nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 kwie 2011, 12:42

acha no tak to by było logiczne. Dzięki beti :-)

[ Dodano: 2011-04-18, 12:43 ]
a jak szybko po porodzie brzuch się ściąga i wraca do wcześniejszej postaci?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

18 kwie 2011, 13:12

w nocy skurcz w łydke złapał (niech to szlag jak to boli!)

no mnie często lapały taki skurcze, ale nawet i przed ciążą , teraz to cierpną mi palce u stóp , ale lekarz powiedział, że to od niskiego ciśnienia i słabego krążenia.
A wogóle to cześc. W sobotę bylismy cały dzien na dziłce i Kuba był tak zmęczony, że jak przyszlismy o 18.30 do domu to płakał ze zmęczenia, i niby szybko nam padł ale noc kiepska była bo chyba za bardzo był zmęczony i co chwilkę sie budził i płakał, ze go pupcia boli, a to brzuch , a to ucho :ico_olaboga: tak więc nie wiedziałam co go tak naprawdę boli.... ale w końcu to chyba ucho go boało ale nie z zawiania bo grama wiatru nie było tylko z kataru, który ma juz ponbad tydzien i cięzko go "wytepić"...
No i dzisiaj tez bylismy na dzialce bo jest przepiękna pogoda nareszcie, ale dzisiaj juz wrócilismy bo mąż iodzie na II zmianę do pracy a i znowu niechce żeby za bardzo się zmęczył bo wieczorem będę miała cyry...
A co do magnezu to w szpitalu cały czas dawali mi magnez w kroplówce i leżałam pod kroplówkami w sumie z 5 godzin z samym magnezem no i teraz tez biore 3 x dziennie bo tak mi kazali...
Ja na plusie mam teraz 9 kg.
Z
ja mam coś okolo 6 a moze już wiecej... niewiem .. wizytę mam 2.05 więc wtedy wszystko dokładnie będę wiedziała.
po porodzie praktycznie na drugi dzień chudniesz 10 kg.
e tam... u mnie tak nie było, w sumie to wyglądałam prawie tak samo jak przed porodem, pamiętam, ze kazalam męzowi przynieść jeansy takie nie ciążowe i się w nie nie zmieściałm bo brzuch nadal mialam "ciążowy" dopiero gdzieś po 2 tyg się zmniejszył i nie musiałm chodzić w ciążowych spodniach...

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 kwie 2011, 13:43

zirafko a rodziłaś naturalnie? Bo moja koleżanka miała cc i po porodzie dopiero gdzieś po miesiącu zaczęła chudnąć. Ale już po dwóch to była płaściutka.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

18 kwie 2011, 14:40

Nina- ja miałam cc. Poród zaczął mi się niestety od odejścia wód i po 12 godzinach, po dwóch dawkach oksytocyny miałam nadal tylko 2 cm rozwarcia więc skurczami dusiałam Małego. Cesarkę zrobili w ostatniej chwili, Niuniu dostał tylko 3 punkciki, był intubowany, cały siny i inne tegot typu cyrki :ico_placzek: Całe szczęście wszystko skończyło się dobrze ale mogłam mieć dziecko np z porażeniem mózgowym przyz jakiegoś konowała który zwlekał z decyzją o cc. Ze szpitala wychodziliśmy na 4 dobę po porodzie więc te 12 kg to mi przez te 4 doby zeszło, ale i tak byłam w szoku, bo myslałam że przez wieki się tego nie pozbędę. Dlatego nie martw się bo mimo że dzidzia waży 3-4kg sam poród zrzuca z Ciebie przynajmniej drugie tyle. Co do brzucha- tu już nie było tak kolorowo bo niby brzuch był zaraz płaski ale ta skóra :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: MASAKRA. W jeansy ze względu na ranę po cięciu wciskałam się dopiero po około 3 tygodniach

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

18 kwie 2011, 15:22

U mnie kilogramy zeszły szybko - te pierwsze 10, ale fakt brzuszek jest jeszcze jakiś czas. Głównie własnie ta skóra i nie cofnieta jeszcze macica. Tak, że nina0226 nie oczekuj od razu braku kg. i płaskiego brzuszka na raz. Jedno idzie po drugim. Ja bardzo, bardzo żałuje ze tak po 2 miesiącach od porodu nie poszłam na ćwiczenia brzucha, albo nie trzaskałam w domu brzuszków. Nie mam rozstępów, skóry tez dawno nie ma. Jak bym wyćwiczyła brzuszek to wygladałby jak bym nigdy nie rodziła. Ale co zrobić, mały mi płakał, ja byłam padnieta, mąż jakos dziwnie nie potrafił sie odnaleźć w roli przez pewien czas. No nie dało sie i chyba nie chciało się :-D
tosiaja się bardzo własnie takiej sytuacji boje, że jakiś konował nie podejmie własciwej decyzji i na czas.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 kwie 2011, 17:11

nina to wszystko zalezy od predyscpozycji, sprezystosci skory, stresu poporodowego, diety itp..ja jak wrocilam do domu to mialam jeszcze 5 kg na plusie (a przytylam 11 w ciazy) i brzuch, juz moze nie taki duzy jak ciazowy, ale wcale nie taki maly i nie przypominam sobie zebym sie zmiescila do gaci sprzed ciazy, a w sumie nawet dla wygody chodzilam chyba jeszcze jakis czas w ciazowych, dopiero jak zaczelam cwiczyc po tym 6 tyg to zaczelam jakos bardziej tracic kg i cialo robilo sie znow ladne i jak pamietam to wage sprzed ciazy mialam moze w grudniu, a rodzilam w maju..ale tak jak mowilam to zalezy od wielu czynnikow..moja kolezanka miala tak rozwrzeszczane dziecko, przez ktore nie mogla zmruzyc oka, nie mowiac o przespaniu paru godz z rzedu i do m-ca nie bylo widac ze byla w ciazy a nawet jej bylo mniej :ico_noniewiem:

a ja ost poczynilam tez pierwsze zakupki...4 pary bodziakow, 2 na 56 cm i 2 na 62 cm..sa slodkie..a reszta to dopiero jak przekopie fure ciuchow co juz mam, ale to dopiero jak bede juz na zwolnieniu :-)
ale to ja wole zdecydowanie na spokojnie, bez stresu zejsc z tych kg :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

18 kwie 2011, 18:53

Cześć Dziewczyny...
U nas bieganina związana z przeprowadzką, dlatego sie nie odzywałam :ico_sorki:
coś mi się tyć zaczeło od tygodnia... zaokrągliłam się i nareszcie czuje sie jak cieżaróweczka :) :ico_brawa_01:

no i moja niunia też stała się wiercipiętką jak siedze normalnie.
Ostatnie 3 dni u mojej mamy... nie możemy sie sobą nacieszyć, za 3 dni ide już z mężem na swoje.
Nie wiedziałąm ,że to bedzie takie trudne :( :ico_placzek:
bardzo się związałam z mamą od kąd jestem w ciąży...
heh..
no i już zaliczyłam szkołę :))
także mam wolne...
pogoda piękna, zaczynam zakupki dla córeczki... :ico_ciezarowka:
i jest suuuuper :)

a skoro ja przytyłam tylko 5kg (jak narazie) a schudłam do 4 miesiąca 4kg to też zrócę 10 ?;>

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

18 kwie 2011, 19:49

zirafko a rodziłaś naturalnie? Bo moja koleżanka miała cc i po porodzie dopiero gdzieś po miesiącu zaczęła chudnąć.

miałam cc i jak juz kiedys pisałamm do wagi swojej sprzed ciązy wróciłam w sierpniu a i byo mi łatwiej bo była to wczesna wiosna i lato więc jeśc tak bardzo się nie chciało, na spacerach duzo chodziłam no i było fajnie a teraz może tez duzo się nie przytyje bo to bedzie srodek lata i upały więc będziemy dużo wody pić :ico_oczko:

martuśka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:41

18 kwie 2011, 20:39

mnie strasznie bola zeby chodze do dentysty systematycznie i niewiem nawet ktory zab to jest ciekawe ale idzie dostac kur***

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

18 kwie 2011, 22:14

a skoro ja przytyłam tylko 5kg (jak narazie) a schudłam do 4 miesiąca 4kg to też zrócę 10 ?;>
Kochana do końca jeszcze trochę zostało więci zapewne kg Ci przybędzie. A wszystko zależy od organizmu tak jak dziewczyny pisały- jedna przytyje 20kg
za 3 dni ide już z mężem na swoje.
i zgubi to szybciej niż ta co przytyła 8 :ico_noniewiem: :ico_brawa_01:
tosiaja się bardzo własnie takiej sytuacji boje, że jakiś konował nie podejmie własciwej decyzji i na czas.
nic nie mów, większość dzieciaczków z porażeniem mózgowym to właśnie wina zwlekających lekarzy. Ja niestety nie trafiłam na lekarza który prowadził mnie całą ciążę a ten co był to jak sie potem okazał nie wiem na co czekał- może na kasę. Ale nikt słowa nie powiedział że coś nie tak z dzidzią jesti że ją duszę skurczami :ico_sorki: Po 12 godzinach nagle zrobił się szum i zaraz brali mnie na cesarkę. Nawet znieczulenie nie zaczęło w pełni działac bo czułam jak mi w brzuchu grzebią, chciałam coś powiedzieć, jakoś dać im znać ale nie miałam sił żeby mrugnąć okiem. Słyszałam jak powiedzieli że dziecko nie płacze a potem urwał mi się film. Jak się obudziłam zobaczyłam zapłakanego Marka i nie wiedziałam co jest grane. Niuniu miał krwiaki na paznokietakch i podobno był cały siny. Pielęgniarka powiedziałs w pewnym momencię że one zrobiły co mogły- reszta zalezy od Małego :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Boże co dzień dziękuję Bogu że moje dziecko jest całe i zdrowe, ale to co przeżyliśmy w czasie Jego narodzin i pózniejsze tygodnie kiedy to jeżdziliśmy od lekarza do lekarza, na kolejne usg główki, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok- straszne!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość