Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 mar 2011, 17:39

Zdrowe, biale, mocne zeby to jedna z niewielu rzeczy, ktorych ludziom zazdroszcze... :ico_wstydzioch:
oj dokładnie dokładnie. ale bardzo żadko występują hehe.
coraz mniej ludzi ma śliczne ząbki ...
ciekawe czym to jest spowodowane ? :(

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 mar 2011, 18:30

izuś_85 współczuję ale mojej mamie też tak poleciały zęby już po porodzie-wszystkie plomby do wymiany i kanałowe leczenie. Po drugim właściwie to bardzo szybko rozsadziło zęby i zostały same korzenie. Ja tego obawiam się najbardziej.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

30 mar 2011, 09:29

izuś_85 współczuję ale mojej mamie też tak poleciały zęby już po porodzie-wszystkie plomby do wymiany i kanałowe leczenie. Po drugim właściwie to bardzo szybko rozsadziło zęby i zostały same korzenie. Ja tego obawiam się najbardziej.
ja też :ico_placzek: łykam witaminy, nabiał kocham tak ze mogłabym cały dzień zyc na jogurtach, serach, mleku, jajach i maślankach :ico_placzek:
wapnia połykam pewnie tone rocznie a takie zeby mam od dziecka, od kiedy siegam pamiecią to pamietam wizyty u dentysty i borowanie :/ ja chyba nie mam juz żadnego zęba zdrowego, wszytskie leczone, plombowane :ico_olaboga:

na razie nic mnie nie boli, poczekam na wypłate i idę do prywatnej kliniki, już dzowniłam, przyjmą mnie bez zdjecia, wyczyszczą kanał za 200zł i załoza tlenek cynku na czas ciazy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jedynka tak jak mówiłam, moze sie zrosnie ten kanał, moge poczekać do porodu i zrobić leczenie pod mikroskopem, oby tylko nie wdała sie infekcja to bedzie oki :ico_oczko: a jak sie wda, to jedyne co moge zrobić-korone na moście :ico_noniewiem: ale to juz koszt jest duży

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

30 mar 2011, 13:56

na razie nic mnie nie boli, poczekam na wypłate i idę do prywatnej kliniki, już dzowniłam, przyjmą mnie bez zdjecia, wyczyszczą kanał za 200zł i załoza tlenek cynku na czas ciazy
no i super!
ja chyba nie mam juz żadnego zęba zdrowego, wszytskie leczone, plombowane
to samo...ja na pewno nie mam ani jednego nieleczonego :/

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

30 mar 2011, 15:50

Zdrowe, biale, mocne zeby to jedna z niewielu rzeczy, ktorych ludziom zazdroszcze...
to tak jak ja :ico_sorki:

izuś ja też mam fatalne zęby :ico_olaboga: jako dziecko bardzo chorowałam, ciągle antybiotyki i jak wychodziły mi zęby stałe, to część już z dziurami :ico_szoking: a trafić na naprawdę dobrego stomatologa, to nie lada wyczyn :ico_sorki: Mam nadzieję, że teraz Ci pomogą :ico_sorki:

mariollka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:59

22 kwie 2011, 09:39

O wszelkie rzeczy zdrowotne trzeba zadbać przed ciaża! (przynajmniej ja tak planuje) Zęby zrobić, przygotować się fizycznie - wzmocnic mięśnie głebokie, przybrac odpowiednia wagę - oczywiscie mniejsza, bo po ciezy na pewno bedzie wiekszy :)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

22 kwie 2011, 09:48

mariollka, kochana alez masz plan :-D tez taki miałam i nic nie wypaliło :-D zeby wyleczone tuz przed ciążą w ciązy posypały się tak, ze przez pewien czas odwiedzałam dentyste raz na tydzien. Dziąsła tak krwawią, że koszmar i na to nie ma rady. Nie uchronisz się przed tym.
Co do wagi to mi w ciąży waga nie rośnie...przed kupiłam sobie kilka ciążowych ślicznych sukieneczek na ostatnie miesiące i mogę pomarzyć o ich założeniu, bo sa za wielkie i tyle :ico_oczko: a byłam przygotowana na to, ze z moja skłonnością do objadania się przytyje co najmniej 20 kg.

Ale...oby twoje plany wypaliły! :-)

kate123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 sty 2015, 18:42

Re: Opieka stomatologiczna w ciąży

30 sty 2015, 18:48

pije i jem bardzo dużo nabiału, ale wiem, że wizyta u stomatologa i tak mnie nie ominie :/

akceptuje
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2015, 14:35

Re: Opieka stomatologiczna w ciąży

04 lut 2015, 14:38

Jakie macie doświadczenia ze stomatologiem podczas ciąży?

Aluszka89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2017, 13:52

Re: Opieka stomatologiczna w ciąży

12 sie 2017, 13:54

Podczas ciąży jak chcemy chodzić do stomatolog, to trzeba naprawdę trafić na fachowca. Ja bym się bała iść do pierwszego lepszego lekarza. Myślę, że możesz popytać na forach ciążowych. Ja na dziś dzień wiem, że omijaj dentalux, bo na pewno tam dobrze się Tobą nie zajmą.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość