Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 maja 2011, 13:45

hej

u nas dziś pogoda kiepska i zimno :ico_chory:

AniaZaba, dzięki za przepis :-)

pinko, to ty masz w niedziele a @gniecha, w sobotę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
śliczna, macie zdolną mamę :-)
dziękuje
mama bardzo zdolna, wszytko nam szyje, a najwięcej kreacji na wesela i bale, my pokarzemy jej w gazecie ze góra taka, dół taki a rękawki takie i szyje :-D

agndzileb, witaj i gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a kto ma alergie Darek czy drugie dziecko??
szkoda ze nie udało ci się obronić

@gniecha, no jak odstawisz słodycze to na pewno pomoże :-)
a psychiczna nie jesteś, ja tez nie lubie jak w domu jest bałagan, a mąż też nie wie że ma szafkę na ubrania , kosz na ubrania do prania , że mamy zmywarkę , odkurzacz

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 maja 2011, 16:50

cześć dziewczyny. wraca wasza koleżanka marnotrawna :ico_sorki: byłam u rodziców jakiś czas, odpoczęłam sobie, mama dużo mi pomogła przy dzieciach. super było, pochodziliśmy po lesie, jak się mieszka w mieście to docenia się bardziej łono natury, mąż się stęsknił, więc trzeba było wracać :-D
Mat jest przekochany, nosimy rozmiar 68 od jakiegoś czasu i powoli robi się krótki. Nadal jest na piersi plus butla, ale po tym moim zapaleniu, zmniejszyłą mi się ilość mleka niestety. Mateusz pięknie się uśmiecha i gaworzy. Śpi ładnie, ale do snu potrzebuje ciszy, w żaden sposób nie mogę go przyzwyczaić do hałasu. W nocy śpi pięknie, budzi się tylko 2 razy na jedzenie, po czym zasypia w ciągu kilku chwil, w dzień muszę go pobujać trochę by zasnął. Kolek nie ma, za to zaczyna nam się ciemieniucha :ico_zly: wredota :ico_zly: za 2 tygodnie znów szczepienie :ico_olaboga: ależ ten czas leci

manenka
obejrzałąm zdjęcia twoich dzieciaczków i nie mogę wyjśc z podziwu jak się zmieniły, Mike bardzo wydoroślał, Nell ma cudowne włoski, jest śliczna i jaka już duża.
w ogóle obejrzałąm też kilka filmików, fajnie macie z siostrą, dzieciaczki razem się wychowują i w podobnym wieku są. super.
zdolną masz mamę :ico_brawa_01:

@gniecha lubię czytać twoje posty, bo taka radość z nich bije. aż mi się udziela :-)

my robimy w czerwcu chrzciny, nie mam jeszcze chrzestnego
a mąż też nie wie że ma szafkę na ubrania , kosz na ubrania do prania , że mamy zmywarkę , odkurzacz
_________________
mój podobnie :ico_zly:

a mnie jeszcze 1o kilo zostało do zrzucenia :ico_olaboga:

agndzileb
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2439
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:53

10 maja 2011, 21:49

to juz tłumaczę starszy synek Tomek nie ma alergii tylko nie chce nic jesc, młodszy Darek urodził się 12 lutego i jesc chce ale nie może ;) karmiłam piersią ale od tygodnia pijemy nutramigen zmiany na buzi i całym ciele są potworne bez względu na dietę moją oczywiscei i podobno będą schodzic conajmniej 2 tygodnie ogólnie jestem zmeczona i psychicznie wysiadam,

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 maja 2011, 22:07

Blanka26, to super, ze sobie wypoczęłaś, zawsze to lżej jak się ma kogoś do pomocy , a jak byłaś u mamy to pewnie nie mogla nacieszyć się wnukami :ico_brawa_01:
Nadal jest na piersi plus butla, ale po tym moim zapaleniu, zmniejszyłą mi się ilość mleka niestety
u mnie jest na moim mleczu, nie wiem czy to ja zwiększyłam produkcję czy ona mniej potrzebuje, bo jak wcześniej jadła wszytko moje plus 1-2 sztucznego to teraz może raz w nocy dam sztuczne a czasem co drugi dzień bo tyle mi się teraz narobiło, ale to dobrze :-D
manenka obejrzałąm zdjęcia twoich dzieciaczków i nie mogę wyjśc z podziwu jak się zmieniły, Mike bardzo wydoroślał, Nell ma cudowne włoski, jest śliczna i jaka już duża.
w ogóle obejrzałąm też kilka filmików, fajnie macie z siostrą, dzieciaczki razem się wychowują i w podobnym wieku są. super.
zdolną masz mamę :ico_brawa_01:
dziękuję bardzo mi miło, że czytasz mojego bloga :-D
a mnie jeszcze 1o kilo zostało do zrzucenia :ico_olaboga:
mi ciągle 2 kg i ni grama w dół nie mogę zejść :ico_noniewiem: , ale źle nie wyglądam :ico_oczko:
my robimy w czerwcu chrzciny, nie mam jeszcze chrzestnego
a no widzisz u mnie chrzestny będzie od 21 maja, a chrzestna wraca do Pl 28maja, więc mam tylko ten tydzień ich razem i korzystam :-D

agndzileb, kurcze i nie wiadomo od czego to?? a badań nie można robić żadnych co??
to mam nadzieję i trzymam kciuki by szybko zniknęły te zmiany :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 10-05-2011, 22:09 ]
Dziewczyny zapomniałam , która z was miała córeczkę z AZS??
bo mam pytanie
czy teraz jej skóra nie jest okropna??
bo Mikiego straszna ciągle muszę smarować go tymi kremami ze sterydami , a się tak drapie, że sobie rany robi, więc daje mu jeszcze zyrtec no i trochę pomaga i się zastanawiam czy to nie przez wiosnę i te pyłki ta alergia się tak powiększyła, bo już tak super było, a teraz na nowo muszę walczyć by w miarę jakoś wyglądał

[ Dodano: 10-05-2011, 22:11 ]
Blanka26, no i najważniejsze , fajnie, ze znowu z nami jesteś :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 maja 2011, 22:33

manenka, moja córcia ma AZS. skóra o dziwo nie wygląda źle, plamy pozostały tylko na kolanach i za nic nie mogę ich wytępić, używam od zcasu do czasu elocomu, bo tak drapie, że krew się leje, nie wiem jak ona się w spódnicy pokaże, wygląda to fatalnie. Ale wszytskie zgięcia są czyste, skórka milutka. I powiem ci, ze nie stosuję teraz żadnej diety, nie pije mleka w czystej postaci jedynie, ale tak to je wszystko już. Ale po roku walki z tym cholerstwem, odkryłam, że Ola uczulona jest na sztuczne barwniki i konserwanty. wystarczy, że zje mambę i już się drapie. Zyrtec u nas nic nie radził, ale jak przeczytałąm ile tam napakowane konserwantów to odstawiłam, bo w naszym przypadku bardziej szkodził niż pomagał. Apodobno przy azsie objawy nasilają się latem. Oby Mike nie reagował na pyłki :ico_sorki: podawaj mu ten zyrtec, podobno łagodzi świąd. A stosujesz emolienty??wiesz ja jak Ola miałą taki silny wysyp plam, to smarowałam jej ciałko kilka razy dziennie,żeby to było nawilżone non stop, bo jak te plamki są suche to wtedy bardzo swędzą. także przede wszytskim kremuj. i używaj balsamu, bo ma bogatszą konsystencję niż krem.

dziękuję bardzo mi miło, że czytasz mojego bloga
z miłą chęcią zaglądam :-)
u mnie jest na moim mleczu, nie wiem czy to ja zwiększyłam produkcję czy ona mniej potrzebuje, bo jak wcześniej jadła wszytko moje plus 1-2 sztucznego to teraz może raz w nocy dam sztuczne a czasem co drugi dzień bo tyle mi się teraz narobiło, ale to dobrze :-D
oj bardzo dobrze. też bym chciała zwiększyć ilość mleka, ale już mi pomysłów brakuje, mały possie chwilę i reszty już mu się ściągnąć nie chce, bo wie, że zaraz dostanie butlę, a ja odciągam resztę, ale i tak jest tego mleka mniej niż wcześniej :(

agndzileb, bardzo współczuję alergii. Moja córka piła nutramigen i rozumiem cię doskonale. Pomyśl, że to dla dobra Darka, choć wiem, że ci ciężko. krostki będą się pojawiać jeszcze tak jak piszesz nawet 2 tygodnie. u nas właśnie tak było.

agndzileb
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2439
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:53

11 maja 2011, 06:37

mi zal tego karmienia tzn chciałam to zakonczyc wolniej tak jak u pierwszego synka najpierw jeden inny posilek pozniej kaszka na modyfikowanym itd a tak muusiałam nagle, tzn i tak nie odstawilam od razy tylko 1 dzien co drugie karmienie plus w nocy piers drugi dzien co trzecie karmienie piers plus co drugie w nocy bo laktatol mi nie pomagal i tak przestalam calkowicie, kurcze skad sie takie paskudztwa biorą

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

11 maja 2011, 10:27

Blanka26, no właśnie ma bardzo sucha skórę wiec chyba zacznę go smarować kilka raz dziennie jak radzisz :-)
A stosujesz emolienty?
a co to?? :ico_wstydzioch:
też bym chciała zwiększyć ilość mleka
a jak je odciągasz??
bo ja co 3h 10min jedna pierś i 10min druga
z rana to nawet po 15min jeden cyc

agndzileb, uwierz mi wiem jak to boli :ico_placzek: pierwsze dziecko karmiłam rok czasu, drugie planowałam tak samo, nawet mi przez myśl nie przeszło, że może być inaczej, uwielbiałam czuć ta bliskość i więź która nas łączyła, niestety Nell urodziła sie z rozszczepem podniebienia miękkiego i nie było dane mi ją karmić po 3 dnia spadła 0,5kg z wagi i odkryli ten rozszczep, bardzo się załamałam nawet musiałam sięgnąć po tabletki na depresje :ico_placzek: niestety nie wszystkie dzieci mogą być karmione cycem :ico_placzek: bolało mnie to strasznie, no ale teraz jest już ok , już jakoś się oswoiłam z tym, chodź serce mnie boli i łezka w oku zakręci sie jak zobaczę inną mamę karmiąca
Nell czeka operacja za rok, więc modlę się by już po niej wszystko ok było :ico_sorki: i będzie musi być :-)

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

11 maja 2011, 13:02

w żaden sposób nie mogę go przyzwyczaić do hałasu.
Właśnie czytałam na ten temat Nie będę się wymądrzała -ale nie rób komuś tego co tobie nie miłe.Mój synek też nie zaśnie w hałasie wcześniej spał gdzie popadło bo niemowlę śpi non stop teraz potrzebuje dużo spokoju nawet jak starszy hałasuje to go nie nakarmię bo się denerwuje gdy zamknę się w pokoiku zjada aż miło .Nikt nie lubi spać gdy jest głośno nawet dorosły więc dlaczego dzieci miałyby lubić? :ico_noniewiem:
@gniecha lubię czytać twoje posty, bo taka radość z nich bije. aż mi się udziela :-)
cieszę się ,że to zarażliwe dziękuję :-D
a ja odciągam resztę, ale i tak jest tego mleka mniej niż wcześniej :(
No i znów będę się mądrzyć :-D Wiem ,że czasem nic nie można zrobić wiem jedno odciąganie i ssanie dziecka to 2 różne rzeczy :jeśli się tylko odciąga mleko to ono się produkuje max przez 2 miesiące potem jest tylko coraz gorzej bo odciągamy laktatorem tylko mleko które się gromadzi a dziecko gdy ssie stymuluje ruchem ust napływanie i produkcję mleka.Ważne by berbeć chwytał pierś wokół sutka wtedy produkcja jest gwarantowana.Czasem dzieci to małe leniuszki spróbuj dawać mu cyca częściej by zrozumiał ,że butli nie będzie wtedy zmusi się do pracy może??Ale jestem mądralińska -łatwo się radzi gdy samemu się nie ma z tym problemów. Ja miałam zastój mleka wtedy synek płakał i jadł co godzina co 40 min ale nie dałam sztucznego i po całym dniu męki w nocy piersi mi mało nie wybuchły hi hi.
Nell czeka operacja za rok, więc modlę się by już po niej wszystko ok było :ico_sorki: i będzie musi być :-)
Zdrowie najważniejsze przecież no nie?? My trzymać będziemy kciuki za Nellunię a czy będzie dobrze?Hmmm nie ma innej opcji :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

11 maja 2011, 14:04

jeśli się tylko odciąga mleko to ono się produkuje max przez 2 miesiące potem jest tylko coraz gorzej bo odciągamy laktatorem
tu się nie zgodzę ja odciągam od ponad 3mc i dalej mam i coraz więcej :-)
tylko po prostu trzeba to robić systematycznie co 3h po 10min jedna pierś, a jak chce się zwiększyć produkcje to np zamiast co 3h to co 2,5h trzeba ściągać lub zamiast 10min trzeba 15 min :-)

[ Dodano: 11-05-2011, 14:06 ]
Zdrowie najważniejsze przecież no nie?? My trzymać będziemy kciuki za Nellunię a czy będzie dobrze?Hmmm nie ma innej opcji :ico_oczko:
pewnie, że nie ma innej opcji :-D

[ Dodano: 11-05-2011, 14:07 ]
ach zapomniałam wam napisać na blogu dodałam filmik z gaworzenia Nelluni :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 maja 2011, 21:37

a co to?? :ico_wstydzioch:
to są takie preparaty natłuszczające i nawilżające bardzo suchą skórę stworzone specjalnie dla alergików. są krem, mleczka emulsje i balsamy . Ja osobiście polecam balsam, bo jest najbardziej tłusty a to o to chodzi. My stosujemy exomegę, ale nie wiem czy u was jest coś takiego.ale jest świetny. ja jak Ola miała wysyp to smarowałam ją 5 razy dziennie. na początku szło mi 3 opakowania w miesiącu. drogie to ale dobre. do wody też dolewaj coś parafinowego, żeby była nawilżona. i smaruj smaruj i jeszcze raz smaruj.
a jak je odciągasz??
bo ja co 3h 10min jedna pierś i 10min druga
z rana to nawet po 15min jeden cyc
u mnie po pięciu minutach już nic nie leci :ico_placzek: ściągam max. 60 ml z obu piersi, a to zdecydowanie za mało dla Mata :(

@gniecha wymądrzaj się, chętnie poczytam twoich rad. Wiesz z tą ciszą podczas spania ja się zgadzam z tobą całkowicie, ale ciągle słyszę za uszami, przyzwyczaj do hałasu, bo potem ci będzie się budził przy każdym stuknięciu w ścianę,ale ja też jestem zdania, ze sen to czas na odpoczynek i ma być cicho. A na spacerze śpi pięknie, mimo hałasów :)
.Czasem dzieci to małe leniuszki spróbuj dawać mu cyca częściej by zrozumiał ,że butli nie będzie wtedy zmusi się do pracy może??
to też próbowałam, ale mały przyzwyczajony jest do butli i do końca nie chce mu się ściągnąć mleka, spije to co mu leci samo, a póxniej zaczyna się histeria, no więc ja odciągam resztę ale laktator mi nie radzi :(
My trzymać będziemy kciuki za Nellunię a czy będzie dobrze?Hmmm nie ma innej opcji :ico_oczko:
dokładnie :-)

[ Dodano: 11-05-2011, 21:38 ]
ach zapomniałam wam napisać na blogu dodałam filmik z gaworzenia Nelluni :-D
ja już oglądałam :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość