Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 maja 2011, 14:56

My po wizycie u chirurga i spacerku. Z pepuszkiem wszystko dobrze choć nadal jeszcze do końca nie jest suchy i za tydzień na wszelki wypadek mamy przyjść ponownie. Dobrze, że ten szpital mam po drugiej stronie ulicy i lekarka zaproponowała bym przyszła na g.13 bo najmniej ludzi na korytarzu.
A mrożone mleko to dobry pomysł, będziesz mogła Śmerfikowi podawać później, jak już jego układ pokarmowy będzie bardziej dojrzały :-)
Właśnie taki mam zamiar.Dziś przyszły butelki dr Brwon, które zamówił D. U nas Mati też już ma coraz dłuższe przerwy bez spania i też najchętniej na rękach. Czasami wkładam go do leżaczka i zasypia w nim.
w ogóle tak sie zastanawiam czy nie podejsc do mopsu po druk na becikowe i jak bede u lekarza to zyby mi wypisał bo teraz musi wpisac ze w kazdym trymestrze była wizyta....a ja do niego jezdze 45 km......
Pewnie, że załatw to teraz. Ja zapomniałam i dopiero 27.06 jak idę na kontrolę to dostanę.
U mnie do becikowego wystarczy zaświadczenie od lekarza, że przynajmniej raz w czasie całej ciąży byłam u niego na badaniu. Pewnie co gmina to chcą inne zaświadczenie.

Mariola u mnie w mopsie do becikowego oprócz zaświadczenia od lekarza trzeba jeszcze: dowody rodziców, odpis aktu urodzenia dziecka, oświadczenie że nigdzie indziej nie ubiegasz się o becikowe, wypełniony formularz o wypłatę becikowego.
karte ciazy zostawiasz w szpitalu :ico_oczko:
Mi oddali od razu na izbie przyjęć, spisali co im było potrzeba i tyle.

[ Dodano: 19-05-2011, 14:59 ]
jak ubieracie dzieciaczki na spacer w taka pogode?
Dziś miał półśpiochy i bluzeczkę z długim rękawem. W wózku przykryłam go flanelkową pieluszką.

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

19 maja 2011, 16:22

Meldu się po wizycie... Szyjka całkiem skrócona 2 cm rozwarcia... Lekarz stwierdził że jak będą skurcze co 10 minut to się zbierać do szpitala bo szyjka już nie stanowi problemu... Mam się zgłosić w poniedziałek na wizytę jeśli dotrwam :-D

może podejde dzisiaj do mops-a i się zapytam jak to u nas wygląda ech... Szczerze mi się niechce w taki upał :-D

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

19 maja 2011, 16:30

Noworodki mają dużo brunatnej tkanki tłuszczowej, która chroni je przed chłodem- także nie ma co je przegrzewać. Myślę, że body i krótkie spodenki na upał są ok!
My dziś na spacerku mieliśmy ubranego cienkiego pajacyka :-)

Ja też dopiero na wizycie kontrolnej karze lekarzowi wypełnić wniosek o becikowe...

Kiedy chrzcicie dzieci? My świętujemy 3 lipca! Ciekawe czy teściowa się zjawi :ico_noniewiem:

W takie upały to pewnie dzieciaczkom mocno pić się będzie chciało, będziecie je dopajać wodą albo herbatką?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

19 maja 2011, 16:40

Murchinson dobrze, że z pępuszkiem wszystko ok :ico_brawa_01: Daj znać jak się butelka spisuje. Ja dzisiaj właśnie wysterylizowałam wszystkie butelki i smoczki.

Mariola Ty już sobie takich spacerków samotnie nie urządzaj, bo co jak Cię na ulicy chwyci :ico_oczko:

Koroneczka czyli myślę, że dobrze ubranka naszykowałam, dzięki :-D

Zoola no ja właśnie w komodzie naszykowałam 2 zestawy, żeby później mąż nie miał kłopotu, bo on tylko wie jak body wyglądają, reszta mu się myli :ico_oczko: Jak samopoczucie? Mnie dalej czyści :ico_sorki:

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

19 maja 2011, 17:00

hej dziewczyny,

postaram sie doczytac choc mam 20 stron zaleglosci

mnie tez czysci ale to jelitowka, R przyniosl z pracy i kilka godzin pozniej juz i mnie dopadlo. Wczoraj rano tesciowie wzieli Filipa do siebie i lekarze doradzaja zeby oddali nam go dopiero w niedziele :ico_placzek: on nie mial jeszcze zadnych objawow wiec znow musze sobie powtarzac ze to dla jego dobra

a tak w ogole to dzis konczymy miesiac :ico_tort: zlecialo niesamowicie szybko

mi z rany wychodzi jeden szew, myslalam ze sie jeszcze rozpusci ale bylam dzis u lekarza ogolnego ktory pociagnal za to i wyszedl jeszcze wiekszy kawalek, bolalo jak cholera ale nie usuneli mi do konca tylko sie dowiedzialam ze to sie juz napewno nie rozpusci no i jutro mam jechac do ginekologa, tragedia z ta rana

A tak poza tym to podjelismy z R decyzje ze jak nam sie nic nie przytrafi to Filip zostanie jedynakiem. Nie zeby nam sie rola rodzicow nie podobala ale nie chcemy ryzykowac ze w zwiazku z tym naszym konfliktem jakiemus malenstwu zrobiy krzywde. Teraz wszystko sie dobrze skonczylo ale nastepnym razem mozemy nie miec tyle szczescia.

Kuzyn R probuje mu zalatwic prace w Anglii i chyba bedziemy zmieniac miejsce zamieszkania ale to jeszcze kilka miesiecy o ile sie wszystko powiedzie. Moze nasze dziecko bedzie tam czekac lepsza przyszlosc.

To chyba tyle z tego co u nas, jak doczytam to poodpisuje teraz mam sporo czasu ale wolalabym brzdaca w lozeczku niz czas :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

19 maja 2011, 17:42

patrycja_g, zdrowiej kochana szybciutko :ico_sorki: pewnie strasznie tęsknisz teraz za synkiem :ico_sorki: ale wiesz, że to dla jego dobra :ico_sorki: ehhh.... ciężka sytuacja, współczuję :ico_pocieszyciel:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

19 maja 2011, 17:48

Patrycja medycyna idzie do przodu może w przyszłości ten konflikt już nie będzie taką poważną sprawą i mały doczeka się rodzeństwa :-) Wracaj szybko do zdrowia

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 maja 2011, 18:05

Noworodki mają dużo brunatnej tkanki tłuszczowej, która chroni je przed chłodem- także nie ma co je przegrzewać. Myślę, że body i krótkie spodenki na upał są ok!
A jednocześnie lubią ciepełko bo przyzwyczajone do temp. 36,5 ale przegrzewać nie można bo to w skutkach może być gorsze niż jak maluch będzie za lekko ubrany.
Kiedy chrzcicie dzieci? My świętujemy 3 lipca! Ciekawe czy teściowa się zjawi :ico_noniewiem:
Sierpień-wrzesień, jeszcze nie ustaliliśmy dokładnie. No i chrzestnego trzeba wybrać :ico_noniewiem:
W takie upały to pewnie dzieciaczkom mocno pić się będzie chciało, będziecie je dopajać wodą albo herbatką?
My podajemy już herbatkę hippa od 1.tygodnia albo przegotowaną wodę.

U nas była ciocia i zbadała dokładnie małego-wszystko ok, stulejki nie ma :ico_brawa_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 maja 2011, 18:22

Murchinson, fajnie, ze z pepuszkiem wszystko ok

a po jakim czasie po porodzie wybieracie sie na kontrole do gina?
Mi oddali od razu na izbie przyjęć, spisali co im było potrzeba i tyle.
tak jak mi :ico_oczko:
Dziś miał półśpiochy i bluzeczkę z długim rękawem. W wózku przykryłam go flanelkową pieluszką.
Tosia byla podobnie ubrana :ico_oczko:

Mariola_Larose, w kazdej chwili moze sie zaczac :ico_brawa_01:
Kiedy chrzcicie dzieci?
my jeszcze nie myslelismy
W takie upały to pewnie dzieciaczkom mocno pić się będzie chciało, będziecie je dopajać wodą albo herbatką?
u nas narazie tylko cycus, zobacymy potem

patrycja_g, wspolczuje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

19 maja 2011, 18:23

My bylismy na spacerku i na lodach z Filipkiem. Cieplutko, fajnie słoneczko świeci. Byliśmy na placyku, Filip zachwycony a wracając puszczał bańki :-)

markotka, no to pakuj się pakuj kochana, pewnie gdyby nie krążek to już byś rodziła :-) Ja jeszcze dziś dopakowałam jedną koszulę, szczotkę do włosów i koszulkę do porodu.

patrycja_g, szczeże mówiąc troche dziwne że nie możesz być z maluszkiem przy jelitówca :ico_noniewiem: Ja też miałam jakoś po porodzie i lekarz mi powiedział że w moim pokarmie wytwarzają się przeciwciała i Filip faktycznie nie chorował.

Zoola miło że mąż tak się troszczy o Ciebie i nie daje Ci za daleko się wypuszczać.

Murchinson cieszę się że Mateuszkowi leki pomogły :ico_brawa_01: Odpocznie sobie od tego bólu i Ty napewno spokojniejsza jesteś i możesz się cieszyć chwilami z synkiem :-)

Mariola_Larose, no to czekamy na rozwój sytuacji :ico_brawa_01: Już niedługo zobaczysz się z maleństwem :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość