Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

29 kwie 2011, 13:32

Witam
Myślę że takie fałdki wcale nie muszą oznaczać kłopotów z bioderkami.Może być również na odwrót tak jak u mojej córki,a mianowicie ona fałdki miała równiutkie a bioderka do rehabilitacji kilkumiesięcznej przy pomocy uprzęży Pavlika.Także głowa do góry,z zamartwianiem proszę się wstrzymać aż do terminu USG.Trzymam kciuki za Twoją kruszynkę by wszystko było w porządku z bioderkami. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

29 kwie 2011, 13:51

hej
aga moja Córcia miała nierówne fałdki i jedną nóżkę krótsza - lewą pojechaliśmy do ortopedy i okazało się , że ma "wrodzone" zwichnięcie stawu biodrowego- leczenie było dość długie, a córcia jak tylko skończył półtora roczku to pięknie chodziła, biegała, bo zostało bardzo wcześnie wykryte i nie było za późno na leczenie :)ale nie załamuj się, najpierw musisz iść do ortopedy na usg i się dowiecie, ale na pewno wszystko będzie ok :)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 kwie 2011, 15:11

Chciałabym was podpytac czy nierówne fałdki zawsze oznaczają kłopoty z bioderkami?
Agus oczywiście że to błędne myślenie :ico_oczko:
ona po prostu ma nieco pulchne ciałko i tak naprawdę to trudno jest "ułożyć" przez to równo nóżki :-)

kiedyś z moją starszą córką pediatra napędził mi stracha że ma problem z bioderkami bo ma krzywe fałdki wg niego ale wtedy nie było tak rozpowszechnione wizyty u ortopedy z bioderkami jak teraz :ico_oczko: i ortopeda dość długo ją badał i stwierdził co wyżej napisałam a wyginał jej nózki tak że ja nigdy bym się na to nie odważyła a i nawet pediatra tak nie robił
nie chcę przez to powiedzieć że się znęcał na jej nóżkami ale po prostu wiedział jak ma badać :ico_sorki: jedynie profilaktycznie kazał podwójnie pieluchować

wiem że pójdziesz do ortopedy i na pewno będzie wszystko oki

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

29 kwie 2011, 16:13

aga216 dobrze, ze idziesz z malutka na USG. Fałdki nie muszą oznaczać problemów, ale oczywiście lepiej sprawdzić. U mnie niestety oznaczały... Z dysplazja miałam przez kilkanascie lat problemy, nigdy już nie będzie w porządku...No ale to kwestia tego, ze nie zostało to wcześnie wykryte i odpowiednio leczone plus błąd przy operacji. Teraz dzieki Bogu mamy inne czasy więc dysplazja mimo, ze zdarza się czesto jest do wyleczenia tylko poprzez pieluszkowanie i odpowiednie ćwiczenia i noszenie.
Ale nic się nie martw. Na pewno będzie dobrze! :-)

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

29 kwie 2011, 16:26

dziewczyny oczywiście wiedziałam że na was można liczyć,dziękuje za wszystkie podpowiedzi,postaram się nie martwić na razie a wszystko sie wyjaśni na wizycie to wam napiszę co i jak :ico_oczko:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

29 kwie 2011, 18:46

Zgadzam sie z wypowiedzia dziewczyn :ico_sorki:

Moje dzieci tez nie mialy rownych faldek, syn mial dysplazje stawow biodrowych ale po wyleczeniu i tak faldki byly nierowne takze widac tak musi byc :-)
ale usg nie zaszkodzi :-) bedziesz spokojniejsza :ico_haha_02:

nie martw sie na zapas wszystko na pewno jest oki :-)

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

29 kwie 2011, 19:08

aga216, dobrze, że szybciutko zauważyłaś. Pewnie to nie jest nic poważnego, ale jeśli, to pochodzicie na rehabilitację. Teraz, jak nosisz Piotrusia na rękach, to wkładaj mu rękę między nóżki (aby nie były razem ściśnięte), a jeśli nosisz w pionie, to też nóżki oddzielnie( np oparta pupcia na Twoim biodrze, a nóżki po bokach).
Ale nie przejmuj się na zapas- wizyta u specjalisty wszystko Ci wyjaśni.
Trzymam kciuki &&&

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

29 kwie 2011, 20:23

Teraz, jak nosisz Piotrusia na rękach,
:-D trochę Aga musiałaby się namęczyć żeby Piotrusia nosić :-D

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

29 kwie 2011, 20:24

Rózne sa teorie na temat tych nierównych fałdek...

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

29 kwie 2011, 20:28

Teraz, jak nosisz Piotrusia na rękach, to wkładaj mu rękę między nóżki (aby nie były razem ściśnięte), a jeśli nosisz w pionie, to też nóżki oddzielnie( np oparta pupcia na Twoim biodrze, a nóżki po bokach).
hehehehehe
sorry ale nie wytrzymałam :-P

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość