wiec raczej luz..ale nie znam sie konkretnie wiec raczej cie nie uspokoilam :-/
a skad jestes i co robisz?

ja dzis mam kiepski dzien, tzn senny i jakos nie specjalnie towarzyski..nie chce mi sie chodzic do roboty, jeszcze zaczelam sobie wkrecac ze to ciagle siedzenie przed kompem moze miec jakies negatywne skutki na dziecko np na wage :ico_noniewiem: ze brzuch mi sie spina, odczuwam co jakis czas jakies skurczyki...musze jeszcze popracowac, szczegolnie teraz z aneksami, ale kombinuje co by tu wymyslic zeby nie musiec siedziec w robocie tych 8 godz..ale chyba raczej nic sie nie da nie?albo praca, albo chorobowe, nie ma nic pomiedzy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

14 kwie 2011, 18:13

Agus, Moja będzie albo Oliwia albo Liwia (ciągle się waham ) a jak chłoapk ( narazie jajek nie ma ale gdyby co to Antoś lub tak jak Twój synek Oliwier... nie wiem ale mam sentyment do Oliwierów i Oliwii :D
a powiem Ci ,że w szkole to tak na początku to Listopad (2 miesiąc ciąży) to 10 dni byłam w szpitalu, potem 10 dni na zwolnieniu leżałam i ok 10 dni chodziłam do szkoły wiec tak bardzo to nie było okropne , tylko mdłości były straszne poranne i autobusami jeździć nie mogłam wiec mama mnie woziła , cały grudzień leżałam w domu ( 3 miesiąc) bo miałam zagrożenie, styczeń to nie chodziłam bo sie rozleniwiłam i wagarowałam a od lutego jak po feriach przygrzałam tak 7 zagrożeń poprawiłam i zaliczyłam w 2 tyg oprócz
matma,chemia,niemiecki i angielski
2 semestr i jeszcze 2 tyg nauki przedemną i wolne ;D ale to zasługa nauczycieli bo bardzo po ludzku do tego podeszli :)
znieczulen dentystycznych?
z tego co mi wiadomo to sa specjalne dla kobiet w ciąży jakieś , ale też te zwykłe w 2 trymestrze nie są groźne , jedynie chyba w 1 lub w 3 mogą wywołać jakieś skutki uboczne na płód ...
ale nie masz się czym martwić :)
lepiej iśc do dentysty niż tak jak ja olać swoje zęby :(
a teraz pokutować, czasami zapalenie lub ząb niewylczony bardziej szkodzi dziecku niz znieczulenie. :*

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

14 kwie 2011, 18:49

ladybird23

Jestem z Wroclawia, ale od 4 lat juz mieszkam w UK ;) Siedze w domu i nie pracuje, bo w maju zeszlego roku odeszlam z pracy i ciezko bylo cos znalezc, potem w listopadzie na dwa miesiace dostalam prace ale to potrzebowali tylko kogos na okres swiateczny no a potem swieta chorowalam i zle sie czulam (gdzies do polowy stycznia mialam mdlosci - to znaczy nie wymiotowalam ani razu ale mdlilo mnie caly czas i duzo lezalam), no a juz jak sie poczulam lepiej i zaczelam szukac pracy od nowa to znow pod gorke bo juz 3-4 miesiac ciazy i w gore i nie chca przyjmowac :(
I siedze calymi dniami w domku, to znaczy jak maz jest w pracy, sprzatam, gotuje i siedze przed kompem :) Troche tez mnie to martwi bo babcia mi marudzi ze nie mozna niby za dlugo.. Ale tak samo mowi zeby przy pralce nie stac, w ogole chyba wszystko co elektroniczne wedlug niej szkodzi ;] Ja przed komputerem siedze sobie na pilce tej do cwiczen bo tez sie balam zeby brzuszka nie 'zgniatac' i powiem ze wygodnie bardzo jest :)

A w ktorym tygodniu jestes? I wiesz juz co bedzie? :)

Malinkax33

No ja wlasnie swoje zeby tez olalam ale teraz jak jestem w ciazy i zaczelo mi dziaslo puchnac to w koncu stwierdzilam ze wiecej jakis zarazkow bedzie mi sie zbierac jak mi sie bedzie psul i wystraszylam sie ze moze to maluszkowi zaszkodzic..

Oliwia sliczne imie, niestety wsrod moich blizszych znajomych juz sa 3 Oliwie wiec raczej nie dla mnie :D A Oliwiera zadnego nie znam ale w pierwszych miesiacach ciazy mi sie to przysnilo to imie i tak sie uczepilo ze zadne inne mi sie nie podobalo :) Na szczescie mezowi tez sie spodobalo wiec uff :) A dziewczynke chyba bysmy nazwali Natasza albo mi sie podoba Anastazja ale mojemu nie ;/ Ale poki co na skanie w 20 tyg babka powiedziala ze to chlopiec, wiadomo ze 100% pewnosci nie ma ale ja jakos sama od poczatku czulam ze bedzie chlopiec - zobaczymy czy sie sprawdzi :)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 kwie 2011, 19:00

Aha i mam jeszcze pytanie - wiecie cos moze na temat znieczulen dentystycznych?

hm dziwnie zachował sie dentysta, bo ja jeszcze całkiem niedawno leczyłam wszystkie zęby i miałam kilka razy znieczulone teraz ostatnio jak byłam ze 3 tyg temu to już mi nic nie robił na znieczuleniu tylko powiedział, ze zalepił tak na pół roku , zeby nie bolało a po porodzie mam sie zgłosić do zrobienia tego zeba ze znieczuleniem bo trzeba głeboko wiercic a niechcą mnie teraz męczyć. Oni chyba boją się reakcji na znieczulenie, bo każdyu inaczej reaguje i inaczej się zachowuje....

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

14 kwie 2011, 19:06

Agus ja mam termin powiedzmy na pierwsza polowe lipca, bo co usg to inaczej :ico_oczko: no i corka druga bedzie - Kalinka :-)
ja cala pierwsza ciaze bylam w domu, tzn studiowalam, ale juz zaocznie wiec tylko co 2 weekend mialam jakas rozrywke..na wszystko mialam czas, az nadto, co chwile sprzatalam, duzo chodzilam, czas sie dluzyl niemilosiernie, nie umialam sie doczekac porodu..i w rok po urodzeniu Mili tylko czekalam zeby znalezc prace i wyrwac sie z domu..
a teraz znow czas ucieka nieublaganie, juz polowa ciazy za mna, a ja nie zdazylam sie nia nacieszyc :ico_szoking: ze zmeczenia robie sie zmierzla i tylko czekam kiedy pojde na zwolnienie w koncu dychnac i na spokojnie zaczac wszystko przygotowywac do narodzin :-)
fajnie byloby tak wyposrodkowac, troche pracy troche wiecej luzu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 kwie 2011, 19:14

A wogóle to witaj Agus u nas :-D :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-04-14, 19:16 ]
ja mam termin powiedzmy na pierwsza polowe lipca, bo co usg to inaczej

no u mnie jest podobnie bo termin mam na 24 lipiec a z usg na 3 sierpien ... jak dla mnie to sporoa rozbieznośc...

[ Dodano: 2011-04-14, 19:29 ]
A no i zjadłam tego kalafiora i był pyszny, ale tak mnie po nim rozdęło, ze ruszac się nie mogew , ze nie wspomne o oddychaniu :ico_wstydzioch: , ale warto było sie skusić, choć powiem wam, ze chemii w nim pewnie sporo bo teraz zaczyna mnie nagazowywac :ico_oczko: i pewnie w nocy dam czadu :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2011-04-14, 19:33 ]
dla dziewczynki latwiej znalezc

no nie tak łatwo bo z mężem dalej sie zastanawiamy i tak jak mi sie podoba to jemu nie i tak na odwrót jest....

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

14 kwie 2011, 19:33

Cześć!

Agus, witaj!
fajnie byloby tak wyposrodkowac, troche pracy troche wiecej luzu
heh, to podzielmy się, ja będę chodzić za Ciebie na 4 godzinki :ico_oczko:

Powiem Wam,że ja się strasznie zasiedziałam w domu :ico_noniewiem: Po studiach pracę znalazłam w 3 miesiące, a po moim szpitalu akurat skończyła mi się umowa na zastępstwo (ale akurat inna koleżanka się zwolniła, ale i tak mi nie zaproponowali pracy, pewno się bali,że nadal będę chorować). No i pod koniec września 2009 zostałam w domu. Może teraz nie miałam takiego parcia na szukanie (bo w tym czasie polepszyła sę nam trochę syt. materialna) albo faktycznie teraz mniej tej pracy. Planowałam,że znajdę coś i postaramy sie o dziecko. No, ale czasu tyle minęło, a tu nic, więc zdecydowaliśmy,że dziecko teraz! No więc nadal siedzę w domku i jeszcze pewno posiedzę.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

14 kwie 2011, 20:28

Witaj Aguś. Ja mam termin na 22 lipca a z usg różnie to wychodzi. To będzie nasz drugi synek bo mamy już dwuletniego Kubusia. Od miesiąca po pobycie w szpitalu jestem już na zwolnieniu. Do pracy chodzę tak raz, dwa razy na tydzień na parę godzinek bo choć mam zastępstwo zawsze jest coś z czym mają problem. Poza tym jesteśmy teraz na etapie remontu nowego mieszkanka więc na nudę i brak czasu raczej nie narzekam :ico_sorki: Jesli mi podasz datę Twojej ostatniej miesiączki dopiszę CIę na naszą listę na pierwszej stronie

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

14 kwie 2011, 21:58

Heh, trochę mnie tu nie było aż ciężko nadrobić nieprzeczytane posty :-)

Witaj Aga :-)
Ja pracowałam do końca 4 miesiąca, a potem niestety źle się zaczęłam czuć więc teraz siedzę w domku i studiuję :-)

We wtorek idziemy na usg, nie mogę się doczekać :-) mam nadzieję, że nasz Antoś pobryka i ładnie sie pokaże :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

15 kwie 2011, 08:17

Cześć laski.
CZyzbyście jeszcze spały? U mnie ruch od 7 chociaz tylko Kuba szedł do żłobka :ico_oczko: Wydaje mi sie , że ma owsiki bo wczoraj długo nie mógł usnąć i cały czas mówił mi , ze go boli pupcia... niby patrzyłam ale nic nie widziałam ale dziecko nie spało do 23 i się drapało, no więc musze zaraz iść do przychodni po lakarstwo bo po co ma się biedaczek męczyć. No a ja mam luz bo sama w domku więc robię pranie, przebieram pościel a zupe juz mam prawie ugotowaną - szczawiową oczywiście :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość